Stap za za stuku

Aco

Junior member
Učlanjen(a)
05.07.2006.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Pozdrav drusto!
Imam Scierra HM 2 duzine 9'9" klase # 9.Lep,laga trodelac ali mi nekako preslabo izgleda za musicarenje vecih riba.Danas sam imao priliku da ga isprobam,imao sam dva sarana od 7 i 7,2 kg.Imao sam dosta problema dok sam ribe doveo do obale a jos teze ih je bilo ubaciti u meredov.Stap se se savio ...pa preterano je reci ali skoro do drske!Neverovatno je mekan,mozda je malo jaci od Sage i Loomisa sestica koje imam.
Da li je to normalna pojava kod ovako jacih stapova i kako je moguce da pecam stuku sa njim (zbog nje sam ga i nabavio)?
 

gasa

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2006.
Poruke
79
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Aco brate dobro je da ti se nije i drska savila od te ribetine i kako si uopste uspeo da ih izvuces. Ja sam jednom imao sarana od 6kg. na teleskopski stap akcije do 70g i to je bila borba.Svaka cast.Kad si izvukao te sarane stuke ima da izbacujes na obalu kao perce dobar ti je stap.
 

Aco

Junior member
Učlanjen(a)
05.07.2006.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
ma vadio sam ja i vece sarane ali sa odgovarajucim,saranskim stapovima.Ovo me je danas iznenadilo jer sam ocekivao vecu moc u stapu klase 9.Sigurno nije konstruisan za ribe od 5-6 kila vec mnogo vece pa se pitam sta bi bilo da sam recimo imao ribu od 12-13 kila,kako bi se onda ponasao?
Evo jedna fotka par trenutaka pre ubacivanja u meredov.Vidi se kako radi stap

http://img122.imageshack.us/img122/5151/pict0031qs6.jpg
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Stap se savija sasvim normalno a koliko vidim sa slike, moze i jos! Sustina tih tezih musicarskih stapova i jeste u njihovoj "masnoci" tj mogucnosti da se extremno saviju. Kruci donji deo daje dosta rezervne snage i nema razloga da se brines sto se stap toliko savio u gornjem delu. Pa pobogu, zato se musicarski pribor i razlikuje od saranskog zbog finoce, lakoce, sa sasvim dovoljno snage za ozbiljnije ribe. Zamisli krutu motku AFTMA 9 u duzini 9' 9"? Pa to bi bila toljaga od 400gr a ne musicarski stap!!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Sta te cudi sto ti se stap toliko savija. Sa takvim stapom nema da brines, mozas slobodno da slepas auto pre ce kanap puci. To je sasvim normalno, kako bi se snasao da zakacis mladicu od 12kg, sa stapom 2.6m, #4-5 aftma. Ne sekiraj se za stap ako ti izdrzis da umoris ribu sigurno izlazi na obalu.
 

Aco

Junior member
Učlanjen(a)
05.07.2006.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Znaci uredu je?
Vec sam se zabrinuo sta da radim.Pocetnik sam kad je musicarenje u pitanju pa sam morao da pitam.
Hvala na pomoci!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jos nisam upoznao pocetnika koji musicari sarane. I to dva od po 7 kila za jedan dan! Jos ima i stapove SAGE, LOOMIS i SCIERRA!?! Odakle si ti pobratime? Pisi nam nesto o sebi. Ovo je za mene cudo. Ni za sta slicno niti sam cuo, niti ikada video. Iako si pocetnik, a ja musicarim 20 godina voleo bih da mi budes ucitelj!
 

