slike riba u prirodnom ambijentu

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Seb, vidi se vidi! Ta je prava :tbumb: :drool: Ovakva povuče kanu sa sve mušičarom po jezeru :D

Janez
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kurare je napisao(la):
Seb, vidi se vidi! Ta je prava :tbumb: :drool: Ovakva povuče kanu sa sve mušičarom po jezeru :D

Janez

e prijatelju dragi a šta misliš kako bi povuklo tek šaranče od kakvih 40-50kg  ::)

somove kakvih ima neču ni da spominjem...groza me hvata samo čim pomislim  ;)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
U levom uglu ekrana se vidi tolstolobik od 3-4kg.Vidite gde se krije!
 

Prilozi

  • tolstolobik.jpg
    tolstolobik.jpg
    146,7 KB · Pregleda: 392

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tomasini je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
Danas sam malo okvasio svoj kanu....

seb, pretpostavljam da si uz kanu kupio i neki prsluk za spašavanje?  

  :doh:

Jok mori...znam da plivam  :D Zapravo imam u planu i to jednom uzeti...mada za ovo moje jezero mi nije neka sila...vec sam ga preplivavao mada je istina da opreza nikada nije dosta  :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tražim šarane a ono sama bela riba i štuke...evo danas sam video jednu lepotico između 3-4kg. Slikana je sa visine i daljine kroz moje polarizacijske cvike :doh:  i naravno zumirao sam.

 

Prilozi

  • stuka.jpg
    stuka.jpg
    48,2 KB · Pregleda: 325

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kreno' ja malo oko jezera biciklom. Fotic nisam nosio jer mi se nije dalo. Vreme vetrovito a suncese bori sa oblacima. Temperatura bez obzira na malo jači vetrič i nije nešto niska...da se biti u kratkim rukavima. U nekoj zavetrini ispod krošnji ugledao sam lepe divlje šarane a svaki je preko 10kg. Beše i klenova preko 50cm. Na mestu koje je označeno kao rezervat pronađoh jato smuđeva uz samu obalu (tu je dubina odmah malo preko metar). Svaki je imao oko 40cm. Posle ispod nekih čamaca sam ugledao jedno manje jato smuđeva (5-6komada) koji su svi ili tu između 2 i 3 kilo. Prekrasan prizor ali jednostavno nije bilo idealnih faktora da sam to mogao slikati mobitelom. Vozim se ja napred i polako se približavam mestu gde sam izgubio štuku 1m+ i jednu od 80tak cm i gde sam izvadio jednu od 3,5kg. Sve to na istom teritoriju gde je dubina takva da sa metar ipo naglo pada do oko 3-5m. Na istom mestu mi se otkačio i ogroman šaran sa četvorke  :lol: no, da ne davim više  :D tu sam sišao sa bicikla da lepo u miru pregledam taj teren i na kraju tog dela uz žbunje ogromna mama štuja. Imala je 100% oko 110cm...to je ta o kojoj maštam. U ovih šest godina sam samo par takvih video a da miruju i stoje tako blizu obale. Bila svega metar ispod površine. Slikao sam to sa nekih 4 m visine. Ogromna - široka i dugačka, peraje ko lopate, glava ko' u krokodila...no, da ne preterujem...stvarno prelepa kapitalka. Ta ima oko 10kg sto posto, možda malo jače a možda malo slabije...tu negde jeste. Takav prizor nisam mogao da vidim vec dugo u nazad, toliku stuketin
u da miruje i da ju se da lepo pogledati.   

nešto ne valja sa prilepljenom slikom pa evo ovako da se lepše vidi.
main.php
 

Prilozi

  • štuketina.jpg
    štuketina.jpg
    118,6 KB · Pregleda: 480

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
lipac.jpg


Lipljan sa Ribnika.

ripce3.jpg


Tankorepa krkuša (Gobio uranoscopus) sa Jerme.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Pastrmka kupi muvu...
 

