Silueta strimera

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Nekad su, čini mi, se bile dovoljne samo boje i veličina strimera,međutim izgleda da je kod bucova izuzetno bitno da mušica ima vernu siluetu ribice.Štuka će napasti babarogu od strimera,smuđ isto,možda je kod onih najkrupnijih bucova baš silueta presudna.
 

Prilozi

  • neugledni1.jpg
    neugledni1.jpg
    63,8 KB · Pregleda: 255
  • prava silueta1.jpg
    prava silueta1.jpg
    56,2 KB · Pregleda: 268
  • Neugledni2.jpg
    Neugledni2.jpg
    64 KB · Pregleda: 258
  • prava silueta2.jpg
    prava silueta2.jpg
    62,1 KB · Pregleda: 247

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
zvezdan je napisao(la):
Nekad su, čini mi, se bile dovoljne samo boje i veličina strimera,međutim izgleda da je kod bucova izuzetno bitno da mušica ima vernu siluetu ribice.Štuka će napasti babarogu od strimera,smuđ isto,možda je kod onih najkrupnijih bucova baš silueta presudna.
Slazem se stobom .
Mada moje iskustvo sa strimerima na musicarskom priboru je cela jedna sezona .
Dali zaista strimeri zadrzavaju tu siluetu , kada se nalaze u vodi nesto nisam obracao paznju , vise sam se fokusirao kao strimer radi u vodi
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
E tu mogu da "prosipam" i ja svoja iskustva, prvi strimeri kojima sam počeo loviti balina/smuđa (uvijek stavljam kombinaciju) jer sam ih tako i vijao, preko dana balin, smuđ u nastavku. Dakle ti prvi strimeri, baš i nisu imali neku siluetu, i u mokrom stanju je bio poprilično "džombast" a udarali su ga ko ludi, e sad najvažnije, Dunav je bio visok i mutan, kako se on bistrio morao sam prelaziti na "siluetiranje" strimera za balina, smuđu ni dalje nije smetalo ništa. Imam osjećaj da, kad se smuđ digne na površinu i "radi"-cmokće mogu bukvalno da mu podvalim bilo što pod uvjetom da ga odradim vođenjem. Dok kod balina u bistroj vodi, eh... pušio sam do boli , radio nijanse strimera prema kederima koje sam vidio u plićaku, peko im ražnjiće... ma izluđivao me pred kraj jeseni i nisam ga mogao dobiti. Iskreno, nemam pojma gdje je bila greška, vjerojatno manje aktivan balin u bistroj vodi postaje jako oprezan, pa mi je to bio glavni problem. Vidjeti ćemo što će biti ove sezone, nadam se mutnoj vodi jer tada i baln udara lakše, a smuđ... ma samo nek se digne na površinu i moj je tu nema zbora.
Dakle slažem se sa Zvezdanom kod bistre vode vjerojatno je to faktor koji igra veliku ulogu.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
In media res Zvezdane :tbumb: Apsolutno se slazem! Na bucova sam tek ove godine isao ciljano i nekako vrlo brzo se covek uveri da je pogotovu onaj krupan zajeban igrac. Menjas boju, velicinu, tehniku povlacenja i dodjes na oblik. Nekako se prirodno namece da strimer za bucova bude sto realniji a to znaci da nije pumpav kao npr za stuku vec da je cim sidje sa stege sto vise podseca na sitnu belu ribu. Ukratko sad svi strimeri koje motam za bucova su oblika sto pribliznijeg realnom, tako da nema ni jedne dlake koja tu strci.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Naredne sezone ću da forsiram ovakve strimere za bucova,polarna lisica vezana na ovaj način,na udici kratkog vrata baš daje finu siluetu.
 

Prilozi

  • bucovski.jpg
    bucovski.jpg
    77,2 KB · Pregleda: 261

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:tbumb: :tbumb: :tbumb:
Prošli mesec sam i ja uradio par ovakvih, beo stomak, bok chartreuse, leđa maslinasto pa crno na vrhu...a fleš niti na bokovima. Također sam dao i malo crvene polarne lisice između materijala da imitira perajice (na jednom strimerčetu).
Probao sam ih u zadnjem izlasku i moram reći da pod vodom izgledaju vrlo živahno a u tekučoj vodi bi to došlo dodatno do izražaja.

