Sta je u osnovi "Shooting Head" sistem ?

V

vaga

Guest
Da li je moguce izvesti ga sa DT koncem,koje su njegove glavne karakteristike...? :hmmmm:
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
shooting head nije vrsta zabacaja nego vrsta musicarskog konca sa teskim i kratkim prednjim tejperom i koristi se za ribolov gde je bitno postizanje daljine krupnim muvama a gde nije potrebna delikatna prezentacija .Ako si mislio dali dt konac moze daleko da se baci  odgovor je da ali ne na nacin na koji se baca shooting haed jer je onaj debeljuskasti deo konca kod dt dugacak jedno 80' tj 24m pa da bi bacio recimo svih 27m treba drzati malo vise konca u vazduhu,individualno je sa koliko konca u vazduhu mozes da izbacis svih 27m i to zavisi od vise faktora ;brzina konca,oblik loop-a(petlje) a ovo pak zavisi od jos trista k.... ali vago na rekama u tvojoj blizini dt je pravi izbor pa makar i jurio bucova na strimere 27 m je sasvim dovoljno ...
pozz igor
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Čuo sam za neku foru da presečeš DT na pola i onda od njega napraviš shooting head.
Otprilike fazon je taj da uzmeš DT 7-8 za štap klase 6 i presečeš na pola. Onda uzmeš i vidiš koliko metara od tog prepolovljenog DT-a ti puni štap. Ostatak odsečeš, a na ovaj deo koji ti služi kao SH zavežeš L strunu i tu je kraj priče.
Da citiram Đoku Balaševića "Ako su lagali mene i ja lažem vas"!
 

pex

Junior member
Učlanjen(a)
23.03.2008.
Poruke
91
Broj reagovanja
0
Zar nije prostije kupiti pravi head i staviti runing line,mozda jeste skuplja varijanta ali sigurno ce duze da traje i vise ces uzivati jer neces imati probleme bilo koje vrste.Za stap klase 6 uzmes plivajuci head #7 i running line,a ako ti treba tonuca glava (za mokre,strimere i sl) onda i ne moras running nego napucaj backing ionako strimere vuces do sebe i kada ti dodje glava do stapa mozes i da je odmah zabacis ponovo...nisam nikada imao priliku da probam ali mislim da moze da leti i do 40 m (po proizvodjacima) ali ne bi trebalo da 30-35m bude problem...
 
Vrh Dno