SHIMANO "propevao" na srpskom!

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Sigurno je i G Loomis umesao prste u novu seriju Shimano stapova, ali da bi se za neki stap dala ocena da je "vrhunski" ipak treba da prodje malo vremena. Da vidimo kako ce se pokazati u praksi, opterecen strunom, bacanju, ponasanju na ulovljenu ribu,... Bolje je reci "meni deluje odlicno" nego reci za nesto sto si klackao u radnji da je vrhunski.

Ja sam vec uveliko u potrazi za full flex stapom...
 

Komanchero

Newbie
Učlanjen(a)
01.12.2006.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belgrade/Hawkspa
Pozdrav svima!
Moje subjektivno mishljenje u vezi Shimano-vih shtapova je mrshavo. Posedovao sam Shimano SX Fly pre 4. godine i prodao sam ga za nedelju dana, jeste on lak i sve, ali nema vrtutmu! Ko imalo poznaje strukturu shtapa znace na shta mislim, a to je da Shimano nikada nece napraviti ljubazan shtap za mushicu, ne poseduje pedigre.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Komanchero wrote:
Pozdrav svima!
Moje subjektivno mishljenje u vezi Shimano-vih shtapova je mrshavo. Posedovao sam Shimano SX Fly pre 4. godine i prodao sam ga za nedelju dana, jeste on lak i sve, ali nema vrtutmu! Ko imalo poznaje strukturu shtapa znace na shta mislim, a to je da Shimano nikada nece napraviti ljubazan shtap za mushicu, ne poseduje pedigre.

Nisam bas siguran jesi li u pravu, Shimano je sad vlasnik G. Loomis-a, a ako pricamo o pedigreu, kud ces jace od toga. U svakom slucaju, japanski osecaj za trziste i kvalitet G Loomisa mogu za par godina da nateraju mnoge da spuste svoje cene. I Shimano hoce parce kolaca na USA trzistu, pa treba ocekivati serije sa odlicnim odnosom kvalitet-cena i sa imenom i prezimenom.
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
shimano stapovi koje nudi vas sport komerc su najveca prevara koja se moze naci na nasem trzistu. sport komerc pojedine stapove predstavlja kao prvu klasu, a u stvari to je zlj klasa koja je dosla ko zna odakle. bolje da na sajmu kupim komplet jacson koji je prodavao onaj vanja, nego da bacam pare na glupi shimano. a to koliko su se dobro pokazali, pokazuje i to da sam ih do sada promenio 3, svi su pukli pri normalnom zabacivanju. a drugo, meni se cini da, dok sam posecivao izlozbe musica, nigde nije stojalo da je sponzor bio sport komerc, uvek je pisalo "organizator i generalni sponzor oki-vania nis". a tebe mix opet ne razumem zbog cega ti smetaju taj vanja, blaf, aco ivanovic, aca panic i ostali? dali ti je toliko krivo sto su stekli veci renome od tebe, sta je u pitanju,? do skoro ste se na svakoj izlozbi u nisu kleli u tog vanju dok je imao sta da daje i sponzorise, a kad je zavrnuo slavinu, svi vi koji ste se muvali blizu tih istih koje sam naveo, a samo zato da bi ste se probili negde, okrenuli ste im ledja i poceli da ih ogovarate na sve strane, ali sta ces, neko se rodio da nikad ne uspe u zivotu, neko da uspe a neko da bude poltroncina. i stvarno ne razumem kakve veze imaju shimano stapovi sa vanjinim sponzorstvom? i jos da te pitam nesto, ajde svima da ispricas kako su te ribocuvari navatali na cicinskim barama sa stikama ispod mere i u lovostaju. ako neces ti, onda cu ja, a imam svedoka koji ce to i da potvrdi! toliko od mene. pozzz :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
@Forelle

O "pokojniku" sve najbolje i zajebi vise te price o Mixu, kad nije na sajtu. Ako ipak "vaskrsne", onda nastavi da ga kritikujes koliko hoces, ako imas razlog, ovako pomislice ljudi da si paranoican :lol:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
forelle wrote:
shimano stapovi koje nudi vas sport komerc su najveca prevara koja se moze naci na nasem trzistu. sport komerc pojedine stapove predstavlja kao prvu klasu, a u stvari to je zlj klasa koja je dosla ko zna odakle. bolje da na sajmu kupim komplet jacson koji je prodavao onaj vanja, nego da bacam pare na glupi shimano. a to koliko su se dobro pokazali, pokazuje i to da sam ih do sada promenio 3, svi su pukli pri normalnom zabacivanju.