Aco

Junior member
Učlanjen(a)
05.07.2006.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Prijatelju ne musicarim ja sarana vec sam hteo stap da isprobam a gde ces bolje mesto za to od jezera gde se odrzavaju sarandzijska tamicenja.Voda puna ribe a lako je upecati.Taj dan je bilo takmicenje i pobednik je imao 220-230 kg od za 6 sati pecanja.Naravno nije isto pecati sarana sa odgovarajucim mamcem i vestackom muvom.Ja jos ne znam cak ni pravilno da zabacim a da ti ne govorim o vodjenju muve.
Sto se tice pribora.....volim da imam dobar pribor.Do nedavno sam skupljao stelle,hardy-je,sportexe....a od skora sam se zapalio na musicarenje toliko da me sada uopste neinteresuje varalicarenje,plovkarenje.....
Neki ljudi sa sajta znaju koliko volim dobar pribor,nisu samo Sage,Loomis i Scierra u pitanju ima tu i T&T,Hardy,Fenwick,Lamson,Dutch...Znaci imam pribor ali sam totalni pocetnik pa bi ti sa 20 godisnjim iskustvom mogao meni da budes ne ucitelj vec profesor musicarenja!
 

Aco

Junior member
Učlanjen(a)
05.07.2006.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Prijatelju ne musicarim ja sarana vec sam hteo stap da isprobam a gde ces bolje mesto za to od jezera gde se odrzavaju sarandzijska tamicenja.Voda puna ribe a lako je upecati.Taj dan je bilo takmicenje i pobednik je imao 220-230 kg od za 6 sati pecanja.Naravno nije isto pecati sarana sa odgovarajucim mamcem i vestackom muvom.Ja jos ne znam cak ni pravilno da zabacim a da ti ne govorim o vodjenju muve.
Sto se tice pribora.....volim da imam dobar pribor.Do nedavno sam skupljao stelle,hardy-je,sportexe....a od skora sam se zapalio na musicarenje toliko da me sada uopste neinteresuje varalicarenje,plovkarenje.....
Neki ljudi sa sajta znaju koliko volim dobar pribor,nisu samo Sage,Loomis i Scierra u pitanju ima tu i T&T,Hardy,Fenwick,Lamson,Dutch...Znaci imam pribor ali sam totalni pocetnik pa bi ti sa 20 godisnjim iskustvom mogao meni da budes ne ucitelj vec profesor musicarenja!
 

Aco

Junior member
Učlanjen(a)
05.07.2006.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
evo malo mog pribora.Thomas nije na slici jer je na popravci,Horizon 10' klase 5.malo mu skracen vrh.cekam jos da mi stigne Hardy Sirrus 10 ' # 7.
Tu su i cekrci.

http://img48.imageshack.us/img48/9567/pict0021ld2.jpg

http://img204.imageshack.us/img204/4514/pict0025um1.jpg
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Dosta dobar pocetak. Ja nisam uspeo sebi da priustim tako nesto ni posle 10 godina musicarenja!
 

Aco

Junior member
Učlanjen(a)
05.07.2006.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Dutch 2
Nesto sam menjao,dao sam varalicarski pribora a nesto kupio.
Razmisljao sam da je bolje da odmah nabavim kvalitetno iako mi trenutno netreba toliko,kad tad ce da zatreba a tad mozda necu moci da kupim.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Aco wrote:

Razmisljao sam da je bolje da odmah nabavim kvalitetno iako mi trenutno netreba toliko,kad tad ce da zatreba a tad mozda necu moci da kupim.

A i treba iskoristiti priliku da se uzme upola cene :hammer:
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ja opet nisam pristalica toga. Kad bi se vratio na sam pocetak, ja bih kupio jedan osrednji stap jeftinije klase #4-5, eventualno #5-6, i sa njim pecao dok ne udjem u fazon, dok ne osetim kako to treba da izgleda. Posle jeden sezone uspesnog ucenja, uspeo bih sigurno da osetim kakve nedostatke ima stap, pa onda tek kupio neki bolji koji bi mi zadovoljio trenutne prohteve...Nije dobro odmah kupiti vrhunski pribor, jer u vecini slucajeva se dogadja da dosta toga bude nepotrebno, ali opet vise volim da vidim kad covek daje novac za stapove nego za nesto bezvezno!
 
Vrh Dno