Simulator

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ova tema se nadovezuje na temu "Simulacija bezbrižnog hranjenja" gde sam več jednom prilikom govorio o ideji strimera ovakvoga tipa
index.php


Danas sam slučajno naletio na ovo strimerče i kupio ga za uzorak i da ovde postavim ideju kroz sliku. Nisam se latio vezati tako nešto jer mi fali par sitnica.

Ovo če biti odlično za pastrmke a onda i ostalo. Probao sam gamalo prije u akvariju. Povlačenjem daje utisak kao da ribica doslovno vija neku hranu, gura ju, kljucka ili šta god, po dnu isto tako...ma mogao bi sada mnogo pisati o utiscima i mogučnostima ili prednostima ove genijalne muve. Mnogo mi se dopada što ova olovna prefarbana kuglica ima dve uloge: odlično otežanje i imitaciju hrane za kojom jurca mala slatka imitacija ribice od niti tzv. polar-a.

Verujem da svi koji niste probali ili videli nešto takvo dobiti sjajne ideje i možda čak unaprediti ovu imitaciju.  :tbumb: :bye:
 

Prilozi

  • strimer.jpg
    strimer.jpg
    111 KB · Pregleda: 176

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Izgleda extra ali mi se čini da je preteško za FF štap. Pre mi liči za varaličarski :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Milanče je napisao(la):
Izgleda extra ali mi se čini da je preteško za FF štap. Pre mi liči za varaličarski :doh:

dobro si rekao "ali mi se čini"  ;) :) nije preteško za jednu brzu peticu a o jačim klasama ne treba ni govoriti, postoje daleko teži tj. etežaniji strimeri i nimfe  :yeswink:. Kuglica je široka jedva 7mm. Inače može da se umesto toga olova namontira npr. glo bug pa da ja manje otežano ili skoro ni malo  ;)

..........

Zaboravio sam gore navesti da je strimer dugačak jedva 5cm.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
sutra ču da ga isprobam na pajkicama pa ću vam proslediti dojmove sa vode...konačno idem na moju dragu reku i malo se odmaknem od obaveza, odmorim mozak. Nadam se da ču imati priliku da ga bacim barem jednoj ozbiljnijoj potočnoj pastrmci. Gorim od znatiželje.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
OK. probao sam...ali uveti na vodi nisu bili nešto najpovoljniji za vođenje ovog strimerčiča...voda visoka i jaka a obala strma i obrasla. Tu sam jedva nekako piknuo njime par pastrmčica ali ni jednu ozbiljniju. Ok, jednu lepu oko 40cm potočnu sam bocnuo ovim ali mi se otkačila pred nogama. Krivo mi samo da nisam slikao te lepe pege i predivnu boju tela jer bi ju ionako pustio.  Teško ga je bilo voditi po bukovima, skoro nemoguče pretraživati oko kamenja zbog jakog i brzog toka. Malo sam ga isprobao i na nekim širim i delovima reke gde je tok bio "nešto sporiji" tu sam ga lepo isprobao...fantastično radi i izgleda pod vodom ali tu nisam imao šta da ulovim...ne beše na takvim čistinama ni jedne pastrmke na vidiku. Mislim da valja imati nešto ovako u kutijici sa strimerima. Po normalnom vodostaju i ne prebrzom toku s ovim se može odlično "strimerisati" po dnu ili malo iznad dna...odličan za čeprkanje oko stena.
 
Vrh Dno