Slike drugih životinja

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
:'( "ZAMARAO ROTVAJLERA NA SUVU MUVU"  :doh:
Na koju muvu si ga uvatio. Moj zet ima rota, moraću da treniram. Samo mi treba jači štap, slaba mi ova #5.
Sad se setih ima i pit bula - njega već moram na strimer. :hammer:
I nemoj sad Mix-e, kad te traži unuk, da vrdaš - kao, šta imam ja sa tobom, ja imam prijavu... i tako to.
Zort, a?
:D :D :D
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
danas na reci zamalo nisam zgazio zmiju.ne plasim se od njih ,ali uvek gledam da ih zaobidjem .
dok sam izvadio aparat pobegla je u granje , pa slika nije bas nesto.
dali neko zna koja je ovo zmija?
 

Prilozi

  • 25.JPG
    25.JPG
    268,6 KB · Pregleda: 270

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
To je bezopasna zmija. Mogao si slobodno da je uhvatiš i pomaziš. :hammer: :hammer:
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Mixmaster je napisao(la):
To je bezopasna zmija. Mogao si slobodno da je uhvatiš i pomaziš. :hammer: :hammer:

Aha, i da je poljubiš, možda bi se pretvorila u princezu.  :hammer:
Na slici je poskok. Ništa ja tu ne bi dir'o!  :nowink:
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
ima lepe pastelne boje. Ide sve do pastelno crvene a glava mu lici na ruski borbeni helikopter. I nakon sto sam prisilio sebe da ga drzim stegnutog iza glave kako bih prevazisao grozenje od zmija, svaka mi se dlaka najezi kada prolazim pored bilo koje zmije :'( . Samo da naglasim - poskok raspolaze opakim otrovom koji blokira kontrolu pluca, mislim da je nervni otrov. U zavisnosti od velicine zmije (kolicine otrova), musicar u proseku im 30-60 minuta da se dovuce do bolnice bez trcanja koje ubrzava dejstvo otrova. Vec nakon par minuta se oseca dejstvo otrova u vidu gusenja i obavezno je hospitalno lecenje 2-3 nedelje sa mogucim trajnim posledicama. Najopasnija je zmija evropskog kontinenta. Inace ime POSKOK je dobio jer su ljudi u bunilu govorili  - skoci i ujede me za glavu- sto nije tacno. Vrlo je trom i ako ga drzite za rep ispruzenom rukom nece moci da se savije do tela ili ruke i zada odbrambeni udarac. Cinjenica je da se smuca po granama drveca i zbunastog rastinja gde lovi sitne glodare i ptice i bas negde u visini glave prosecnog coveka pa otuda suluda ideja da skace i ujeda u letu  :D .
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
El vidite sa kakvim se PREDznanjem ide na musicarenje... :yeswink: :yeswink: :yeswink:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Famozni je napisao(la):
El vidite sa kakvim se PREDznanjem ide na musicarenje... :yeswink: :yeswink: :yeswink:
bile je kad neznas nista....manje se plasis  :doh: :-\
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Jovanča je napisao(la):
ima lepe pastelne boje. Ide sve do pastelno crvene a glava mu lici na ruski borbeni helikopter. I nakon sto sam prisilio sebe da ga drzim stegnutog iza glave kako bih prevazisao grozenje od zmija, svaka mi se dlaka najezi kada prolazim pored bilo koje zmije :'( . Samo da naglasim - poskok raspolaze opakim otrovom koji blokira kontrolu pluca, mislim da je nervni otrov. U zavisnosti od velicine zmije (kolicine otrova), musicar u proseku im 30-60 minuta da se dovuce do bolnice bez trcanja koje ubrzava dejstvo otrova. Vec nakon par minuta se oseca dejstvo otrova u vidu gusenja i obavezno je hospitalno lecenje 2-3 nedelje sa mogucim trajnim posledicama. Najopasnija je zmija evropskog kontinenta. Inace ime POSKOK je dobio jer su ljudi u bunilu govorili  - skoci i ujede me za glavu- sto nije tacno. Vrlo je trom i ako ga drzite za rep ispruzenom rukom nece moci da se savije do tela ili ruke i zada odbrambeni udarac. Cinjenica je da se smuca po granama drveca i zbunastog rastinja gde lovi sitne glodare i ptice i bas negde u visini glave prosecnog coveka pa otuda suluda ideja da skace i ujeda u letu  :D .
Odlicn post! :tbumb:
Vrlo korisne informacije,svi imamo ceste susrete sa zmijama,a informisanost i edukacija  je najbolja prevencija za sve pa tako i za ovo.

