stap i kolo

viktorb

Newbie
Učlanjen(a)
08.02.2006.
Poruke
14
Broj reagovanja
0
Sta mislite Steelfin Vario 6,ovdje mozete pogledati http://www.billfishtacklesupply.com/Steelfin/vario6.htm
ili Hardy Angel 6/7
http://hardy.hardybc.com/reel_item.php?id_reel=2
I stap Hardy Swift 9´6" 6 3 99 g. FW+EH
http://hardy.hardybc.com/rod_item.php?id_rod=3
Moram da kupim preko neta pa nemogu da se odlucim mozda vi mozete da mi pomognete.
Hvala!
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
167
Oba cekrka su 'high end' modeli, znaci top klasa. Steelfin je nazalost pukla firma (pre nekoliko godina) i u slucaju da se odlucis za Vario, neces imati kome da se obratis za servisiranje ako se ukaze potreba. Hardy je jedna od najstarijih musicarskih kompanija sa velikom reputacijom, tako da tu nema problema.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Meni licno, Hardy Swift 9' 5wt je obicna motketina, za razliku od recimo modela Origin ili Angel koji su vrhunski stapovi. Medjutim ja ne lovim stuku (bar ne jos uvek), i mozda je swift odlican za lov stuke!
 

viktorb

Newbie
Učlanjen(a)
08.02.2006.
Poruke
14
Broj reagovanja
0
Ni ja ne lovim stuku, zivim na greenland treba mi za lov pastrmke.Znaci dobra motka moze da prodje.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Po meni za pastrmku nije potrebno pecati stapom tezim od 5/6wt. Obrati paznju na Origin ako si vec zapeo za Hardy-ja. To je izuzetan stap mada tradicionalno skup kao i svaki Hardy iz vrha ponude. Takodje ne vidim potrebu za duzim stapom od 9'.
 

viktorb

Newbie
Učlanjen(a)
08.02.2006.
Poruke
14
Broj reagovanja
0
Za tezinu i duzinu se slazem, nisam zapeo za Hardy-ja nego neznam sta drugo da uzmem.Mozda ti imas neki prijedlog, vidim da se razumijes, ja bas i ne toliko posto se bavim musicarenjm vemo kratko.Hocu da kupim neki dobar stap i kolo cijena i nije toliko bitna.Najveci problem je sto moram da kupim preko neta, nemogu sam da vidim i isprobam pa mi treba neko ko ima malo vise iskustva nego ja, da mi pomogne.
Pozdrav i Hvala
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
167
Opisi nam malo vode koje nameravas posecivati na Greenlandu. Stap klase 5 ce sigurno biti dobar-reke su tamo dosta otvorene. Greenland bi trebalo da ima i see trout (morsku pastrmku)... Daj nam malo vise informacija.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ako lovis na vecim vodama i imas potrebu za daljim izbacajima potreban ti je stap 9' 5-6wt (licno volim lakse stapove). Ako su reke slicne vecini nasih reka ovde onda nemas potrebe za jacim stapom od 4wt. Ako bih se ja licno opredelio da imam samo jedan stap, to bi verovatno bio stap duzine 8' i klase AFTMA 4.
Sto se konkretnih proizvodjaca tice tu ti slabo mogu pomoci ovako na prvu loptu, jer sve zavisi koliko para planiras da potrosis. Isto vazi i za cekrk.
Sto se mene tice, vise mi leze Americki proizvodjaci nego evropski. Takodje vise volim lagane stapove medium do medium-fast. Nisam obozavalac ultra brzih stapova iako je taj trend u ekspanziji kod vecine proizvodjaca.
Ako bi mi rekao budzet koji planiras da odvojis za stap i cekrk, verovatno bih mogao malo vise da ti pomognem.

pozdrav
 

viktorb

Newbie
Učlanjen(a)
08.02.2006.
Poruke
14
Broj reagovanja
0
Da lovicu na rjekama, rijeke su slicne nasima, neznam iz kojeg ste vi kraja ja sam Hr pa sam lovio na Uni gornjem toku to je brza planinska rijeka, a tako je i ovdje zato mislim da 6# bi bio bolji. Ribu koju cu da lovim je see trout i greenland char jedna vrsta morske pastrmke nadam se da znas o cemu pricam.
A planiram da potrosim do 1500 eura mislim nisam mislio ako mogu da nadjem nesto top kvalitet ispod te cijene ali ako ne to je ok,posto imam vec dva stapa pa necu da bacam pare na nesto lose.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
167
Za sea-trout popularni su duzi stapovi (9-10 fita, ili laki dvorucni koji su jos duzi). Klasa 6 ti moze biti malo teska za char-a, ali za morsku pastrmku se koriste i jaci stapovi (klase 7-8), a pogotovu ako lovis grilse (mladi losos). Opet sve zavisi od velicine riba i vetra, kao i od tipa strune (znam da se koriste i tonuce strune za ovakav ribolov, a ne znam sve detalje sa tvojih terena). Sestica ce biti neki kompromis-ako uzimas jednorucni uzmi standardni od 9'.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
1500e je ogroman budzet za stap i cekrk.

Ako hoces extra stap ja bih ti preporucio da kontaktiras Davida Norwich-a na www.davidnorwich.com i uzmes stap EV2 9' 5/6wt trodelni. Njegova cena ti je oko 450BP sto ce reci oko 650e i stap je vrhunski zaista. Neverovatno lak a baca strunu WF6F sa normalnom duzinom glave, kao od sale. Takodje vredi razmisliti o G.Loomis model GLX i tu je 9' 5wt sasvim dovoljno, rekao bih. Naravno tu je i neizbezni Sage XP i kao sto vidis ovom prilikom bih ti predlozio nesto brze stapove od onih koje ja volim ali zato po meni nista preko 5wt nije vredno razmisljanja za pravo uzivanje. Svi ti stapovi su dovoljno lagani za celodnevno pecanje bez preteranog zamaranja ruke.
Sto se cekrka tice ja bih odabrao Danielsson FW 2-6 verovatno sa rezervnom spulnom, jedna za WF6 a druga za DT5 strunu.

Ostatak od 500-600e bih potrosio radije na sam ribolov nego na pribor.
 
Vrh Dno