Sta je sa rojenjem???

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Ovih dana razmisljam i o tome pricam sa drugarima, i dodjosmo do zakljucka da je sve manje pojava rojenja na salmonidnim vodama...
Ove godine ni jednom na Djetinji nisam zakacio rojenje majskih i kamenjarki, doduse, sezona je pocela u junu jer je do tada voda bila snezna i jaka... Na drugim rekama slicno...Na Moravici nikad nisam video jednog vodenog insekta...na Rzavu (bar ne ove godine) takodje...

Da li mozda izostanak pravog proleca i prave jeseni ima uticaj na to, i sto iz duge zime odmah idemo u leto pa tek pocetkom maja prolaze snezne vode...? Nista mi nije jasno, vecinu riba hvatam na nimfu, povrsinska aktivnost skoro jednaka nuli... Kad sam pocinjao pre 5-6 godina na Djetinji sam iskljucivo lovio na suvu a sad ako maknem dve ribe za dan na suvu moram da vodim na pecenje...

Da li jos neko ima slicno opazanje?
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Ja sam primjetio da ove godine kod mene nema komaraca?!? Bio je po neki ali kao da je zalutao,pre toga godinu dana,nisam mogao predveče izaći u dvorište!
Ne zaprašuju se pa da su otrovima pobijeni,jednostavno neka prirodna pojava je dovela do toga,a šta je u pitanju ja neznam?
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Mozda su razlog ove nenormalne vrucine koje vec duze vreme ne prestaju.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
I prije toplotnih udara se nisu pojavili,bar bi se javljali uveče ili ujutro kada je vlaga velika.Ali jok nema ih!
Nešto je uticalo na broj insekata ali šta?
Za komarce kontam da su ih  zimus poplave zbrisale.Poplave su bile nesvakidašnjih razmjera i čitavu obalu su oduvale.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
I na Gradcu slična priča ,vrlo malo rojenja vodenih insekata  ,bar koliko sam ja uspeo da primetim...
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Nemam pojma nisam stručnjak ali verovatno zbog nepogodne hidrometerološke  situacije ...
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Naše vode su toliko pune pastrmki da su one pojele sve insekte i nema više šta da se roji. Eto logičnog odgovora...
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Goci je napisao(la):
Naše vode su toliko pune pastrmki da su one pojele sve insekte i nema više šta da se roji. Eto logičnog odgovora...

:D  :D  :D .........  :'(
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Goci je napisao(la):
Naše vode su toliko pune pastrmki da su one pojele sve insekte i nema više šta da se roji. Eto logičnog odgovora...
' koji slabo pije vodu  :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
Šone je napisao(la):
' koji slabo pije vodu  :D

pa na gradcu i pije vodu, pogledaj samo sareno platno koliko ih je i samo jedu...ne kazem da su sve pojele ali proredile su insekte, cak i leptire jure sad i skacu za njima...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Oholi daj bre jebote, stvarno me ponekad iznenadis. Cuj "proredile su insekte"... :( :( :(
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Nema veze, uvek možemo da donesemo i nastanimo kalifornijske insekte koji se 3x brže množe, a tek što se roje, čudo jedno!  :hammer:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ili da donesemo kalife koje jedu potocare i koje ne zanimaju insekti , pa ce domaci insekti imati sansu da se obnove  :smoke:
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Kao i vecina tema i ova ode u zajebanciju...

Postavio sam ovo pitanje jer je definitivno manje rojenja u toku dana a i dalje smatram da je najlepse i najatraktivnjie pecanje pastrmke (i lipljena) na suvu musicu... nadam se da je ovo samo prolazna pojava  :'(
 
Vrh Dno