Silikonsko telo za jednodnevke

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
              Do nacina izrade ovakvog tela sam dosao ekspirementisuci lepkom za izradu tela nimfi i mrava. Isprobavajuci razlicite nacine oblikovanja tela,dosao sam na ideju da u zagrejani silikonski lepak ( upotrebljava se zagrevajucim pistoljima i moze se naci svuda) umocim par vezanih dlaka.

              Rezultat me je odusevio. Ne samo mene vec i mnoge kolege kojima sam poklonio gotove musice, medju kojima je i Pol Arden kome sam dao par komada na pretproslom svetskom prvenstvu u bacanju.
             
              NACIN IZRADE

              U staklenu ciniju ( moze i od nekog drugog materijala) naseckamo komadice lepka i stavimo na ringlu da se zagreje. Ovde je veoma bitno da vatra bude slaba jer ako je prejaka javice se mehurici, a ako je preslaba, nahvatace se previse na dlakama. Orijentaciono, na ringli od sest podeljaka, treba zagrevati na dvojci.

b67l7a.jpg



              Dok se cinijica zagreva, izdvojimo nekoliko jelenskih dlaka ( moze malo debljih lisicjih ili ko u ovom slucaju woodchuk tj od mrmota) i zavezemo ih pri dnu. Vezivanje sluzi da se sve dlake drze cvrsto.

ogzrp.jpg


2s8hdes.jpg


                Ovako vezane dlake utopimo u vec zagrejanu ciniju sa lepkom.

2la6iq8.jpg


                Telo izgleda ovako:

23h6sex.jpg


               






 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
                Zagrejemo slabim plamenom udicu:

aul1c.jpg



                I nalepimo telo. Ovako zalepljeno stoji izuzetno jako tako da se ne mora dodatno osiguravati.

19wc4x.jpg



                Na kraju se musica moze dovrsiti po zelji. Mugu se postaviti krila kao Spent Spiner, ili uzdici navise, moze se staviti CdC.......

2s98139.jpg


Sam silikonski lepak je laksi od vode tako da je musica izuzetno plovna.
ENJOY  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Nesp svaka cast za trud I ideju! Hvala bato!!!  :tbumb:  :firends: :respect1:

Da znas da cu da probam ovako nesto.  :yeswink:

 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Ja sam probao ovakve muve sa telom od silikona i telo nije bilo plivajuće, stim da sam ja pokusao na udici no 10.

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja bucno malo pre ovog mog I pliva I vezan je bas na #10 Mozda ovisi I o tom silikonskom lepku kakav je, iskreno jako malo koristim te lepkove pa tu ne mogu da mnogo nesto pametujem....evo ja bas probao mada malo drugacije sam ga istopio jer nemam te takve staklene posudice ko nesp. Radio sam je od otpadnog materijala  :D spent varijanta, krila od grizli petla I duze pero crnog petla te grudi od crnog dubbinga. Uv lepkom sam razdvojio perje da nastane ova spent varijanta. Telo sam porebrao koncem  samo da bi dobio segmente.

Cim sam material skupio na "gomilu" jako brzo sam je smandrljo....vise za probu, za maj cu da uradim par lepsih I pedantnijih za probu na vodi.
 

Prilozi

  • silimf.jpg
    silimf.jpg
    35,5 KB · Pregleda: 290
  • smf.jpg
    smf.jpg
    32,6 KB · Pregleda: 299

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Nešo, ekstra dobra ideja. Na jednostavan, brz i ne previše pipkav način mogu da se naprave gomile odličnih muva  :tbumb: :tbumb: :tbumb: Prava stvar.

Evo i ovog našeg strimeraša Sebastiana je zainteresovala ideja pa je i on napravio ekstra muvu.

Seb opasna muva  :tbumb:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
;)

Ne znam, ja ove silikonske stapice, koje nalazim, ne tonu kad se stave u vodu. ostanu na povrsini, na to sam mislio.

