Skobalj

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
255
Broj reagovanja
330
Lokacija
Ključ, BiH
S_dario sve ok samo pricaj istinu, nije smrtni grijeh pojest poneku bijelu ribu,uvreda je malo starijim kolegama gurat supu viljuskom u usta, nismo mi takvi al ebi ga neki od nas već pišaju na rate zbog prostate,neki su sjebali doooobra kola na pribor knjige i materijal,nekima je brak i poso u klincu, pa ne mozemo sve "prozdrti" iz kolikog tolikog postovanja prema sebi,ponio te trend i nemoj vise padati za "makarone"....
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.106
Broj reagovanja
932
Prvi korak ka tome da budeš pravi mušičar (naravno i čovjek) jeste da govoriš istinu.
1. Muhe praviš dobre
2. Vježbom i čestim izlascima na vodu ćeš usavršiti tehniku
3. Doći će vrijeme kad ćeš puštati ribe
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
225
Broj reagovanja
408
Lokacija
Minhen

Ako neko kaže da je ovo više tirolac nego musicarenje, odmah da kažem da se slažem 😄.
S obzirom da je riba stajala jako duboko, ovo je bio jedini način da dodjem do nje.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.288
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Oko 1.3 gr ukupno. To ti je malo jace nego jedan 5.5mm. Vec sa 6.4mm si na 2 gr. E sad ja bih svezao 5.5 princa na 8 ci. I iznad gore neku 3.5mm sta znam neku zutu nesto slicno sto oni holcarosi prave, crv onaj. Zeznuto je bacati 3 nimfe na siatemu. Veca verovatnoca mrsenja nego sa 2 normalno.
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
255
Broj reagovanja
330
Lokacija
Ključ, BiH
Mi na Vrbasu lani, u Vakufu, ima ribe solidno nako casual ceskamo, i naravno lokalac, samopozvano mom drugu pocetniku prepravlja podvez i kaze sad cu ja tebi sistem poderat ces ti njih...gleda ovaj u one tri nimfetine pa rece buraz nije ovo sistem ovo su grablje...
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
225
Broj reagovanja
408
Lokacija
Minhen
Oko 1.3 gr ukupno. To ti je malo jace nego jedan 5.5mm. Vec sa 6.4mm si na 2 gr. E sad ja bih svezao 5.5 princa na 8 ci. I iznad gore neku 3.5mm sta znam neku zutu nesto slicno sto oni holcarosi prave, crv onaj. Zeznuto je bacati 3 nimfe na siatemu. Veca verovatnoca mrsenja nego sa 2 normalno.
Ne radim ja to inace. Ne praktikujem cak ni dvije nimfe, nego samo jednu. Nego ovo je bila vandredna situacija, bio sam kuci na Uni i nisam imao puno izbora. Ali potpuno shvatam tvoju logiku i slazem se da je bolja od ovoga sistema sa tri. Jedini problem je sto je donja nimfa ona koja dodje do ribe (jer sam bukvalno morao skobalja pogoditi u usta :)), pa mozda efikasnost i ne bude bas najbolja ako je ona prevelika. Tako ja barem razmisljam, mozda sam u krivu...
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
225
Broj reagovanja
408
Lokacija
Minhen
Mi na Vrbasu lani, u Vakufu, ima ribe solidno nako casual ceskamo, i naravno lokalac, samopozvano mom drugu pocetniku prepravlja podvez i kaze sad cu ja tebi sistem poderat ces ti njih...gleda ovaj u one tri nimfetine pa rece buraz nije ovo sistem ovo su grablje...
Grablje, nego sta.
Euro nimfarenje cak i sa jednom nimfom su svojevrsne grabljice, a o ovome da ne pricamo :).
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.724
Broj reagovanja
1.041
Lokacija
Svilajnac
Ako si pokazao tim naduvenim skobaljima, samo se sepure u reci masu repom i provociraju :hammer:
Primetio sam da ti je leader skoro neufrckan, koristis li chameleona amnesiu ili nesto trece i u kojoj debljini?
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
225
Broj reagovanja
408
Lokacija
Minhen
Frisko stavio leader, vjerovatno zato. Ovdje sam imao 0.20 Stroft FC.
Inače koristim obični monofil u fluo boji. Kada se ufrcka, otiknem 10m i tako dalje.
 
  • Like
Reagovanja: TMc

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
255
Broj reagovanja
330
Lokacija
Ključ, BiH
Okuma challenger fluo yellow, najbolje za pare, ravan, pliva, leti kroz ringle,namotam 50 m na poseban tocak sto imam i svaki izlazak odbacim 5 m radi abrazije cisto eto....
 
Vrh Dno