Slike reka, potoka, jezera i njihove faune.

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Nemačka, Gelnhausen.

Послато са XT1700 уз помоћ Тапатока

 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Tek sam nedelju dana ovde, nahvatao sam prehladu za početak dok sam gledao u reku.

Послато са XT1700 уз помоћ Тапатока

 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Dosta smo jurili domaće ribe, prelazimo na strankinje
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Markovicu moj svet je zut hahahaahhaa

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Nigde ne piše da je pecanje zabranjeno što upućuje na to da je dozvoljeno a nigde skobaljaša nema [emoji2] Jedva čekam start.

a48d9d49551d10b426226e81a665e789.jpg


Послато са XT1700 уз помоћ Тапатока

 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Trebas prvo provjeriti da li i koji dijelovi te rijeke pripadaju ribarskom drustvu i na kojim dijelovima je dozvoljeno pecanje gostiju  uz dnevne dozvole ,, vecinom na dijelovima koji pripadaju rib drustvu nije dozvoljeno pecanje gostiju uz dnevne dozvolere vec se mora postati clan drustva a to nije moguce ako se ne polozi njemacki ribolovacki  ispit ,, Za one dijelove za goste ili domace koji nisu clanovi rib drustva  trebas traziti dozvolu u mjestu,, gradu,, gdje se taj dio vode nalazi gdje mislis pecati ...
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Meni na Rajni u oktobru nisu htjeli datii dnevnu. 

Pa sam bio primoran na krivolov,  od nekih 10 minuta :doh:
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Jesi li imo nasu dozvolu ,,sa nasom ti moraju dati da lovis tamo gdje se moze loviti na dnevne ,,treba prvo otici u landratsamt nesto kao  kancelarije  za taj okrug  ,,gradska vijecnica,,  gdje se popuni formular oni provjere dali si pod nekom kaznom kod nas ako je sve uredu  i imas pravo da lovis ako platis dnevnu  ,, Nasa dozvola ti vrijedi isto ko da neki njemac ima polozen ribolovacki  ispit osim sto si limitiran vremenski zavisno od pokrajine ,,Ako ti kao stranac polozis njihov ispit a imas pravo da ga polozis  onda imas i potpuno ista prava kao i njemci koji imaju polozen  rib .ispit
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Donekle sibu pravu.  Ne izdaju dnevne posle 15.oktobra na većini voda.  Bio sam sa tetkom koji ima njihovu dozvolu,  ali dzaba.  Ispod stana sam imao omanju rijeku,  Glatt.  Širine cca 5 m.  Prepuna klena,  mrene,  i pastrmke. Ali sam bio u pogrešno vrijeme,  jbg.  Zadovoljio sam se klenom sa Rajne,  oko 60 cm.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
nisam mislio na taj limit tj lovostaj vec zavisno od pokrajine turisti mogu loviti samo ako su odredjen vremenski period u njem ,, npr za BW je 1 mjesec u utoku 1 godine  za bajern 3 mjeseca u toku 1 godine  negdje ima 4 m, negdje nema limita  ,,Hamburg je jedina pokrajina gdje turistima nije dozvoljen ribolov  saksen i brandenburg su pokrajine  gdje  ide teze ali se moze dok u ostalima ako imas nasu dozvolu  imas pravo da lovis na dnevne karte ,,U kojoj si bio pokrajini,  koje mjesto ,,
 
Vrh Dno