Odlicna Seb  :tbumb:  Samo telo daje mogucnosti za eksperimentisanje. Ako se izvuce tanko, dosta je savitljivo a mesanjem boja se mogu dobiti fine nijanse.

Seb ne moras stavljati u neku staklenu cinijicu, mozes uzeti neku metalnu. Mozda od neke pastete ili slicno...
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Nisam siguran na kojoj temperaturi se topi ovaj lepak (plastika ili tvrdi silikon, šta li je već), moglo bi da se proba sa dve činije, većom u koju bi se sipala voda koja se zagreva do ključanja i manja koja bi se stavila u vodu u kojoj bi se topio lepak pod dejstvom temperature vode, na taj način bi se održavala koliko-toliko stalna temperatura. Ja imam nekoliko boja lepka i primetio sam da se ne rastapaju sve boje tj. stikovi isto. Nekima je potrebna niža temperatura a nekima viša, npr. žuti se topi na većoj temperaturi od recimo transparentno maslinastog koji se topi na nižoj.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala momci mada iskreno ta moja je smandrljana I s malo vise truda bila bi pedantna I lepa....sto se tice plovnosti, sad sam uradio jos par testova, navezao na najlon I sa vece visine bucnuo ne u casu ko pre koji sat nego u lavor s visine, nakon par puta potone, za bolju plovnost ledja cu joj drugi put dati policelon a samo ispod uv lepak I naravno laksu udicu....ova udica je neka koja je vec bocnula dosta ribe sa neke raspadnute nimfe  ;) to je dosta teska udica prava nimfaroska  ;) :D sad cu da je ziletiram pa kroz koji dan opet. Sad sam se setio gde mogu dobiti takvu staklenu cinjicu za 1 euro  :lol: pa ce bas da probam tako ko ti...nego je si li probavo da to topis u mikrovalnoj? Mozda bi bilo brze  :D
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Strelac je napisao(la):
Nisam siguran na kojoj temperaturi se topi ovaj lepak (plastika ili tvrdi silikon, šta li je već), moglo bi da se proba sa dve činije, većom u koju bi se sipala voda koja se zagreva do ključanja i manja koja bi se stavila u vodu u kojoj bi se topio lepak pod dejstvom temperature vode, na taj način bi se održavala koliko-toliko stalna temperatura. Ja imam nekoliko boja lepka i primetio sam da se ne rastapaju sve boje tj. stikovi isto. Nekima je potrebna niža temperatura a nekima viša, npr. žuti se topi na većoj temperaturi od recimo transparentno maslinastog koji se topi na nižoj.

Da, to si dobro primetio  :tbumb:.

Obojeni lepkovi se tope na razlicitim temperaturama. Nisam probao to sa vodom, zvuci dobro, mada i na ringli moze da prodje. Malo strpljenja i zagreje se.

Jedno merilo su i mehurici. Mora da ih ima pomalo i to je ok, ali cim pocnu da kuljaju mnogo, mora se skloniti cinija, pa opet vratiti.  Brzo se stekne osecaj kolko je potrebno zagrejati.

Ja radim otprilike ono sto si rekao, zagrejem jednom i izvucem desetak tela tako da ne zagrevam lepak za svaku musicu ponaosob  ;)
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
sebastian je napisao(la):
nego je si li probavo da to topis u mikrovalnoj? Mozda bi bilo brze  :D

Stavi lepak u teglicu, lepo zatvori, i ukljuci je na najjace jedno pola sata.... Za cas si gotov... od zene...  :D

Zavrsio bi sa izlascima na vodu za ovu godinu....  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nespetro je napisao(la):
Stavi lepak u teglicu, lepo zatvori, i ukljuci je na najjace jedno pola sata.... Za cas si gotov... od zene...  :D

Zavrsio bi sa izlascima na vodu za ovu godinu....  :D

:D a jel da umotam u aluminijsku foliju?!  :hammer: to bi bas bio poso'  :lol:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Nego kolko mogu da primetim na ovoj musici sto si uradio, koristio si tanku zicu?

A posle oces da pliva  :D
 
Vrh Dno