Strimeri za stuku

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Ako sve bude kako treba, danas cemo da vidimo sta stuke kazu ;)


Sent from my iPad using Tapatalk
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Stuke ne pricaju.... Ti se nabo na zardjalu udicu i poludeo :)
Stuje grizu.....a sad je i vreme za njih ;)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
Moj 4. strimer svezan u zivotu, ja presretan jos ga treba isprobati i uhvatiti nesto na njega  8)
Jos mi neki materijali fale pa sam malo kemijao ali ce se uskoro jos naruciti materijala
263d53n.jpg

mwsby0.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Meni deluje vrhunski :)

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
Vidit cemo dali ce biti lovan, kazem jos mi fale neki materijali tipa glave, vise velicina udica, vise vrsta dlaka.
Trenutno sam uzeo samo udice velicine 6/0 , malo mi se cini da su mi prevelike.
Imam osijecaj da mi je bolje staviti dvije manje, moram viditi kako ce to moja 8-ica od stapa bacat i dali ce uopce moci zabaciti  :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Ako je hollow bez otezanja bacace ga lagano.

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Milane strimer je odličan i za 400-ti, a ne tek 4. Ako te ne mrzi da vezuješ sa 2 manje udice možda je to bolja opcija. Ja vrlo često i pastrmske strimere vezujem sa 2 udice jer pastrmka kao i štuka zna da napadne strimer zato što čuva svoju teritoriju ili iz čiste radoznalosti pa ga onda samo malo gricne za rep.
Ovaj strimer iako je od sintetike i bucktail-a deluje dosta veliko, videćeš kada ga budeš bacao, može da se desi da bucktail ostane raširen čak i kada je mokar. Pored klase štapa zavisi i od profila strune kojom bacaš. Ja imam štap klase 8/9 i dve strune WF9F SA aircell i WF8I Rio lake. Po nekad imam problema sa bacanjem velikih strimera (+20cm). Doduše moj je štap starije generacije od pre 10-15 godina, dosta je mekši od modernih oštrih štapova za strimere. A strune su klasične wf sa dosta dužim glavama nego što se danas praktikuje za bacanje velikih strimera.
Naručio sam preko aliexpress-a kopiju "Riou otubound short" WF8F, to je struna kratke glave osmišljena za bacanje velikih strimera, očekujem da će stići dok prođe lovostaj na štuku pa javljam utiske kad je isprobam.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Milane , braaavo !! Za momka koji je  nedavno seo za stegu ovo je fantastično. Sada komotno obiđi tvoje jezero i

nadam se da  ti neće tezina  stapa praviti problem  :tbumb: :tbumb:. Obradovao si me baš !
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
Kada su mi dosle udice i ja sam skuzio da mi je bolje dvije manje nego jedna velika, ali kako nisam bio u doticaju sa materijalima kao ni udicama za stuku uzeo sam 6/0 jer sam mislio da sto vece za velike stuke.
Nadam se da se nece bucktail rasiriti, u planu je naruciti one glave koje se samo nakraju navuku na udicu pa ce one drzati bucktail da se nerasiri.

Pa zemo moj ja sam prezadovoljan za sami pocetak mog vezanja.
Stap mi je tezine 122 grama ja se nadam da nece biti problem
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Zemo,moraš  da isprobaš  što pre na vodi i nemoj se iznenaditi ako nešto ne štima. Često na počtku vezivanja od osam

strimera  tri ne rade kako treba. Zato eksperimentiši, i zakucaj neku od 5 kg za početak  :tbumb:.

Veliki pozdrav mom Slavoncu.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Nema veze, biće sledeće god. još veće. Vrema za stegom NIKADA nije izgubljeno  :nowink:. Vežbaj malo na manjim udicama

i pravi mršave kedere. Ovo ti ide baš od ruke, samo nastavi. Ima se šta loviti kod tebe na strimere i bez štuje.
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
Ima ima se za loviti velike pastrmke i veliki klenovi, nadam se u ponedijeljak ici malo u ribolov ako vrijeme bude dobro pa cu odma viditi kako ide bacanje ovih velikih strimera
 
Vrh Dno