STAP-GORNJI DEO MI ROTIRA

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
nakon 20min ili vise zavisi. gornji deo stapa mi zarotira, kao da spoj nije dobar. kako da povecam trenje na spoju a ne zajebem stap?
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Vosak, parafin, masti iz ušiju (moj stric tvrdi da je ovo najbolje za tu svrhu) ili već neki kupovni proizvod. Namažeš na spoj štapa i to je to.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Nemaš pojma,bata Joco.Mast iz ušiju je najbolja maža za povećavanje plovnosti suvih muha.A ne da mažeš spoj štapa.Za to imaš,ko što reče,parafin.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
kog nesretnika da iscimam za mast iz usiju kad ja svoje redovno perem :D :D :D :D za parafin sam cuo al za usi to je vrh :D :D :D bicu iskren nesto mi gadno da probam to
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
gjedajuci joan w setih se da ja uvek rotiram ruku kad bacam tako da je i to razlog rotacije segmenata stapa verovatno, dok joan to radi pravolinijski
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Može biti,može biti ,da je i zbog toga.Mada je vjerovatnije da je zbog nenamazanog spoja.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
A i negde sam video da nije loše da kad spajaš delove štapa ne natakneš ih pravolinijski (da ti se karike poravnaju) nego jedan deo zarotiraš i onda prilikom navlačenja rotiraš u pravcu poravnanja, samo pažljivo. Mada grafit baš nije previše otporan na poprečne šokove zato bih ja ovo uzeo sa malom rezervom.
Inače mas' čačkaš štapom umesto štapićima za uši i ubiješ dve muve, podmažeš štap i održavaš ličnu higijenu ;) :D
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Oholi kad sam pocinjao sa musicarenjem taj mi se problem javljao cak mi je cio vrh stapa znao odletiti 5 metara u vodu.Do stapa nije bila greska jos ga koristim ja sam bio krivac al neznam zasto.Eh dali je to isti problem kao kod tebe neznam.
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Valjda ce neko od starih vukova objasniti sta bi trebalo biti.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
gazim taj stap vec 5god,mrcvarim ga i ne stedim, verovatno imam problem zato jer nije namazan a i tehnika mi je losa
 
Z

Zakula

Guest
Oholi,to je normalna pojava...Naravno,mozesh spoj da "namastish" prafinom,ali necesh nikada stopostotno da ga fiksirash.Shtap ti je verovatno star i "rasklackan",kako kazemo mi - nishki mushichari!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Usled neke, nama nepoznate, sile, muški i ženski deo tvog štapa više nemaju identičan oblik. Verovatno je muški deo zadržao oblik pravilnog kruga, a ženski, od silnog ubacivanja i vađenja, pomalo elipsoidan.
Ima leka za to. Namaži muški deo lakom za nokte ili za lamperiju, koji nije previše lepljiv. To će sigurno popuniti mikro-praznine i držaće bar desetak ribolova.
Ipak, cela ova perverzna priča o čvrstom muškom i rasklackanom ženskom delu mi miriše na kupovinu novog, kvalitetnijeg štapa.
 
Vrh Dno