Evo to je taj
index.php
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kako sam dosta stvari naučio ove sezone prilikom mušičarenja bucova,više nego ikada ranije!Posle mresta je kidisao na imitacije bandara kao nenormalan,malo šire siluete strimera,uz dobru boju i po neku šaru,bile su dobitna kombinacja!Mada,da ne grešim dušu,nakon mresta je boja vode bila najidealnija ove sezone,pa se na strimere dizao i sa veće dubine!Poslednjih mesec dana voda je očajna,i jedini period kada ima kakvu takvu bistrinu je onaj kad elektrana ne pušta vodu!U takvoj situaciji strimeri šire siluete,sa tamnijim dekorom,vučeni nešto dublje,jedina su solucija koja daje ribu.Danas sam uočio ribu koja je pokupila kedere sa površine,bacio sam vernu imitaciju,provukao nekoliko puta klasičnim metodom tik ispod površine,i nije se desilo ništa ni nakon nekoliko zabačaja!Onda sam stavio ovog debeljka,pustio ga dublje i praktično džigovao njime.Čim je došao u predeo prethodnog napada,odmah je usledio udarac!Sve ribe sam danas uhvatio na tu foru!Ovakav način mušičarenja bucova,kada strimer ide duboko,prilično je nezgodan jer bucov često ne napada kao što napada po površini.U velikom broju slučajeva bucov samo srkne strimer i neophodna je munjevita kontra!Moram da usavršim ovaj način mušičarenja bucova koji se ne hrani u površinskim slojevima jer mi se čini da će takav pristup biti jedini moguć u narednom periodu!
 

Prilozi

  • 75.jpg
    75.jpg
    48,7 KB · Pregleda: 235

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Bandar kojeg sam juče vezao_Ovo je ono što mi se sviđa kod ovog načina vezivanja,polipropilen ,kad se pusti malo duže,ima strašan rad u vodi,širi se i skuplja baš onako kako smo ga ošišali,zadržavajući pravu siluetu.I fleš koji je vezan oko udice jako dobro svetluca naizmenično.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=j8GJe8Pwoqc[/youtube]
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Čak podiže i leđna peraja. Da ne veruješ. Svaka ti čast.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Rancic je napisao(la):
Čak podiže i leđna peraja. Da ne veruješ. Svaka ti čast.
Takva je priroda polipropilena pod vodom,širi se,zato je moguće uraditi strašne siluete,samo je potrebno strpljenje sa šišanjem.Malo se duže rade strimeri,ali su trajni.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
odlični....da znaš Zvezdane da si me naterao da negde iskopam poliprolen na kile. Prije još na početku dok smo diskutovali o ovom tipu strimera i kada smo spominjali pp sam još tada probao ali nisam imao mnogo strljenja a niti volje jer sam bio ograničen na jednu boju pa sam polako i batalio to...ti si nastavio sa time, bio uporan i imao vremena i mesta gde da probavaš....e sada ima da nasavim gde sam još onomad stao  ;) hvala bato za inspiraciju  :tbumb:

Strimeri su ti savšeni!!!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja sam oduševljen polipropileom kao materijalom za strimere.Onaj poliester na koji smo se ložili,je go k...c :-X za polipropilen.Sa polipropilenom radim nešto manje od pola godine i nikada nisam imao više inspiracije za motanje strimera.Mogućnost improvizacije je zaista neograničena,posebno što se materijal šiša da bi se dobila silueta strimera.E sad,šišanje je u suštini najteži deo procesa kreiranja.Ja strimer uradim za desetak minuta a samo šišanje ponekad potraje  još toliko.Polipropilen je neposlušan,i treba ga dobro raširiti nakon svakog šišanja,jer i strimer se u vodi širi do granica do koje smo ga i štrickali.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ovako mršavi su jedino rešenje za bucova kad se Dunav kod mene izbistri.
 
Vrh Dno