Šta se ovo dešava?

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Za svojih 23 godina zivota ja ovakvu Nisavu nisam video!!! Krv crvena boja!  :eek: A ovo nije slucaj samo sa njom. Visocica, Jerma i jos neke reke se izlile!
 

Prilozi

  • red_nishawa.jpg
    red_nishawa.jpg
    129,9 KB · Pregleda: 145

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
..bote jel ovo foto-montaža ili gruba šala sa Adobe Photoshop-om?
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Juce sam prosao kolima preko mosta kod Tvrdjave i ostao sam zabezeknut. Ali zabezeknut. Ja je ovakvu nisam video. Totalna ludnica. Cuo sam da je u pirotskom kraju bilo jakih kisa i velikih poplava...
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Jel ima neka likovna kolonija oko Pirota, pa peru cetkice?
Srecom, ovo su prirodne pojave, verovatno bujice sa Stare planine, i hvala Bogu da je konacno nesto palo. To nikom nece skoditi, priroda radi svoje.
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Verovatno je neka pritoka podivljala.

Jednom sam video takvu boju Trgoviskog Timoka kada je pritoka koja se zove Crvencica posle provale oblaka podivljala. Inace doticna pritoka je u normalnim uslovima sirine ne vece od 50cm!!! ali je za samo par sati dostigla velicinu npr. Nisave i pretila da odnese pola obliznjeg sela. Prolazi kroz predeo gde su zemlja i stene crvene boje (nisam strucnjak pa ne znam sastav). Izvoriste te recice je veoma blizu slivu Toplodolske reke tako da je moguce da je neka slicna pritoka napumpala Temsticu (Temsku).
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Druze Lazo i druze Laki, vi kao da zivite pored Misisipija. Puno puta je Nisava bila ove boje, najverovatnije od Crvene reke.
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Eto odgovora od Jr

Vidis kako je nas narod inventivan, ne mora mnogo da se misli, Crvena reka, Crvencica, i odmah znas gde je palo dosta kise
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
I Krupajska reka umela je da bude slicna, svuda ima neka crvena zemlja koja se kruni i lako spira.
Jel' Crvenom rekom zovete Toplodolku - Temsticu, ili je to neka druga, lokalna pritoka?
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Cela istocna Srbija (od Bora na jug) je bogata crvenicom (zemljom bogatom nekim mineralima gvozdja) pa ovo ne treba da cudi nimalo. Jedino moze da se desi da vam od gvozdja pastrmke postnu malo teske pa krenu da udaraju samo na nimfe :D :D :D
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D Nabolje namagnetisane nimfe, sa telom boje rdje radi kamuflaze.  :hammer:
Na stranu, mislim da to ne utice pogubno na ribe. Koloidi i njihova svojstva i uticaj na zive sisteme u zivotnoj sredini - tu je Lucky sigurno kompetentniji kao hemicar, a suspenzijama ribe odlicno pariraju "kasljanjem" - vecina akvarista sigurno zna na sta milsim. To su prirodne pojave koje su ribe tokom svog evoluiranja morale savladati i u njima do danas preziveti.
Siguran sam da i africke ribe privremenih topih bara mogu do neke mere da tolerisu kolicinu amonijaka u koktelu sa ostalim djakonijama koje se u tu vodu unesu kad se odjednom ili postepeno, tokom dana 30ak slonova i prateca menazerija na pojilu ispisaju i izs.r., jer se to desava vec milionima godina, ali klenovi, mrene i skobalji nisu milionima godina navikavali na mamute i mastodone, koji ni neoliko miliona godina ranije nisu tako visoko odlazili (pretpostavljam), pa nase vrste riba nisu ni imale priliku da treniraju takve stresove na knjazevacke, kursumlijske, gornjmilanovacke, pozeske, osecinske, krupanjske, mionicke i druge zagadjivace.
Sto ne znaci da se za koji milion godina nece utrenirati. Ako ostanu. I jedni, i drugi.  :hammer:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Crvena reka je leva pritoka Nisave, prolazi kroz selo Crveni breg na putu Nis-Dimitrovgrad izmedju Sicevacke klisure i Bele palanke.
 

Durlanac

Junior member
Učlanjen(a)
27.07.2007.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis DURLAN
Danas sam bio poslovno do pirota i Nisava je u pirotu bistra (bukvalno) ali desetak km nizvodno krv crvena kao i kod nas

vec nekih tri cetri dana je nisava krv malo je menjala vodostaj ali nista posebno i dalje mozemo da musicarimo FLASHE i kese i ostala (da se ne izrazavam ruzno) GOVNA
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D
Nista nije ruzno, samo ako  Catch-and-Release, nemojte da nosite to sto pominjes kuci, ostavite, porasce, bice i za drugog.  :hammer:
Kakve mi kapitalne djubretare imamo na Savi i Dunavu oko Beograda... Ali sve je to plod negovanja istih dugi niz godina. A i oni uzvodno doprinose, da ne gresim dusu. :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Rasturila se kiša na Staroj planini, uglavnom na Midžoru. Crvena boja je od Temske, koja se izlivala u priobalne bašte, kuće i odnela most kod Toplog Dola i deo puta, tako da je ovaj kraj odsečen. Dobro je da je iznad Pirota bistra, jer će se Temska povući za par dana i Nišava nastaviti da pruža fantastične (vrhunske) uslove za mušičarenje.
Džej Ara moram da ispravim. Crvena reka protiče kroz selo koje se zove Crvena Reka, a Crveni Breg je između Crvene Reke i Krupca, to jest, bliže Nišu. Tačno je da je ova reka, kad podivlja, crvena, ali ovog puta se je verovatno samo Temska zacrvenela.
Pre ove bujice, Nišava je bila izuzetno mala i potpuno bistra. Rasturao sam krupne klenove na sitne bambule. Uživao sam kao retko kad. Nadam se da će se reka brzo vratiti na stari nivo, da nastavim gde sam stao. :lol:
 
Vrh Dno