Prosto je neverovatno da za svoje 2 godine bavljenja musicarenjem, polomis 3 stapa u zabacivanju, zar ne? :hammer: :hammer:
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
eeeee, meni je vec jedanaesta godina bavljenja musicarenjem, aktivni ribolovac sam od 1987. od 1994-95 sam poceo da se bavim varalicarenjem. a sto se tice lomljenja stapova, to nije do mene, nego to pokazuje kakav je kvalitet. pozz fly_hello2
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
forelle wrote:
Prvo dr.Lucky,
znaci zaradio sam prvi zuti karton!
ja sam stvarno nov u musicarenju ( bavim se time svega dve godine ) i kada sam se upisivao na ovaj sajt( a saznao sam o njemu preko drugova ) mislio sam da cu stvarno nesto pametno da procitam


Malo si kontradiktoran, pa mi nije bas jasno :hammer: :hammer:
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
namerno sam se predstavio da sam mlad musicar, da bih video kako ce pojedinci da se ophode prma meni, mislim dali ce odmah da pocnu da me ucutkuju recima poput, "ti si jos mlad, neznas o cemu se radi, ili sta ti znas o musicarenju, tek si se ispilio!". e to je bio glavni razlog laznog predsavljanja, a i u pitanju je bila taktika napada, znas vec koga, i znas vec zbog cega. nemoj da pomislis da sam neki prevarant. sve sto sam zadnje napisao je istina i samo istina. sta cu, ponekad i to moram da radim! e to je prava istina koju sam sada javno obelodanio. pozz i cujemo se za desetak dana fly_adios
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Koliko sam ja mogao da primetim, do sada si pokazao da znas da se boris protiv Mixmasterove filozofije musicarenja, ali da nesto mnogo znas o musicarenju nisam bas primetio. :hammer: Pokazi sta znas otvarajuci nove teme o svojim iskustvima i saznanjima. Svati ovo kao sugestiju ne kao uvredu.
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
offTopic Sumadinac ima pravo, ako neko nesto ima neka pita ako vec ne pise kako nesto treba ili zna nesto pa objasni drugima kako to radi.

Moje iskustvo sa SHIMANO stapom je kratko, i kako je neko gore naveo u svom postu nekako mi u ruci nije prijatan nema ono da osjetis musicu, mozda sa nekim skupljim modelom ne bih ovako govorio ali posto je samo ovaj bio kod mene znam da "nema dusu"
 

Komanchero

Newbie
Učlanjen(a)
01.12.2006.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belgrade/Hawkspa
@ simpson H
Prema gospodinu Gerry-u Loomisu strahoposhtovanje.
Ali, ja bih pre dao novac za npr. Greys (koji ima identichnu cenu) nego za Shimano.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ja imam primer Shimano Ultegre cekrka. Milance mi ga je ustupio posto je bio nezadovoljan. Njemu je nekoliko snjura pocepao ovaj cekrk, ja sam ga koristio dva meseca, provalio nedostatak koji se lako resava. Ovaj cekrk je extra, bar za mene.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Komanchero wrote:
@ simpson H
Prema gospodinu Gerry-u Loomisu strahoposhtovanje.
Ali, ja bih pre dao novac za npr. Greys (koji ima identichnu cenu) nego za Shimano.

Mislim da tek dolazi vreme Shimano Loomisa pa mozda vredi i sacekati neke novitete, zar ne?
 
Vrh Dno