Slike reka, potoka, jezera i njihove faune.

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
294
Lokacija
Svrljig
dzolix je napisao(la):
Trebas prvo provjeriti da li i koji dijelovi te rijeke pripadaju ribarskom drustvu i na kojim dijelovima je dozvoljeno pecanje gostiju  uz dnevne dozvole ,, vecinom na dijelovima koji pripadaju rib drustvu nije dozvoljeno pecanje gostiju uz dnevne dozvolere vec se mora postati clan drustva a to nije moguce ako se ne polozi njemacki ribolovacki  ispit ,, Za one dijelove za goste ili domace koji nisu clanovi rib drustva  trebas traziti dozvolu u mjestu,, gradu,, gdje se taj dio vode nalazi gdje mislis pecati ...
Hvala puno na savetu. Imam ja još mnogo toga da upoznam i naučim. Raspitaću se šta ide i kako funkcioniše samo još da vidim gde da se raspitam i na konju sam.

Послато са XT1700 уз помоћ Тапатока

 

intro

Junior member
Učlanjen(a)
03.04.2008.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Lokacija
fehmarn-nemacka
Jesi li imo nasu dozvolu ,,sa nasom ti moraju dati da lovis tamo gdje se moze loviti na dnevne ,,treba prvo otici u landratsamt nesto kao  kancelarije  za taj okrug  ,,gradska vijecnica,,  gdje se popuni formular oni provjere dali si pod nekom kaznom kod nas ako je sve uredu  i imas pravo da lovis ako platis dnevnu  ,, Nasa dozvola ti vrijedi isto ko da neki njemac ima polozen ribolovacki  ispit osim sto si limitiran vremenski zavisno od pokrajine ,,Ako ti kao stranac polozis njihov ispit a imas pravo da ga polozis  onda imas i potpuno ista prava kao i njemci koji imaju polozen  rib .ispit

Treba samo fotografija i validan pasos i oko 23 eur. Nasa dozvola ih ne interesuje.
Ovde kod mene u pokrajini Schleswig-Holstein se npr. Hrvatska ili bilo koja ribolovacka dozvola iz EU moze prevesti na Nemacku, bez polaganja ispita. 
Evo kako je npr na Deutsche Traun:

Für Gäste aus dem Ausland besteht die Möglichkeit, einen drei Monate gültigen  Gäste-Fischereischein
bei  jeder deutschen Gemeinde (Rathaus, Ordnungsamt oder Landratsamt – von Gemeinde zu Gemeinde unterschiedlich) für ca. € 23,-- zu erwerben.
Bitte bringen Sie unbedingt ein Lichtbild und Ihren Pass/Ausweis mit!
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
intro je napisao(la):
Treba samo fotografija i validan pasos i oko 23 eur. Nasa dozvola ih ne interesuje.
Ovde kod mene u pokrajini Schleswig-Holstein se npr. Hrvatska ili bilo koja ribolovacka dozvola iz EU moze prevesti na Nemacku, bez polaganja ispita. 
Evo kako je npr na Deutsche Traun:

Für Gäste aus dem Ausland besteht die Möglichkeit, einen drei Monate gültigen  Gäste-Fischereischein
bei  jeder deutschen Gemeinde (Rathaus, Ordnungsamt oder Landratsamt – von Gemeinde zu Gemeinde unterschiedlich) für ca. € 23,-- zu erwerben.
Bitte bringen Sie unbedingt ein Lichtbild und Ihren Pass/Ausweis mit!

To je tacno da ih neinteresuje nasa dozvola ali zavisno u kojoj pokrajini oko pola pokrajina trazi nasu dozvolu a  druga polovica ne trazi otprilike,,, npr za bajern treba nasa dozvola a za BW ne treba a nekada je trebalo i za Bw jer su od mene  trazili  ,,ovo 23 evra to je za dnevnu na salmonidnim vodama vjerovatno  dnevne na ciprinidnim su oko 12 evra e sad meni je tu diskutabilno  da li se moze loviti i na terenima koji pripadaju ribarskom  drustvu ili to zavisi ako ti ribarsko drustvo dozvoli ,, ti cim si limitiran na 3 mjeseca znaci da ti nije isto nasa dozvola  i njihov ispit ,, sa njihovim ispitom ne bi bio limitiran vremenski
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Da, bio sam u CH, ali mi je Njemačka pola sata, tako da sam i tamo išao. U maju sam regularno sve pecao, platim dnevnu i pecam, a na jezerima ništa ne plaćam, tetak ima kartu za gosta i bez problema ide.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
normalno  tamo se placa i za jezero  mozda jedino ne treba ako odes na neku sljunkaru gdje se jos kopa i radi  :)  ali pazi se ,,, cuvari su vrlo  rijetki ali ako te uhvate velike su kazne ,,
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Na jezerima sam svaki dan imao kontrolu, nikakvih problema, samo ako pravilno ne ubijes ribu, tu si ga nadrljao, i pirtome jos ako je nisi upisao.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
na jezeru kao nisi placo dnevnu niti imao  dozvolu a gdje si upisivao  ulov  ako si bio na tom jezeru  ili si mozda bio preko tetkove dozvole
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Napisao sam, samo nisi obraćao dovoljno pažnje, tetak ima dozvolu i bez problema pecam sa njim.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
dobro razumjem ,, da li je tetak platio dnevnu za jezero ili se uopste ne mora placati na tom jezeru i dali je tetak clan rib drustva tu u njemackoj  ili swici
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Tetak je polagao i u D i u CH, nije ništa plaćao, ima redovnu dozvolu i takozvanu geste kartu( karta za gosta) koju plati naknadno na svoju oko 30 franaka cini m ise. i Citavu godinu mogu sa njim pecati
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
imaju 3 atraktivne rijeke blizu granice sa swicarskom u regionu swarcvalda ,, Sve tri su dozvoljene za goste  idu dnevne dozvole i imaju i lipljene i pastrmke , to su rijeka Murg,  Kleine Kinzig i Wilden Utach,,  Na slici rijeka Fils region Swabske alpe  ,,rijeka je poznata po pastrmkama ,, ribolov na toj rijeci  nije dozvoljen za goste ,[
2czdc9d.jpg
][/img]
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Nebojsa ovdje  zive babaroge  bez problema ih mozes primjetiti sve komadi oko 1 kg 2kg 3 pa i vise evo jos jedna foto od FIlsa [
x2rts1.jpg
][/img]
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
294
Lokacija
Svrljig
Situacija je baš bzv.... Dva dana rosi kiša i vodostaj ode dva metra u visinu. Neću ja skoro klena niti bilo šta drugo da vidim....
dc1d882f4a84c7b6e4afd1fbd23b2d66.jpg


Послато са XT1700 уз помоћ Тапатока

 
Vrh Dno