Stona FT lampa - neonka ili obicna?

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Meni treba lampa  imam nekih 1000 musica porucenih ocoravicu u pm. Ova kineska nije losa. Ima li sa vecom povrsinom tih led sijalica ?
 

Ivan_bgd

Junior member
Učlanjen(a)
20.03.2015.
Poruke
37
Broj reagovanja
2
Mislim da nema vecih u ovom obliku, ali je skroz dobra jer ima ovaj elasticni deo pa je okreces kako ti odgovara. Sa donje strane ima i magnet. Inace idu 3 male baterije koje za sada meni dugo traju iako su kineske.

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Ironija da bude najveća,i dalje namanje  oku šteti  obična  sijalica '' sa uzarenom niti ''. Tako da bolje  koristiti i najobičniju 60 W na

lampi staroj radnoj nego  '' štedeće '' koje čak nameće EU i preti  totalnom zabranom ''običnih ''sijalica za par god.

Upravo zbog povremenih  narudzbina sam i insistirao na  poboljšanjunju ''uslova '' za stegom .

Da ne ispadne da  tupim nešto ( kod  više kolega sam video štedeće na lampama ), najednostavnije je izguglati nešto o ovim sijalicama i

videće te koliko štete. Na mom poslu svako za stolom ima ovaj otrov za oči,a mnogi isključuju zbog glavobolja .

Mariću,LED su nešto preko 200 din. i pasuje  na običnu staru lampu. Naravno snaga treba da bude oko 12 jer to je  kao 60 W  ;).

Ona sa puno  dioda opet baca napadnu svetlost na oči  :doh:.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Mafke druže mislim da je sve to individualno,meni npr uzarena nit mnogo smeta,a pod led ili neonkom uopste nemam zamor ociju,ali uopste!!!!
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
Sve sam probao i najbolja je led. Ne greje, malo trosi, nije skupa....
 

Prilozi

  • S1.jpg
    S1.jpg
    14,4 KB · Pregleda: 137
  • S2.jpg
    S2.jpg
    20,5 KB · Pregleda: 137

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
neba je napisao(la):
Mafke druže mislim da je sve to individualno,meni npr uzarena nit mnogo smeta,a pod led ili neonkom uopste nemam zamor ociju,ali uopste!!!!

Ima i toga Nebo. Kod mene  u firmi mnogi imaju napade migrene i non-stop se krckaju neke tablete protriv bolova od jake svetlosti veštačke ( male neonkice, štedeće pa i puno malih led zgusnutih na maloj površini.

Ženama više smeta koliko sam primetio, ja mogu da podnesem sve varijante ali,zašto rizikovati ?

Evo LUMAX LED, LUME27 - 3000k 9W  je idealna ''topla bela ''. 3000 k  je kelvina i toplotna mera ,navedena mera je najprijatnija očima.

Lično  volim da montiram alat i materijale uz  veliki prozor i to mi je nezamenjivo. Lampa mi je nužno ZLO. Puno reklama ima i mnogi

LAZU, tobože brinući za naše zdravlje . Nekada sam ispod sijalice 60 W lepio svetlo plavu  foliju, dok sam noću crtao dugo i milina  ;).
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  U fabrici si  8 h uz veštačku svetlost, za par god. rada  ozbiljnih glavobolja imaju radnici  :( . Lampa je za  neku porudzbinu zakon, a pomenuti prozor i  vedar dan,za svoju dušu i  jedan-dva h rada zakon.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Pozeljno  bi bilo kombinacija ili da se povremeno koristi jedna pa onda opet druga da nebude stalno isto jer to ostecuje oci uvijek odredjena vrsta svjetla  ,,znaci malo tople pa  malo hladne tonove svjetla treba koristiti  ,, ja sam cuo da eu hoce da izbaci stedne i neonke jer su otrovne tj. zagadjuju okolinu
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  EU  hoće da zabrani sve  sa užarenom niti i to uskoro,a za par god. samo neke specijalne ( ima na Guglu SVE,kog interesuje ).

Ima otrovnih gasova a žive u pojedinim sijalicama koje prilikom pucanja baš mogu da ugroze  zdravlje. Zbog dece se najviše i bune.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Tu zabranu zele neki iz eu ne svi i vode se polemike ,,Vjerujem da do zabrane nece doci ,,,u stvari radi se o stednji struje iz toga je razloga a sto se tice kvalitete svjetla lasicna sijalica ima neke prednosti u odnosu na ove nove  ,,u kuci stanu kada se cesto pali gasi svjetlo klasicna sijalica je u prednosti  naspram neonki dok neonke istedne  vise stede ako su duzi period upaljene npr u fabrikama ,,Tako da dajem prednost klasicnim u pokucstvu ,,
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
i najvaznije,,, bila bi glupost kad bi se zabranilo odredjeno svjetlo jer za oci je najopasnije jednolicno tj isto svjetlo i ,,sto vise imamo izbora to je veca kvaliteta zivljenja
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
dzolix je napisao(la):
i najvaznije,,, bila bi glupost kad bi se zabranilo odredjeno svjetlo jer za oci je najopasnije jednolicno tj isto svjetlo i ,,sto vise imamo izbora to je veca kvaliteta zivljenja

Dzolix, ove LED ima moja prijateljica puuno komada u stanu i  osvetljenost stana je neuporedivo kvalitetnija neko kod mene sa običnim.

Puno duže traju novije sijalice pa i LED. Ova  sranja crkavaju svaki čas. Na dva lustera imam po  četiri obične sijalice ali sa uskim grlom i

veruj mi da svaki mesec samo kupijem sijalice i kombinujem koja je gde pregorela  :doh: :mad:. Kupujem  led i za  luster ali sa uzim grlom.

IMAJU GARANCIJU. Jednolično svetlo izbegneš tako što prošetaš van kuće tj. do posla,pecanja itd.,tako da nisi kao pile pod sijalicom ceo

dan da bi ti smetala jednolična svetlost  ;).

Slazem se sa tobom o'' kvalitetu življenja i slobodom izbora'', EU se to ne svidja očigledno. Zabrana nije samo zbog naivne uštede el.energje nego

nešto dubioznije je u pitanju , tako objašnjavaju bar stručnjaci.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
To je tacno klasicne sijalice se cesto kvare  ,,,,,,pogotovo u zadnje vrijeme,,,  ali to je marketinski trik tj oni namjerno prave sijalice koje se lako kvare a u stvari klasicne se mogu napraviti da traju preko 100 godina,,
Klasicne su najjeftinije a ove novije su skuplje i njihovom prodajom neko zaradjuje vishe ,, pogledaj stranicu,,, Istina o zaruljama  Opasnost plave svjetlosti ,,    Led , halogene i stedne i klasicne,, svaka ima neke svoje i prednosti i mane ..
 
Vrh Dno