Strimeri sa repom+telom od "tkanine"

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Več nekoliko puta u zadnje dve godine sam naletio na internetu na ovakve imitacije. Dapače nekoliko komada sam vidio i uživo neke takve imitacije u jednoj FF trgovini. To su bile imitacije za mladicu sa takvim repom samo da je oblik repa bio kao kod širokorepih tvistera. Onda sam prije par dana ugledao sličnu imitaciju na "Pike fly-fising articles". Pa sam reko' "vala da i ja probam to". Tako sam danas umesto na "Micro Fibers" naletio na jednu drugu tkaninu, sumnjam da ce izdrzati vise od par stuka ali ja sam je isekao tako da se ne kida kada se je povuce...kako god, mene zanima rad ovakvog strimera pa ako mi se dopadne nabavit cu i "Micro Fibers" paponovo  :secsec: pa tako i jednu takvu seriju da se nađe.

Evo ovako bi to izgledalo, telo je od nekakvog flica  :blush: glava je od polarne lisice dabiranje-palmerisanje i oči zveckajuče.  Udica je dugog vrata. Sve ukupno je dugačak 19cm.

Jeste li možda več probali nešto ovakvo? Znam da več duže vreme morski mušičari rade slične repove ali i od policelonskih tankih ploča tako da im se strimeri uvek repom dižu i ne dozvoljavaju da udica brzo dođe do dna tako da tonu glavom naperd. Ovde je reč o drugom materijalu i sličnim strimerima ali totalno drugačije akcije.
 

Prilozi

  • Fibertail streamer.jpg
    Fibertail streamer.jpg
    86,8 KB · Pregleda: 254

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Thin Ultrasuede Skin je jedan takav materijal koliko vidim i od njega se rade jos i neke drugacije imitacije. Treba ovo malo prosutdirati...bas mi deluje vrlo zanimljivo. Za velikoustog basa bi ovakve imitacije morale biti dobre kao i za štuku pa i druge grabljivice.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Već duže vreme hoću ovo da probam ali nikako da sednem za stegu malo da eksperimentišem. I ja sam video ovu foru na Pike fly-fising articles i od tad se razmišljam koju trenetku ili neki drugi komad garderobe da iscepam. :) Ubeđen sam da će ovo fantastičan rad da ima i planiram da iskoristim ovaj fazon za realne imitacije. Bilo koja tkanina pa i microfiber odlično prima marker tako da je moguće vezati vrlo realistične imitacije.

Seb bravo za find!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Treba uzeti neki materijal koji se ne cepa. Neka imitacija jelenje koze ili bas one kupovne sto sam gore naveo jer se prodaje u svakakvim bojama a cvrsto je.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Mislim da je microfiber najbolje resenje ipak. Jedini problem sa microfiberom moze da bude resanje materijala ali to se vrlo lako resava pljenjem ivica.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja sam spalio krajeve od onog moga. Nista, ce da vidimo kako ce se pokazati na vodi. To ce biti jedini za sada pa cu posle da vidim  :) inace ovakvi strimeri bi morali imati vrlo zanimljiv rad u vodi.
 
Vrh Dno