Slike reka, potoka, jezera i njihove faune.

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo par svežih slika iz triglavskog nacionalnog parka. Radi se o maloj rečici "Triglavska Bistrica". Nisam siguran da je ribolov dozvoljen na toj vodi. To je IZUZETNO hladna i pitna reka u koju se na jednom delu uliva voda sa "Slap-a Peričnik". Koliko sam opazio u njoj od salminda živi samo avtohotna potočna pastrmka koja je vrlo retka i koliko sam ja opazio sitna. Ciprinida verovatno nema :) Dok sam pio iz te reke sam se odmah zapitao šta živi u njoj. Odmah sam počeo da prevrčem kamenje i pronašao sam samo  naranđaste gamaruse.
Evo vam par fotki  :)
 

Prilozi

  • triglavska bistrica.jpg
    triglavska bistrica.jpg
    66,6 KB · Pregleda: 787
  • triglavska bistrica 2.jpg
    triglavska bistrica 2.jpg
    55,5 KB · Pregleda: 633
  • triglavska bistrica 3.jpg
    triglavska bistrica 3.jpg
    63,1 KB · Pregleda: 620
  • triglavska bistrica 4.jpg
    triglavska bistrica 4.jpg
    62,3 KB · Pregleda: 548
  • gamarus-orange.jpg
    gamarus-orange.jpg
    72,5 KB · Pregleda: 551
  • gamarus.jpg
    gamarus.jpg
    33 KB · Pregleda: 529

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Ona na kamenu, k'o Buda, sav sam pretrn'o, umal ne ustadoh sa stolice za molitvu... :D
Predivna reka, Seb, bilo bi divno laganim priborom bacati niz te brzacice. Steta ako je zabranjen ribolov.
Lepe vode i lepa priroda.  :tbumb:
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
evo par slika Vlasine , mada je u gornjem delu svog toka tih dana bila malo mutnjikava...
druga slika je mesto pogibije Lare Kroft , tu sam jedino ja proshao ziv :hammer:
 

Prilozi

  • brzak.jpg
    brzak.jpg
    199,7 KB · Pregleda: 550
  • shiljci.jpg
    shiljci.jpg
    238,7 KB · Pregleda: 578

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Zdravo, Igore,
Iz kog dela su slike Vlasine koje si postavio?
Pozdrav, Pedja
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lazza je napisao(la):
Odlicne prve dve fotografije druze!  :tbumb:
bile bi i lepse da mi netko kuci nije brljao po funkcijama aparata i stavio na manju kbalitetu slike.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Sastav Reka mesto uliva Gradske Reke u Vlasinu odatle po meni vlasina prestaje da bude planinski potok i ostaje recica . Pastrmke ima uzvodno od uliva u obe reke ali je teren dzunglast narocito ako se krene uz Vlasinu >Na Gradskoj , odnosno na njenoj pritoci Darkovačkoj reci je pastrmski ribnjak po se nizvodno od njega moze ocekivati i po koja duzičasta.Vlasina je iznad Sastava pravi izazov kanjon je dubok nema nijedan uredjen prilaz ili stazica kupine, paprat ,nagib od 70% , koza pase pod ručnu , zmije, stene , virovčići, po koja pastrmkica,milina jedna za prave avanturiste.Uzvodno od Sastava je selo Brod i tu je Vlasina pravi potok narocito leti pa o tom delu i ka C.Travi drugi put. Što se tiče dela od Sastava do Tegošnise i od Tegošnice ka G.Orahu tu je situacija mnogo povoljnija što se terena i prilaza tiče ali je Vlasina i dalje hladna ,bistra ,pitka i ne baš prebogata pastrmkom u ovom delu je i bogatija insektima , njihovim larvama, koji su i glavna hrana pastrmci , krkuši ,a od Tegošnice i klenu . Od 
G Oraha pa nizvodno Vlasina je prava reka primila je već Gradsku , Dobrovišku(u Tegošnici) , Dobropoljsku i taj deo 
gde je ona recimo veća a i hladnija od napr. Rzava čija je trenutna temperatura 25*C a u njega se odavno trpa i dužičasta i lipljan  je po meni pravo mesto za početak revira sa recimo dužičastim pastrmkama ili maticama potočare kao u Djetinji ajd ne mora lipljan dosta je i ovo :doh:. Odatle pa do Svodja to bi bila prava mušičarska salmonidna voda. Svodje pored toga što je mesto porekla jednog od najsportskijih ribolovaca kog sam ikad upoznao je i mesto de Vlasina prima svoju najveću pritoku Lužnicu koju pod tim imenom nemojte da tražite jer je svi zovu Ljuberadja po istoimenom selu kroz koje prolazi. Odatle je ona prava reka za lov klena svim metodama,mušica ,vobler,plovak....i tako sve do Boljare vir , preliv,brzak i sto puta tako. E u Boljare je brana i drugo mnogo zanimljivo mesto za revir sa ogromnim pastrmkama , koje ne bi mogle uzvidno a koliko znam one i ne preferiraju mnogo tu uzvidnu migracijua niyvodno je teren lak za čuvanje a mesta nisu ništa manje atraktivna
voda je toplija ali nista ekstremno pa bi ,,kalife,, uživale ko u banji (niškoj naravno) . Treće mesto za revir bi bilo usred Vlasotinca od brane pa do kaskade u Manastirištu e to bi bio pravi isplativi biznis sa već postojeća dva hotela(jedan već privatizovan) na samoj obali ,sportskom halom uredjenom obalom i naravno kalifama od po pola metra koje vataju popodnevnu ladovinu kakve ima samo u Maričkino ispod Savkinu kuću .... ej pusti snovi, ali ko zna ko bi se nadao da će sa Stranja(brdo iznad Vlasotinca) ljudi da lete svaki dan do obale Vlasine pa se onda možda i ostvari ovaj san sa pastrmkama . A do tad paraglajderi nek uživaju u pogledu na ajd da ne preteram mnogo lepu reku , reku koja živi u srcima mnogih mušičara i ostalih zaljubljenika u nju i prirodu.
 
Vrh Dno