 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Samo mala ispravka, koja moze biti od koristi. Poskokov otrov nije neurotoksican vec hemotoksican. Sta ovo znaci? On ne nepada nervni sistem vec ide na razgradnju krvi i na taj nacin stvara šok. Bilo kako bilo, nije životinja za zajebavanje
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Memedović se u jednoj epizodi serijala Sasvim prirodno, pozabavio zmijama sa ovih prostora. Epizoda se i zvala Zmije Srbije. U sklopu te emisije je pričao sa doktorkom, specijalistom za lečenje zmijskih ujeda. Ona je napomenula da postoji pravilo zlatna 4 sata. To je period kada bi ujedena osoba trebalo da bude hospitalizovana i da primi serum. Ukoliko se serum primi u roku od ta 4 sata nakon ujeda, nakon bolničkog lečenja, pacijent ide kući bez posledica. Čak i posle četiri sata će serum delovati. Baš u toj epizodi je bila priča o nekom liku, koji se sagao na izvoru da pije vode, i poskok ga ujeo za glavu. Evo ga čovek živ i zdrav.
Zmije ovih prostora nisu ni kobre, ni mambe , ni koralne zmije, od 45-e godine je na prostorima ex YU zabeleženo 10-ak smrtnih slučajeva, pa nije dobro o našim zmijama pričati bajke i gluposti.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
Taj lik je negde sa severa cg, i covek je lepo uzjahao konja i spustio se do kolasina ili mojkovca u bolnicu. znam lika koga je poskok ujeo tri puta u istom danu, prvi put slucajno, jer ga nije video, drugi put kad ga je stavljao u teglu, jer je hteo doktoru da pokaze sta ga je ujelo, a treci put kad ga je vadio iz tegle pred doktorom. kad su mi pricali to upisao sam se od smeha, lik je ziv i zdrav(ne racunajuci mozak, koji mu nikad i nije bio jaca strana)
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
oholi je napisao(la):
Taj lik je negde sa severa cg, i covek je lepo uzjahao konja i spustio se do kolasina ili mojkovca u bolnicu. znam lika koga je poskok ujeo tri puta u istom danu, prvi put slucajno, jer ga nije video, drugi put kad ga je stavljao u teglu, jer je hteo doktoru da pokaze sta ga je ujelo, a treci put kad ga je vadio iz tegle pred doktorom. kad su mi pricali to upisao sam se od smeha, lik je ziv i zdrav(ne racunajuci mozak, koji mu nikad i nije bio jaca strana)

:D :D :D  E lepo sam se nasmejao. Od takvih se i grom odbija
Setih se zeta - onako sa svojih 150 kg i 2 m sedi nesto namrsten. Sta je bilo druze, nesto si zamisljen? Ma puti, udarila me kasika od bagera - kaze on  :D
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
oholi je napisao(la):
Taj lik je negde sa severa cg, i covek je lepo uzjahao konja i spustio se do kolasina ili mojkovca u bolnicu. znam lika koga je poskok ujeo tri puta u istom danu, prvi put slucajno, jer ga nije video, drugi put kad ga je stavljao u teglu, jer je hteo doktoru da pokaze sta ga je ujelo, a treci put kad ga je vadio iz tegle pred doktorom. kad su mi pricali to upisao sam se od smeha, lik je ziv i zdrav(ne racunajuci mozak, koji mu nikad i nije bio jaca strana)
:D :D :D :D
Kakav KRALJ  :doh: :doh: .Evo ja se do suza ismejah,odavno nisam cuo nista smesnije.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
A zamislite kako je meni sto poznajem tog lika........ on je crtani film koji hoda.... da se radi film po njemu jedino bi tarantino mogao da ga uradi kako treba...
 
Vrh Dno