Spustanje musice na vodu....--PROBLEM--

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Hteo sam sam da mi pomognete ili bar objasnite zasto u pojedinim situacijama
kada musica treba popup pahulje snega da padne na vodu u suprotnom,kod mene se desava ono najgore.
Musica udari  tom silinom da se verjte i ja sam uplasim a kamo li ribicone ispod povrsine ...........
Imam trip da mi je to od kad sam promenio stap,mada mi se i ranije desavalo ali ne toliko ustaljeno,mozda je problem u stapu,mada ja bi rekao da ja gresim ali u CEMU...
---UNAPRED ZAHVALAN..-------
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Previse energije + los predvez i kratak tippet?
Ako u zadnjem zabacaju naored, kad zelis da spustis muvu na vodu, uradis nedvosmislen stop na 1 - 2 sata, bez zapinjanja da muva odleti sto dalje, trebalo bi da sve bude u redu. Pri tome, tippet ne bi smeo da bude kraci od 70 cm, a predvez od 1.5 m (ako je grublji - deblji). Kad to uvezbas i naucis da se kontrolises kod izbacaja, struna sama izlece kroz provodnike, ispravlja se na vodi muva bas kao pahulja pada ispred nje, milina je gledati predvez kako prevrce tippet i njega kako se gotovo  bojazljivo ispravlja spustajuci muvu. (koje lirsko sranje!)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo kratkog i jasnog saveta! Produžavaj predvez dok muva ne počne da pada kako treba. Ja koristim predveze dužine 4.5 do 6 metara.
 

Zox

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
62
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Evo kratkog i jasnog saveta! Produžavaj predvez dok muva ne počne da pada kako treba. Ja koristim predveze dužine 4.5 do 6 metara.

...i ja sam koristio ovako dugačke predveze ali od kako više ne mušičarim bolonjezom skraćujem ih na 2-2,5m :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Meni se cini da je to stvar vezbe i navike. I ja koristim duzi predvez i nekako sam se navikao na njega, pa kad ga skratim, musica mi ne pada bas najbolje.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Nek ti neko pokaze parachute prezentaciju , nije tesko a dobijas bas ono sto ti hoces - muva pada poput pahulje na vodu!
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Hvala van na pomoci ako mogu da se izrazim tako,ali ovog puta MIX je poceo da preteruje.
Zapravo Mixu na tvom stape jedva da imas metar onog sto meni preporucujes u metrima od(4-6)
tek toliko da te podsetim....
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Ne pretjeruje Mix 4 metra su sasvim normalna duzina
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Drina je napisao(la):
Ne pretjeruje Mix 4 metra su sasvim normalna duzina
Za reke zapada USA, Drinu i Lim.
Pahuljasto padanje nije direktno vezano za dug predvez, vec za prezentaciju, sa tippet-om od oko 1 m i predvezom (leader-om) duzine koju voda na kojoj pecas dopusta. Nacin padanja muve zavisi od dobrog casting-a, a tek onda od sistema na kraju strune.

Blue FOX je napisao(la):
Hvala van na pomoci ako mogu da se izrazim tako,ali ovog puta MIX je poceo da preteruje.
Zapravo Mixu na tvom stape jedva da imas metar onog sto meni preporucujes u metrima od(4-6)
tek toliko da te podsetim....
Ma mislio je na running line snjura. I upucuje te da se ucis na tudjim greskama, a ne na svojim.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Pedja je napisao(la):
Hteo sam sam da mi pomognete ili bar objasnite zasto u pojedinim situacijama
kada musica treba popup pahulje snega da padne na vodu u suprotnom,kod mene se desava ono najgore.
Musica udari  tom silinom da se verjte i ja sam uplasim a kamo li ribicone ispod povrsine ...........
Imam trip da mi je to od kad sam promenio stap,mada mi se i ranije desavalo ali ne toliko ustaljeno,mozda je problem u stapu,mada ja bi rekao da ja gresim ali u CEMU...
---UNAPRED ZAHVALAN..-------
Treba obratiti paznju na  duzinu predveza,,,  ako je duzi onda je  uspjesnije i  obratiti na pravilno napravljeni ili normalni predvez Bitna je i vrsta muhe  ako je  poteska  nije prosusena, veca udica, deblja udica i manje  paperjasta  muha  isto moze biti problem    Uglavnom parashut tehnika zabacaja  ide tako da zabacimo  u vis na prema gore i  lagano polozimo vrh stapa prema dole naprijed  nakon cega  musica  pada na vodu
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Pedja je napisao(la):
Hteo sam sam da mi pomognete ili bar objasnite zasto u pojedinim situacijama
kada musica treba popup pahulje snega da padne na vodu u suprotnom,kod mene se desava ono najgore.
Musica udari  tom silinom da se verjte i ja sam uplasim a kamo li ribicone ispod povrsine ...........
Imam trip da mi je to od kad sam promenio stap,mada mi se i ranije desavalo ali ne toliko ustaljeno,mozda je problem u stapu,mada ja bi rekao da ja gresim ali u CEMU...
---UNAPRED ZAHVALAN..-------

Verujem da u tom zavrsnom izbacaju kada iz back-a ides u zabacaj..zeleci da postignes sto vecu daljinu unosis i vecu kolicinu snage u isti! Probaj da ,kada krenes u zabacaj stap i snaga budu kao da je false cast..i samo polegnes stap..kada ti se konac ispravi napred!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ajde dzolix jos i boze pomozi, novi je ovde, ali Masic da se ovako navuce :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Vrh Dno