Strimer sa dodatkom balze

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Intresuju me neke stvari oko pravljenja ovog strimera. Video sam samo da se koriste kao cisto povrsinski strimeri gde je glava strimera nesto iznad nivoa vode a zadnji deo je potopljen. Ovo postizu balzom. E sada ko ima iskustva neka napise nesto o nacinu postavljanja tj dimenzijama, obliku i tezistu. Moze i link ili slika samo da krenem od negde jer ih nisam pravio. Unapred hvala
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kolega, pogledaj ovde http://hipwader.com/2003/balsa-popper-pattern
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Druze hvala na informaciji mada mi je ovo poznato, medjutim ako si u postu video konkretno me interesuje montaza na veliku udicu 5, 6 cm, ali mnogo vise oko detalja (gore navedenih). Znam da nije komplikovana ali mi iskreno nije do nekog eksperimentisanja i testiranja. ali ako ne pronadjem nesto uskoro izgleda da cu da se latim alata.  :)
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mislim da bi bilo dobro zaseći onaj komad balze sa donje strane da bolje nalegne na udicu. Inače ova muva sa linka koji je Seb okačio je po meni super, mislim da bi bila u nekom žaba koloru i malo manjih dimenzija odlična za klena
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Koristim strimere (popere i sl.) sa glavom od balze. Zanimljivo je koristiti ih u lovu štuke, ali imaju jednu ozbiljnu manu. Zubi ove babaroge isfronclaju balzu. Zato sam počeo da koristim šetajuće drvene glave, koje se nameštaju u toku ribolova i menjaju po potrebi, a nisu od balze, već od bambusa, koji je mnogo jači.
http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=1206.0
Ako želite fiksiranu glavu od drveta, posebnog oblika, mislim da je bolje koristiti neko jače drvo.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Možda bi pluta ili neki sintetički materijal zbog svoje žilavosti bio bolji za tako nešto.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Upravo je to ono što sam nameravao da pokušam sa plutom, mada treba proveriti rezultat njene primene na strimerima u praksi. No,  to je za temu "pluta", a pošto je ovde naslov "...balze", ništa od toga.
  Ukratko, ako bi se balza ugrađivala u strimere, trebala bi joj super-jaka zaštita, poput one koju nam je Kuzma prikazao pre neki dan, mada i to treba proveriti sa zubatim ribama.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
E hvala za JR  :tbumb: jer mi je preneo iskustva sa balzom da ga stuka prosto pocepa te mu urnise namenu, kao i da istrpi par stuki i toliko, e sada moram da maltretiram Kuzmu i druge za te slojevite zastite balze.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mora da bude dobro zasticena balza, ali ja i dalje mislim da je ona najbolji materijal za tu namenu koji ti Djole imas. Ne mogu da nadjem drugara kod kog sam ostavio na farbanje par popera i dajvera. Posto on pravi varalice zastita mu je poznata i kad se ona obavi (mislim da se kaze gruntovanje) nema ni 1% sanse da je ostete zubi stuke. E sad ako ne poznajete nekog ko pravi varalice ili plovke onda idite kod nekog ko radi sa drvetom pa ga pitajte za savet. Mislim da epoxi lepkovi nisu losa ideja za zastitu.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
aceton+celuloid=lak za voblere,meni je vrh,koristim ga vec duze vreme
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Prvo  :tbumb: Kuzmi za pomoc i ideje. Da ne filozofisem previse, materijali znate koji su i ovo posle zastite ide na motanje pa na testiranje.  :bye:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Lepa jeste ova KUZMINA radionica,a lepe su i ove glave od poliuretana  :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh:
 
Vrh Dno