Shooting Head ST

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Ja vec par sezona koriastim ST sistem u sitacijama kad je imperativ dalek izbacaj ili kad pecam sa orgomnim strimerima. Intersuje me vase iskustvo u borbi sa ribom. Primetio sam da je potrebno vrsiti dosta veci pritisak na ribu i mnogo vise opteretiti stap nego dok sam izvlacio slicne ribe sa klasicnom strunom, jer mi se u protivnom desavalo da riba vrlo kao spadne. Jel jos ko ima slicna iskustva???
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
511
Broj reagovanja
156
Mozes li nam reci koji running line koristis? Bitno je zbog odgovora.

oldsurehand
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Coated running line koristio sam dva razlicita i oba se sllicno ponasaju jedan je cortland 444sl a drugi teeny-jev (pola je livajuci a pola tonuci), a na amnesiju jos nisam uhvatio ribu jer sam samo jednom pecao na nju.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
511
Broj reagovanja
156
OK. Sto je running line tanji i elasticniji, stice se utisak da je treba jace "pritiskati" ribu. problem je donekle i "stretch" faktor. Regularne WF strune imaju nesto deblji running line i mozda zato imas drugaciji osecaj. Amnesia je jako zeznuta upravo zbog tog "stretch" faktora. Podjednako los je i braided mono-jos rastegljiviji i sa reckastom povrsinom koja skuplja prljavstinu i haba prste. Ako ti se dopadne amnesia, bolja nova monofilamentna r. l. je Gamma Technologies, koje se tek pojavila u prodaji. Za tvoje terene ne vidim prednost u amneziji (njene prednosti su dubina i distanca, a tvojim "coated" strunama pokrices habitat stuke bez problema.)

Najbolje dve r.l. su nova Rio Intermediate (vise nije providna, nego plavicasta) i S.A. intermediate (takodje nova). Izasle su proslog leta, pa ih nisam probao. Njima mozes loviti i u kombinaciji sa plivajucim glavama, a imaju malo stretch-a. Obe su vrlo klizave i postizu super distance.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
511
Broj reagovanja
156
Detalj o Amneziji...(za neupucene to je monofilamentna struna koja se koristi u kombinaciji sa ST strunama)

U USA postoji sub-kultura musicara koja i dalje (tvrdoglavo) koristi ovu strunu. To su sve okoreli stihedasi i morski musicari iskljucivo sa zapadne obale (odatle i dolazi ST struna). Pecao sam dugo na Istocnoj obali-tu nema sanse da vidite amneziju. Amnezija je dugo bila jedna od najboljih tankih "running" struna. Danas je tehnologija polako i sigurno gazi, sa tankim monofilamant-baziranim strunama koje imaju tanak "coating". One daju sve prednosti i izbegavaju mane po kojima je amnezija poznata (rastegljivost, memorija, lakoca-izduva je vetar iz korpe, tanka je-sece prste).

Ipak, i dalje ima starih musicara koji je nebi menjali. Oni obicno savetuju da se oko cekrka sa amnezijom omota mokra krpa preko noci da bi amnezija bila mekana sutradan i da se obavezno koristi sa vodom u korpi. Amnezija se proizvodi u crvenoj, bezbojnoj, sartrez i crnoj boji. Kazu da su crna i bezbojna najlakse za koriscenje. Nikada ih nisam video ni u jednoj radnji, osim crvene.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Ja takodje imam crvenu amnesiju (sve sto je crveno to brzo zaboravim xixixix...). Amenszijom sam i pecao samo jednom jer mi se za pecanje stuke nije svidela, ali cini mi se da ce za bucova biti dobar izbor. Ja sam takodje negde procitao kako je potrebno istegnuti je pre pecanja kako bi se ispravila, i stvarno se ispravi posle istezanja. U moj slucaju za pecanje stuke ST ima prednost po vetrovitom vremenu i kao u tome sto je uz manji broj falsh zabacaja lakse plasirai muvu. Sad sam nabavio Rio Pike wf9i/f i nadam se da ce sa njom biti mnogo lakse pecati sa velikim strimerima. Kod pecanja stuke uglavnom nije imperativ distanca niti fleksibilnost sistema.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
511
Broj reagovanja
156
Upravo to-obavezno istezanje i vlazenje vodom. Neki cak zakace amneziju sa neki objekt i koracaju 20m unatrag i onda vuku :).

U svakom slucaju znaj da ima najkraci vek trajanja od svih "running" struna, ali je medju najboljima kada je cista distanca u pitanju. Stalni korisnici je menjaju jednom mesecno-srecom nije skupa.
 
Vrh Dno