STRIMERI ZA SULCA/MLADICU

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
bit će to ok. samo vežbaj pa če sve na svoje mesto da legne a što se tiče lovnosti lovit če :yeswink: samo moraš potrefiti pravo mesto i vreme...kod mušičarenja mladice taj faktor sreče je od skoro presudnog značaja jer kada je loviš mušičarskim priborom svi parametri na vodi moraju biti idealni jer si takvim priborom mnogo više ograničen nego varaličarskim. Sve ima svoje prednosti i mane mada praktički gledano tu su varaličari u neuporedivo večoj prednosti. Ali, ako si uporan na fly prije ili kasnije če se sve to isplatiti ;)
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Hvala, druze! Jesam se nameracio, imao sam do sada nekoliko bezuspesnih pokusaja, ali svejedno cu je juriti, posrecilo mi se ili ne  :tbumb:
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Probao na Limu (Plav i Andrijevica) 3-4 puta... Drinu nisam cackao jer sam uvek bio u vreme lovostaja, razmisljam o Uni i Dravi, mada je to daleko skuplja akcija od Lima...
Idealno bi bilo kad bi napravili mladicarski C&R revir na Vapi, ali tamo su salmonide, koliko je meni poznato, u trajnoj zabrani
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kod uspešnog mladičarenja je tako: 1. Imas dobru vodu pod nosom i mozes da ides cesto 2. Voda ti nije blizu ali imas dosta love pa ti nije tesko roganizovati kvalitetan vođeni ribolov 3. Tu i tamo par puta godisnje odes na neku vodu ali imas vražiju sreću  :hammer:

Dakako, znanje i pribor jesu bitni ali mnogo bitnija je sreća. Češće si na vodi više imaš šanse.

Mladičari, oni zagriženi, ostrašćeni ;) , se ne bi složili sa time jer vole da se hvale i.preuveličavaju svoje znanje i sposobnosti....što je i više manje prirodno sa mnoge ribolovce na našem brdovitom balkanu.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Ma, jasno! Neki kazi "riba hiljadu zabacaja" dok neki, pak, "riba jednog, ali perfektnog u pravom trenutku i na pravom mestu", sto se svede na isto, bar u mojoj glavi  :D
Meni je samo vazno da znam da je IMA tamo gde je vijam, sve ostalo je sekundarno. Naravno, vodic je velika pomoc, ali kosta i to ne malo. Konkretno na Limu dozvola je 10 evra a domacini te stvarno upute na prava mesta. Odnos cena/usluga bas u korist gosta!
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Drina i mahač su ti gadna kombinacija!Sa tim kompletom slabo bi bacao,strimer dok proradi već bi prešao pola puta.
Šanasa da ti mladica bude pod nogama minimalna,skoro da ne postoji.
Mali vodeni tokovi su idealni a takvih riječica sa populacijom mladice jako malo ima!
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Jeste zahtevna, nema sumnje, ali dvorucnjakom sa odgovarajucom strunom i dodacima, mislim da sanse ima  :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Ima ako živiš u BB i ne zaposlen si bez porodice,sklon depresiji  :hammer:
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
987
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ne budite smesni, Drina je idealna reka za strimerisanje mladice. Ima jedan jako bitan problem, sto je riblji fond na simbolicnom nivou, pa je lakse uloviti na varalicu, tj. lakse je sa pesom, glavinjarom ili voblerom pretraziti veci teren nego sa mahacem, sto povecava sansu za ulovom. Naravno da ne mozes svuda da pecas, ali na vecini mesta mozes. Na Drini je malo ribe, potrebno je poribljavanje i cuvanje (nocu)...Pun je FB slika ulovljenih mladica ispod mere, samo mali broj vraca nazad...

Ljudi love losose u vecim rekama od Drine na mahac. Sigurno da je lakse uloviti ribu na manjoj vodi, jer je lakse do nje doci, ali ni lipljen sa Lima i Drine za ribolovca nema istu vrednost, ipak jedan od 45sa ove druge cesto izazove vise adrenalina i zadovoljstva neko 3 sa one prve...
 

Radojica-pop

Senior member
Učlanjen(a)
21.10.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Za Lim su top, druge i ne radim!
 

Prilozi

  • 1525479_818269424885634_5492823470730362160_n.jpg
    1525479_818269424885634_5492823470730362160_n.jpg
    114,8 KB · Pregleda: 321

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Radojica-pop je napisao(la):
Za Lim su top, druge i ne radim!
Koliko sa slike mogu da zakljucim, ovi strimeri nisu otezani... Koristis polyleader-e ili tonucu strunu?
 
Vrh Dno