Štap za Štuku - Fly Rod for Pike

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Gogo je napisao(la):
Slažem se sa spomenutim, napraviš "zeku" od 15+ cm i možeš se slikati sa mekšim štapom.To kad popije vodu ko da bacaš olovnu kuglu . Nikad ne treba reći nikad, bacao sam i ja strimere od zečije dlake 13-tak cm sa svojom Greys 5-com nije da se ne može ali je to brate onda fizički posao,
Upravo to je poenta cele priče i ja sam bacao Zonkere Vision Gt four four #5 ,može naravno ali to u principu  ne liči ni na šta ,prosto nije konforno i ne osećam se prijatno dok mašem a imam osećaj kao da će štap da se slomi ..
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
verujem da se da ukrotiti i 10+ kg na #5 ,naravno sve ostalo u sistemu mora da bude besprekorno ,potrebnog bekinga,od sajle ,predveza i konektora ,podešena kočnica i da nema baš nekog preteranog granja u blizini ...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Sendenca je napisao(la):
lazza je napisao(la):
Najbolje bi bilo imati barem dva štapa u tim klasama i prilagođavati se situaciji, kao što je rekao Dane. Ja biram neku sredinu. Koristim #8 sa 250 - 300 grejna. Tako da bez problema bacam i devetku kanap tom osmicom.
Sta ti je to: "sa 250 - 300 grejna"? Jel' to neka greska ili neki nov termin za koji ja nisam cuo do sad?!
 

Pretpostavljam da lazza taj termin koristi jer je to terminologija koju srećemo kada se spominju leteće glave (strune).

Npr. WF8F/I Riotov Outbound je 330grejna (težina). Kod takvih struna možeš pronaći strunu da je isto WF8 npr. Beluah Elixir WF7/8 ali težine 370 grejna ili Tonic WF7/8 410 greina. Jedne leteče glave su primerene za dvoručne štapove druge za jednoručne i klasifikacije WT i WF tu nije kao kod klasičnih mušičarskih struna za uobičajeno mušičarenje jednoručnim mahačima. Ti grejni su tačna informacija po kojoj možeš lakše da pronađeš strunu za svoj štap ili štap za strunu jer klasifikacije WT se tu ne gledaju kao kod običnih mušičarskih struna za jednoručne mahače. Svaki mušičarski štap idealno baca neku određenu težinu kao i svaki drugi ribolovački štap i tako kada znamo težinu npr. leteće glave i njen oblik onda uz malo više iskustva se lepo da upariti štap i strunu za određenu potrebu na vodi...npr. bacanje velikih i teških strimera.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Inače moram malo da se ispravim...uspoređivao sam outbound (koji se radi za dvoručne i jednoručne štapove) sa elixirom i tonicom koji se radi dvoručne.....ali, to tek toliko da se površno vide te razlike u WT klasifikacijama.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Moj RST Tourpack #8/9 je našao parnjaka RST HighLight'a ,to je to ...nema dalje !! još jedino kanap da uzmem recimo Vision Big Daddy ,Rio Pike  ..#9 ili čak i #10 ,pošto je štap prava motketina  :tbumb:
 

Prilozi

  • 3.jpg
    3.jpg
    124,7 KB · Pregleda: 378
  • 5.jpg
    5.jpg
    135,1 KB · Pregleda: 366

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Mogao bi neko da mi posudi #10ku kanap na 10 minuta da vidim kako ide sa mojim štapom  :whistle:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Hvala ...
 

Prilozi

  • rst1.jpg
    rst1.jpg
    139,9 KB · Pregleda: 362
  • rst2.jpg
    rst2.jpg
    163 KB · Pregleda: 353
  • 0.jpg
    0.jpg
    116,1 KB · Pregleda: 352

dugi

Junior member
Učlanjen(a)
18.08.2008.
Poruke
22
Broj reagovanja
0
Lokacija
Hr
Sendenca, kako znaš da ti je taj Orvis Hls  klase #9, ja sam ga nedavno kupio i na njemu ništa ne piše. Jedino znam da je 9ft i ima onu dodatnu dršku na kraju štapa. Možda bi bilo najbolje da ga izvažem?
 

Sendenca

Junior member
Učlanjen(a)
14.12.2008.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kragujevac, Srbija
dugi je napisao(la):
Sendenca, kako znaš da ti je taj Orvis Hls  klase #9, ja sam ga nedavno kupio i na njemu ništa ne piše. Jedino znam da je 9ft i ima onu dodatnu dršku na kraju štapa. Možda bi bilo najbolje da ga izvažem?
Ajd' mi pojasni kako si i ti kupio isti stap. Koliko ih je ovaj "Mlavcanin" prodao. Moj stap je rucni rad, i koliko sam uspeo iscackam mislim da ga je radila neka Svajcarska manufaktura. Na tubi imamam ispisano (9' #9 Eigenbau), blank je "HLS" i stap je vise nego dobro odradjen. Sa njim sam isprobao pet razlicitih struna, tri devetke i dve osmice.  I devetke su mu legle ko samar zavrat.
Ali uvek ima bolje. Zimus sam nabacio "Scierra HM2" (Hywel Morgan edition) 10' #8-9 i upario ga sa XDA 7/9.
Sto se tice struna svasta imam i svasta sam imao., ali  "Rio" je Rio de Janeiro. Imam "Rio Pike", i kada budem kupovao novu, opet cu da kupim "Rio Pike" i sledecu cu da kupim "Rio Pike"...
:bye:
 

Piki

Senior member
Učlanjen(a)
19.03.2006.
Poruke
186
Broj reagovanja
22
Sendenca je napisao(la):
Ajd' mi pojasni kako si i ti kupio isti stap. Koliko ih je ovaj "Mlavcanin" prodao.
Nije bas lepo kada ovako nesto napises, pogotovu sto si odusevljen stapom i cenom. Kao sto si negde na ovom forumu i napisao. "Ovaj Mlavcanin" sam ja Nenad, samo da se zna. I prodao sam samo jedan stap koji sam uzeo za sebe, ali mi nije bio od koristi jer retko da pecam druge ribe osim pastrmke.
Toliko do sledeceg puta, ako ga bude.
Sad nastavite
 
Vrh Dno