Smilovsko jezero (Savat II)

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Smilovsko jezero (Savat II), nedaleko od Dimitrovgrada. Svojevremeno jedna od top destinacija za lov štuke u Srbiji. I dalje krije big mame od 5-15 kg i puno riba u klasi 2-5 kg.

Ja je prvi put posetih juče  :oops:  sat vremena pre mraka...  :|

Kuzma mušičario, drug i ja bacali varke, za tih sat vremena imasmo jednu štuka koja uteče sa kuzmašinovog strimera.

Svo vremo se pecalo, tako da imam svega par slika preko dana i par po završetku pecanja:

savat2a.jpg


savatpas.jpg


kuzma.jpg


Kuzma trenira za triatlon.  :lol:

savatnoc.jpg


Noć.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Ova voda musicarima moze biti narocito interesantna u prolece-posle mresta i zabrane.
Postoji jedan plici deo jezera gde je u vedersu moguce ladno gaziti na sve strane. Vodena trava se tada digne, plicaci su puni sitne bele ribe koja se bas tada mresti , a u travi zaglavljene stuke cuce u zasedi.
Ipak, najkrupnije se hvataju u dubljem delu jezera koje je takodje ok za FF.
Velika mana ovog jezera je ta sto se nalazi na apsolutnoj cistini. Znaci nigde drvceta ili poveceg brda koje moze da pravi zavetrinu. Vetar stalno duva. Da nema one trske uz obalu bila bi katastrofa. Cak i povetarac na ovoj vodi deluje kao tornado kada duva celog dana.
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Danas smo ja ,Strelac i Ivan 010 obišli oba jezera,kažem obišli-bukvalno jer je jak vetar (i hladan) celo popodne menjao pravac i terao nas da stalno menjamo poziciju za pecanje.Svi smo imali po par nerealizovanih napada sitnih štuka ali ako je za utehu i varaličari nisu imali ništa dok su na kedera uhvatili par "penkala".Probali smo sve i svašta ali bezuspešno.....
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Vetar je činimi se u pojedinim trenutcima probijao i kombinezon.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Prelep slike momci. Sećam se moje prošlogodišnje posete ovom jezeru kada nas je ubio vetar.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
U malo nas vetar nepobi skroz. Ja sam juče tamo bio prvi put. Jezero je za našu metodu ribolova veoma pogodno, plićaci sa travom odličnim skloništem za ribe. E sad što se juče pogodio takav dan šta se tu može. Sve moguće načine vođenja strimera smo probali i u svim nivoima smo ih provlačili. Nema veze drugi put. Upoznao sam Ivana majstora za stege i zahvaljujem se njemu i Saletu na lepom druženju i bez pljoske  :D koje smo zaboravili da ponesemo.
 

Iva

Senior member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
135
Broj reagovanja
16
Lokacija
pirot
       
            :tbumb: Druze ne sekiraj se ,sinoc sam odma stavio u torbu pljocku,da se ne zaboravi kao juce.I meni je drago sto sam te upoznao ,veoma si pozitivan covek,samo tako nastavi.Ziv bio pa se vidimo opet,netreba da napominjem da si uvek dobro dosao.  :bye:
 
Vrh Dno