SKALP ILI SEDLO ?????

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Pisite na ovu teme u velikoj sam nedoumici
Sta,kako i zasto je bolje..
--Hvala--
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ako praviš muve za svoje potrebe, kupuj skalpove, jer na njima imaš perca za sve veličine udica i moći ćeš da napraviš koju god hoćeš muvu. Perje sa sedla je duže i ravnomernije, ali je raspon veličina muva koje možeš praviti znatno manji.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Koliko ja kapiram pera sa sedla su pogodan za veće muve - strimere pogotvu. Odlican primer je wolly bugger gde se ovim perjem palmeruje
http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=86.15
a drugi primer ti je Seaducer koji je Žakula krstio Red star strimer. Ceo je od perja iz sedla
http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=271.0
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mudro ti je zborio Mix - u svakom skalpu ima koliko god hoćeš i pera za strimere.
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Uvjek sam se pitao sta je bolje eto danas sam dobijo i ja odgovor SKALP
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
      Upravo zbog razlicitosti u misljenjima, a i ukusima pametni trgovci nude i jednu i drugu varijantu.
  Ja sam nasao kompromis-u pennatoj fijoci imam i sedla i skalpove. Do duse sedla dosta vise arcim jer mi je lakse za rukovanje, to jedno pero nikako ne mogu izgubiti na stolu, isperci mu nisu pretvrdi,
Kada se rade sitne suve muve (koje sve cesce radim bez petla-koristim dabing) skalp je nezaobilazan.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Pa, skalp, naravno. To su prvi otkrili jos odavno severnoamericki indijanci. Koliko je meni poznato, iskljucivo su skidali skalp. A ledja su drali i skidali ovi nasi, lokalni! Amerika, bato! :D
 

jankoj

Junior member
Učlanjen(a)
14.10.2007.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Sedla daju obicno musice od br.8-16(isceprka se i neko perce za 18) a najvise za br 12. Skalpovi daju od br 8-24.
Od sedla ispadne bar 50% vise muva nego od skalpa za istu cenu. Skalpovi su nezamenljivi za vrlo sitne muve od br18-24. Naravno ima vise vrsta i klasa genetskih sedla i skalpova ali ovo je neki prosek. Od sedla se muve rade lakse nego od skalpa, ne treba ti ni pinceta.
Zato ako pecas samo klena i pastrmku ponekad i lipljena uzmi sedlo, ako cesto ides na Lipljena onda uzmi skalp. To je najrentabilnija kombinacija.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Da. Za muve veče od broja 14 ti ne treba skalp. U sedlu ima više materijala za velike muve. Ako izabereš sedlo, najbolje je da ga dobro razgledaš pre nego ga kupiš, jer postoje velike razlike među njima. Kod nekih preovlađuje jedna, a kod nekih druga veličina. Ja imam sedla kod kojih je svako pero, celom dužinom, idealno za majsku na broju 10 i nema nijednog pera za 12 ili 14, ali imam i takva koja imaju i sasvim solidan broj pera za šesnaestice.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Planiram da ih kupim cela sedla i to u svim bojama,tako da manem jednu muku sa vrata,a sto se tice velicine upravo je ta koju su nabrojao,10,12,14 ostalo zavisi od mog trenutnog nadahnuca a li ili ne praviti nesto vece..--Razmislicu--
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Interesuje me boja koju mipreporucujete posto sam naisao naljude koji kazu da je bran UBEDLJIVO  njabolje pa crno a belo manje vise za izbegavanje..
--Pomoc--
 
Vrh Dno