Srebrni karas (babuska) na musicu

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Sumnja postoji samo ako je voda blizu rijeka jadranskog sliva. Tamo nema jeza, ali ima riba slicnih ovoj na slici (ne vidi se dovoljno dobro da bi se sa sigurnoscu moglo odrediti). Jadranska crvenperka (nema crvene peraje) vrlo slicno izgleda. Babusaka sasvim sigurno nije.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.096
Broj reagovanja
911
Tako je riba izgleda baš kao da se zove Keljavac, Peškelj, Jadranska Crvenperka Scadinius erytrophthalmus scardofa itd... dobro si to povezao Alp :yeswink:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Jedno je sigurno, babuška nije.

A kada bismo znali gde je upecana, bilo bi lakše reći da li je to možda jadranska crvenperka (meni liči da jeste).

Ovu uhvatih na Vlasinskom jezeru:

crvenperka.jpg


Inače riba koju ja upecah ima oko 38 krljušti duž bočne linije.

Jaz (protfiš) ima 54-62.

"Babuška" koju je upecao sdj ima oko 37...  8)

Što znači da nije ni protiš...
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Tek sad sam zbunjen ???
Oblik tela najviše liči na protfiša, ali krljušt ne. Krljušt najviše liči na crvenperku (i klen ima sličnu ali glava sigurno nije njegova), ali boja peraja i visina tela baš nikako :-\
Doduše vreme je mresta ciprinidnih riba, možda neki mužjak crvenperke u svadbenom ruhu :doh:

P.S. Listam "Guide to Freshwater Fish of Britain and Europe" od Peter S. Maitland -a sa fantastičnim ilustracijama, i ne mogu da se opredelim.

P.P.S. Postoji li još neka fotka sdj, bilo kakva?
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Milanče je napisao(la):
Krljušt najviše liči na crvenperku (i klen ima sličnu ali glava sigurno nije njegova), ali boja peraja i visina tela baš nikako :-\
I krljust i boja peraja i visina lice na jadransku crvenperku.  8)

Samo jos da se kolega javi i kaze gde je pecao...  :)
 
Vrh Dno