Sighter orijentacija

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Pozdrav kolege. Jedna stvar mi je uvek ostajala nedorečena a to je orijentacija sightera tj kojom bojom ići ka vodi. Probao sam i ovako i onako nisam siguran da sam primetio razliku sto se tiče toga plaši li pink ili crvena boja ribu kada je ona bliže vodi ali sam siguran da bolje uočavam kada je ta boja uz vodu a žuta ili zelena iznad. Kakva su vaša iskustva, šta mislite ima li to uopšte veze ili je to dlaka u jajetu? Koju boju vi preferirate uz vodu?
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Mislim da boja nije toliko bitna koliko pokreti rukama, kretanje, privlacenje paznje... koristim i totalno drecavu narandzastu jaknu a i druge boje i ne vidim neke razlike, ali nagli pokreti imaju uticaj.
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
223
Broj reagovanja
408
Lokacija
Minhen
Nerijetko potpim sighter potpuno u vodu da bih dostigao željenu dubinu bez zamijene podveza. Nisam primijetio da se ribe obaziru uopšte. Čak sam lovio i na suhu sa nimfarskim štapom, ispod sightera samo 50ak cm podveza, i imao sam uspjeha.
Tako da bih se složio sa nespetrom, puno je važnije ostati miran na vodi, pogotovo ako stojimo bočno od ribe.

Uzdravlje i bistro!
 

alexm

Junior member
Učlanjen(a)
04.05.2017.
Poruke
47
Broj reagovanja
79
Lokacija
Niš, Srbija
Uz vodu stavim crvenu, narandžastu, nemam pojma zašto :). Mislim da je sve jedno kako ti više odgovara.
 

Pavle98

Junior member
Učlanjen(a)
06.12.2016.
Poruke
32
Broj reagovanja
45
Lokacija
Plav
Meni je pink i zuta odlicna kombinacija.
 
Vrh Dno