strimeri za ,,KECIGU,,

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
Cuo sam da u Jerevanu i uscu Volge pecaju kecigu na strimera, da li neko zna nesto vise o tome
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kečigu ili jesetr? Ja sam pre par godina čitao neki članak o lovu jesetre silikonskim varalicama (jig).

Znam da kečiga se hrani organizmima dna (nimfama tzv. vodenog cveta, gamarusima, pužićima...). Znam da imaju naviku predveče dođu u plićake i pretražuju dno za hranom a noć bi mogla biti posebno zanimljiva mušičarima jer tada postoji šansa da je ulove suvom mušicom. Ona se tada okrene na leđa i kupi koji padnu na površinu vode...da, tako je.
A ima je u Dunavu, Savi, Tisi i Velikoj moravi...što se tiče srbije a u hr ima je pored savi i u dravi i možda još u kojoj od rečica.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kečigu (dugonosu) ili jesetru? Ja sam pre par godina čitao neki članak o lovu jesetre silikonskim varalicama (jig).

Znam da kečiga se hrani organizmima dna (nimfama tzv. vodenog cveta, gamarusima, pužićima...). Znam da imaju naviku predveče dođu u plićake i pretražuju dno za hranom a noć bi mogla biti posebno zanimljiva mušičarima jer tada postoji šansa da je ulove suvom mušicom. Ona se tada okrene na leđa i kupi koji padnu na površinu vode...da, tako je.
A ima je u Dunavu, Savi, Tisi i Velikoj moravi...što se tiče srbije a u hr ima je pored dunava i save također i u dravi a možda i u još kakvoj pritoci tih triju reka.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sebastian je napisao(la):
Znam da kečiga se hrani organizmima dna (nimfama tzv. vodenog cveta, gamarusima, pužićima...). Znam da imaju naviku predveče dođu u plićake i pretražuju dno za hranom a noć bi mogla biti posebno zanimljiva mušičarima jer tada postoji šansa da je ulove suvom mušicom. Ona se tada okrene na leđa i kupi koji padnu na površinu vode...da, tako je.

Ja predlazem da se pod hitno okace slike gamarusa specijalno za kecigu i da se razradi tema "musicarenje kecige-vrhunski dozivljaj" ili "suvom musicom na kecigu"
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
simpson H je napisao(la):
Ja predlazem da se pod hitno okace slike gamarusa specijalno za kecigu i da se razradi tema "musicarenje kecige-vrhunski dozivljaj" ili "suvom musicom na kecigu"

:D :tbumb: znao sam da si ti takav mušičar, sve takve čudne vrste te privlače... :doh: ali dobro, ne ću ti kvariti veselje  :D Znam da si duboko u srcu želiš biti negde u sred noći na Dunavu sa komarcima i bacati sitne krejice u nadi da češ pogoditi kakvu kečigu  :D

A je li ti, ne umeš da se pohvališ?! Već smo videli tebe na slici ovde na forumu...držiš kečigu od kakvih 5kg i mušičarski štap  :D sećaš li se?  :D Baš sam tražo tu fotku ali nemogu je pronaći  :hammer:

Nemoj sada da se praviš, kao: "ne znam ja ništa, šta bre trućkaš, kakve kečige i ja"  :hammer:  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kakve boje je bila krijica sa kojom si je dobio, mislim da je presudna bila boja  ;) :D
 

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
lovi se na flygamarusa i na nimfe ,,planktonthedd,, provereno.  :sleep:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
I meni isto,moram da navatam ove moje privredne da me vode na sprudove gde skuplja kečiga!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ade+sturgeon+on+the+fly


sturgeonflyrodzo4.jpg


starija kečigina sestra ....
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Nekada je ceo kladovski kraj živeo od jesetre i kavijara!Sve dok nisu došli "stručnjaci" da naprave elektranu sa ribljim putem koji nikada nije pušten u funkciju, tako da ova preistorijska životinja nije više mogla da uđe u kazan da se mresti!
Sada drugi skidaju kajmak!
 
Vrh Dno