Sta musicari jos mogu da rade !

pannic

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
161
Broj reagovanja
0
Dragi prijatelji, nisam mogao da nadjem odgovarajuci deo foruma kako bih vam predstavio sta jos sem musicarenja dobar musicar moze da radi. U pitanju je moj drugar iz najranije mladosti sa kojim sam poceo da musicarim, skolski i zivotni drug, Rancic Gojko Dota. Molim vas da pogledate foto galeriju na navedenoj adresi :
https://www.facebook.com/pages/Stolarija-Rancic/126988457456192?fref=photo
Ako biste ucinili uslugu meni, ucnicete je i Doti. Nakon izuzetno teskog zivotnog perioda Data je opet u punom pogonu, postavite linkove ka "njemu" na svojim profilima, sherujte, lajkujte ili kako se to vec sada kaze.... ovaj covek je zasluzio bolju sredinu za svoj talenat a ko zna mozda bi neko "mekse podneblje" dalo slabije umetnicke rezultate. Sinoc smo zajedno protegli noge do omiljene reke gde Dota uporedo sa ovim teskim radom pravi brvnaru koja je tek prica za sebe. Ko zna, mozda ce bas neko od vas da ga poseti, uziva u onoj lepoti i peca u Visocici, reci nase mladosti.
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Izuzetni radovi, pogotovo ovaj stilski namestaj! Moj deda je takodje bio stolar pa znam otprilike koliko samo vremena i truda treba da bi se napravio jedan ovakav komad namestaja! Sve pohvale!  :tbumb:
 

pannic

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
161
Broj reagovanja
0
Hvala kolega, u Dotino ime. Sreli smo se u prvom razredu srednje skole i kod njega sam video prve domace vestacke musice. Tada ih je dobijao od prijatelja svog oca ali je za par nedelja i sam poceo da ih vezuje, nedugo zatim pokazao ih je i meni. Prve stege su nam bile parce armirackog zeleza rasecenog bonsekom sa rupom i zavrtnjem sa leptir maticom. Muve su nam bile starinske vlazne musice sa telima od lakiranog konca i perima petla. Obojica cuvamo po par komada od tih muva a po neki model je jos i u kutijama, pogotovo za male reke i pecanje u kotlovima. "Stolarija" je u njegovoj porodici tradicija, kao i u mojoj ... ali ja sam dobar samo za grube i konstrukcijske radove kao i podizanje krovnih greda bez skela i merdevina.
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Licno bas bih voleo da vidim te prve musice! Verujem i da bi ostale kolege zanimalo kako su izgledali vasi prvi radovi  :tbumb:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Ovo nije samo ''majstor'',ovo je covek umetnik cistokrvni. Njegova velicina je u sirokom spektru stilova pa cak za mene ''sterilnih'' belih kuhinja koje su sve vise u modi. Jednostavno ovaj covek ume SVE  :tbumb:

Na veliku zalost u Srbiji ovakvi ljudi su na ivici egzistencije,npr. u Holandiji bi bio bogatas :(.  .  Ne mogu obecavati laznu nadu za ovog umetnika,jer ovakvi ljudi izumiru kod nas. Sada su ''majstori'' sa busilicom-zavijacem u trendu sa ivericom i niskim cenama.

Za ovog coveka bi znacilo da odradi nesto za crkvu (duboreze),pomoci ce mu tamo garant . U BG-u uvek ima kupaca za odabrane  komade namestaja koji se placaju po visokoj ceni.

Licno mogu da mu pomognem samo da finansijski ojaca i izreklamiram ga kod bogatih gastarbajtera koji nemaju veze sa ukusom ali su puni ''evara''.  Zalostno!
 

pannic

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
161
Broj reagovanja
0
Hvala kolega Mafke, nisam hteo da upotrebljavam rec umetnost ali ima elemenata da se taj epitet sa pravom koristi. Mozda sam ja pogresio u opisu situacije, posla ne nedostaje, samo sam starom drugu obecao da cu ne nekim svojim mestima prosiriti informaciju o onome sto radi a dobar glas se daleko cuje, pogotovo od dobrih ljudi.
Kolega Grujane, slikacu i postaviti sliku tih prvih musica, mislim da postoje i odgovarajuce teme za to.
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
pannic je napisao(la):
Hvala kolega Mafke, nisam hteo da upotrebljavam rec umetnost ali ima elemenata da se taj epitet sa pravom koristi. Mozda sam ja pogresio u opisu situacije, posla ne nedostaje, samo sam starom drugu obecao da cu ne nekim svojim mestima prosiriti informaciju o onome sto radi a dobar glas se daleko cuje, pogotovo od dobrih ljudi.
Kolega Grujane, slikacu i postaviti sliku tih prvih musica, mislim da postoje i odgovarajuce teme za to.
Hvala puno na ulozenom trudu unapred :)
 
Vrh Dno