Prilozi

  • uzimanje.jpg
    uzimanje.jpg
    62,1 KB · Pregleda: 320

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Nikada nisam video većeg peša.
 

Prilozi

  • pes kapitalac.jpg
    pes kapitalac.jpg
    81,8 KB · Pregleda: 327

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Nakon duzeg vremena sam resio obici Savu b. da vidim kako je stanje tamo i da li se da videti kakva zanimljiva riba...odmah sam ugledao jednog predivnog klena, taj je ima sigurno oko 3kg....ogroman, debeo, naravno usamljeni jahač...pogledajte samo siluetu
main.php
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Krenem ja ujutro u tgovinu po hlebac, mleko... i naravno gledam usput u jezero, tu i tamo neka mala jezerska pastrmka na površini jer je ovo doba godine kada ih se da viditi inače več pred proleče spuste se na dubinu u hladnije slojeve vode i nema je na vidiku do naredne kasne jeseni...nadam se nekoj štukici ali nema je ni za leka...jezero je več skoro duboko u zimskom snu....vidim tu neku trojicu varaličara, igraju se nekim tvisterima, voblerima i mepsom...vidim da su suvi a i meredov im još suv i spakiran na ruksaku...predpostavljam nije bilo ničega na njihovim udicama...ako i je onda nešto skromno....po povratku iz trgovine tu i tamo zastanem na mestima gde znam da se velike štuke znaju pojaviti. Tako dođem do mesta gde sam i ulovio nekoliko baš krupnih komada i gde mi se jedna metrašica otkačila. I tu ispodjedne krošnjice ugledam ogromnu štuku, mislim da je ta največa koju sam ikada vidio uživo. Štuka je bila deeebela ko moja noga (otprilike) a duga sigurno oko 110-120cm. Krivo mi što nemam fotić sada sa sobom ali pokušavam sa visine da uradim fotku telefonom. Ali slika nije takva kako bi trebala da bude. Pod tom krošnjom svake godine vidim nekoliko metarski štuka...jedno vreme sam mislio da je sve jedna te ista ali vidim da se radi o njih nekoliko koje kruže na tom području...ova je bila do sada najdeblja koju sam ja vidio...jednu iz čamca sam vidio iste dužine ali malo manje deblju ali ova je bila ko bomba, Stomak ogroman a leđa ko moja noga a ja nisam baš neki mrša  :D
Probajte samo malo razgonetnuti sa ove na žalost slabe slike o kolikoj štuci je reč...preko 10kg ima garant. Koliko tačno, to ne mogu da kažem.
E takve štuke su kod nas uglavnom dalje od obale na  dnu ili u srednjem sloju ali ponekada priđe obali i tamo se ne zadržavaju mnogo dugo...u to sam se opet uverio...došao sam kući zgrabio fotoaparat i otrčao do vode u nadi da če biti tamo još koji sat ali ne, več se je povukla dublje....neko bi rekao, možda oni varaličari....jok, kada sam ju ja ugledao oni su odavno prošli pored nje i bili več daleko krečući se u drugom pravcu jezera...doslovno su prošli pored nje...za svaki slučaj sam pregledao to mesto i u prašini i blatu pored obale nije bilo svežih otisaka ničiji cipela, beton od obale je suv i prekriven prašinom...tu nije bilo žive duše več neko vreme....jednostavno se ta neman malo tu provrzmala i otišla nazad u dubinu. Glava je bilako u aligatora, patku divlju bi pojela bez frka.
 

Prilozi

  • štuketina.jpg
    štuketina.jpg
    48,3 KB · Pregleda: 340
  • stuketina.jpg
    stuketina.jpg
    48,3 KB · Pregleda: 295

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kako dobra slika, fantazija


thankyou.jpg


gringo, šta smisliš o dorado ribicama u moravi?  :lol: :hammer:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Nemoj, će nam izedu govedarce!  :'(
 
Vrh Dno