Štap za Štuku - Fly Rod for Pike

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Evo jedan zanimljiv komplet za male pare, a potencijalno dobar za stuku.

http://www.basspro.com/Heat-Complete-Fly-Outfits/product/10210102/-1761216
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ima jedna mala mana,taj basshop guli kozu s ledja za shipping and handling.....
 

kapitalac

Newbie
Učlanjen(a)
25.03.2012.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Imam štap Abu Garsia Diplomat Fly dužine 9 AFTM 7/8. Mislio sam ove godine probati malo sa strimerisanjem prvenstveno klena i bandara, a probao bi i sa štukom. Htio sam da pitam, ako neko ima iskustva sa ovim štapom, kolike strimere za štuku bi mogao da bacam sa ovim štapom. Dužina, težina? Čim ovo pitam očigledno je da sam početnik, pa je i moja tehnika bacanja na početničkom nivou, pa da ne idem na neki maksimum veličine strimera, pa da na prvom izlasku slomim štap.

abu-garsia-6.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Prema klasi tog štapa strimeri do 15cm ne bi smeli biti neki problem. Sve ovisi kako i koliko je otežan strimer. Neke jig glave ti ja ne bi preporučio nego klasično vezane strimere za štuku na klasičnim udicama. Ako su normalno otežani nekom olovnom žicom ili "dumbbells" očima to bi moralo da bude sasvim ok. Ako ti šta znači ja koristim štap iste klase (7/8) i iste dužine več godinama i njime lovim sve i svašta...od štuka pa do šarana...sa njim sam ostvario i svoj lični rekord šaranom od 22,5kg  :yeswink:

Nije to sada štap za sve niti klasa za sve ali sa time možeš mnogo toga sasvim normalno ili pristojno. Za strimerisanje štuke, bucova, smuđa...pastrmke, eventualno klena...sasvim ok. Možeš loviti i šarana....;)
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
uz ovaj stap,obavezno nabaviti odgovarajuci kanap koji moze lako da nosi vece stucje strimere i da ih okrece u front castu i back castu,odgovarajucu duzinu predveza koja isto tako pomaze u okretanju vecih strimera,strimere obavezno izradjivati od odgovarajucih i proverenih materijala,koji piju sasvim malo vode.i na kraju sa podesenim priborom trebas da vezbas dok ti to sve ne legne kako treba.
 

kapitalac

Newbie
Učlanjen(a)
25.03.2012.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Eh, daleko sam ja još od šarana, mada sam čitao u SF kako "neki" Sebastian lovi šarane.
Ovo je combo set, uz Abu čekrk 7/8, došla je i špaga za koju sam na internetu našao da je Takođe proizvod Abu i ima oznaku WF7 F. Ja sam mislio podvez staviti 0,18 mm, a za štuku 0,25 mm. O predvezu nisam razmišljao. Još nisam pregledao sve na forumu, ali ima vremena. Polako pribavljam i materijal za strimere, mada sad nije bilo polarne lisice na BG, goveđi rep imam. Nešto mogu i ovdje u Banjaluci dokupiti mada je sve duplo skuplje, a i slabiji izbor. Znači marabu izbjegavati.

Hvala na savjetima.
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Vlo lako ces da slomis taj stap... drugar koji inace radi u toj firmi, pecao je na moravi takvim stapom klase 5# suvom musicom klenove... zveknuo mu je osrednji bucov i taj stap se razleteo u param parcad. blakove koje ta firma koristi i sve na njemu su cist kinez one donje klase, informacija iz prve ruke..
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
trt ako je stap los...

marabou je krasan materijal ali za strimere za stuku valja koristiti blood quill marabou i nije ga mnogo potrebno za fin i lagan strimer. Mnogo laksi strimeri su naravno od sintetickih vlakana kao sto su Slinky Fiber itd. ....ali to nije za ovu temu.

Ja ti preporučujem da na taj kanap montiraš polyleader dužine štapa, za početak neki intermediate i na to predvez 0,30 pa neku sajlicu (za štuku).
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
kapitalac je napisao(la):
Eh, daleko sam ja još od šarana, mada sam čitao u SF kako "neki" Sebastian lovi šarane.
Ovo je combo set, uz Abu čekrk 7/8, došla je i špaga za koju sam na internetu našao da je Takođe proizvod Abu i ima oznaku WF7 F. Ja sam mislio podvez staviti 0,18 mm, a za štuku 0,25 mm. O predvezu nisam razmišljao. Još nisam pregledao sve na forumu, ali ima vremena. Polako pribavljam i materijal za strimere, mada sad nije bilo polarne lisice na BG, goveđi rep imam. Nešto mogu i ovdje u Banjaluci dokupiti mada je sve duplo skuplje, a i slabiji izbor. Znači marabu izbjegavati.

Hvala na savjetima.
vidim da si jos mnogo ne upucen u sve ovo oko musicarenja stuke i da gresis.veliki i stuciji strimeri nemogu se bacati bilo kojim kanapom,za ovo su potrebni specijalizirani kanapi,moj predlog Rio Outbound short. pricao sam ti o duzini predveza,ali ovo cu ti pripisati jos uvek tvojoj ne upucenosti u svet musicarenja stuke.od materijala,preporuka.bucktail,big fly fibre,slinky fibre i tome slicno.moraces jos dosta da iscitas stranica na forumima koji vezani za musicarenje stuke,da bi ti to sebi priblizio.poz
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
saleja je napisao(la):
Vlo lako ces da slomis taj stap... drugar koji inace radi u toj firmi, pecao je na moravi takvim stapom klase 5# suvom musicom klenove... zveknuo mu je osrednji bucov i taj stap se razleteo u param parcad. blakove koje ta firma koristi i sve na njemu su cist kinez one donje klase, informacija iz prve ruke..
ufff.ako je tako,zaboravi na stucje strimere.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
upravo tako, čitaj...listaj forum na temu štuke...ima tu mnogo korisnih saveta....

I ja koristim RIO OUTBOUND short i pravi je izbor za štuku.  :tbumb:

 

kapitalac

Newbie
Učlanjen(a)
25.03.2012.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Biće da sam ja u pogrešnoj temi pitao  :). Držaću se ja za početak klenova i bandara i ako budem mogao dobaciti kojem bucovu. Znam ja da je ovo niskobudžetni pribor zato sam i naveo koji je štap u pitanju. Imam već 15-ak strimera koji su isto tako niskobudžetni, pa ćemo vidjeti. Vraćam se na čitanje...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ok, za grgeča nemaš frke....male strimere od marabuja do 4cm i nema šta da fali....za bandara i klena ....ma, marabu je zakon!!!! ;)

na udicu #12 kao za nimfe, malo daš marabuja za rep dugo koliko je i vrat udice, posle na vrat udice namotaš olovnu žicu za otežanje i vunicu iste boje kao i marabou i eto ti super efikasnog i jednostavnog malecnog strimera sa kojim možeš uloviti doslovno sve i svašta  ;) ako češ da je malo bolji daš mu još i tungsten ili bakrenu glavicu.
 
Vrh Dno