Šetajuća glava

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Roda Fly je napisao(la):
Ja sam iz Veselinovca (Republika Srpska).

Float tube?!?!? Gde to ima da se kupi i koliko odprilike kosta.

Boko ovo resenje ne zvuci lose a i nije skupo, mozda ga na prolece probam, ionako ce jos malo led pa nista od pecanja.
Na zalost ne znam gde je Veselinovac ako mozes neku malo blizu odrednicu, ja imam rodbine u Koz. Dubici i Novom Gradu.

Float tube mozes i da napravis sam od unutrasnje gume od kola ima ovde i tema posvecena tome.
http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=911.msg10655#msg10655

Strimer ti je dobar! Mislim da crveno  bela kombinacija, plus flash, plus zonker trachica (zekino krzno) koja dise ihi
Stuke ce samo reci mljac, mljac  ;)
 

Roda Fly

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2007.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
Vrlo interesantno resrenje mada meni nekako onaj camcic sto je boko spominjao izgleda mnogo bolje i sigurnije resenje, bar ne sedis u vodi.

100k-a ako ce ti pomoci da se bolje orijentises Veselinovc je kod Lopara.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Naso sam na karti  ;)
Sto se tice Bokovog resenja prednost je ako pecas nekim drugim nacinom ribolova osim musicarenja. Mislim da bi u camcicu na naduvavanje imao problema sa mahanjem vise nego u float tubu. Ovo zasnivam na nekim svojim pretpostavkama posto nisam probao ni jedno ni drugo. Bilo bi dobro da neko ko ima iskustva sa obe ove varijante napise nesto.
Poznajem coveka koji ima plasticni kajak-kanu sta li vec od ta dva i peca na Savi (musicari i varalicari). Mozda ti je to najkomfornije resenje. Nije bas jeftino i malo je zeznuto za transport. Ali nemoras da brines da ce se izbusiti.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Juče sam probao neke šetajuće glave i ODUŠEVIO SE! :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
Roda Fly je napisao(la):
Vrlo interesantno resrenje mada meni nekako onaj camcic sto je boko spominjao izgleda mnogo bolje i sigurnije resenje, bar ne sedis u vodi.

100k-a ako ce ti pomoci da se bolje orijentises Veselinovc je kod Lopara.

@Roda Fly
Istina je ovo što ti kaže 100ka. Naime, čamčić jeste nešto dublji i deblji od dubka (float tube). Time i nezgodniji za mahanje. Međutim, sedište i čamčiću je više... tako da sve zavisi od konkretnog dubka i konkretnog čamčića. I još nešto: treba da znaš da u običnom odelu ćeš sigurno biti mokar. Samo je pitanje koliko i gde. Da ne ponavljam, jedino je problematičan ulazak i izlazak. Da bih manje sedeo u barici vode, ja se pomažem jednim divljačkim pomagalom. 5 cm debeo stiropor/pena koja se koristi za termoizolaciju zgrada se iseče u tačnom obliku dna čamčića, a zatim još malo fino zaobli i ukroji pa se onda sedne na taj stiropor. Prednost nije toliko što ćeš biti suvlji već u tome što čamčić postaje "krući" pri ulasku i izlasku pa time manje "popije" vode pri ulasku/izlasku. Ako sve ovo ne uspe, možeš ga uvek pokloniti nekom detetu koje ume da pliva, pa neka bar ono uživa... :)

Štp se tiče kajaka vs. kanua... duga je to priča, toliko duga da me je zavrbovala i dovela dovde - da se i ja počinjem zanimati za mahanje...

@Mixmaster
Jes' vala, offtopičio sam u p.m. Ali bar je bilo u vezi s temom:
Amfibijski pristup sa šetajućom glavom
:)
 
Vrh Dno