Strimerom na pastrmku

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da, ja koristim TMC deerhair makaze, odlične su i evo to mi je več možda druga godina kako ih koristim za takve strimere s tim da su moji od slinky fibera...ma videli ste ih svi več odavno  :D da ne kačim opet slike. Ponekada uzmem i prave frizerske makaze od moje drage s tim da ona to ne zna  :lol: :lol: :lol: valda neče ovo pročitati  :hammer:

Mnogo je lakše uraditi takvu siluetu sa oštrim tankim i dugačkim makazama. Ti toliko vežeš te takve strimere da se iz aviona vidi rezultat uloženog truda. Izpraksao si svaka ti čast. Ja več dugo nisam vezao ništa u tom stilu jer imam još od prošle sezone gomilu koju treba potrošiti a i uvek me neke novotarije više privuku pa to probavam...pa se posle rado vračam starim isprobanim imitacijama.

Mislim da bi ovo bilo pametno bacati onim velikim pajkicama kada krenu predveče u lov ili u samo jutro. Samo treba pronači idealnu vodu i mesto na njoj.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Frizerske makaze su najbolje jer imaju fantastičnu oštrinu i sam vrh im je mnogo tanak!Međutim,kvalitetne makaze su skup alat,i trenutno koristim neke alternative.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Svaka ti cast Zvezdane za ovakve modele  :tbumb:  :tbumb:  Originalno.

Ovako nesto mi treba za sezonu i uskoro cu probati da ih sto je moguce bolje kopiram. U ovakve modele imam poverenje... :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.110
Broj reagovanja
1.145
Lokacija
Čačak
ja bih oci stavio suprotno od luka udice, samim tim promenio bih i redosled boja na imitaciji...da bi luk bio okrenut na gore, zbog zakacki po dnu

a da ce da lovi hoce sigurno.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Strimeri izgledaju fenomenalno, ali ja imam zamerku zbog polazaju ociju koji tako zatvaraju luk udice plus je bolje kad je udica na gore je manje kaci!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ma ja bih stavio tungsten glavu,ali nemam trenutno pa sam morao da iskoristim alternativu.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
                Svaki savet je dobrodosao! udice su #4 4X heavy i #8 strimerska.


 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dobri su za moj pojam :tbumb:

još jedno crnog sa možda malo plave i čisto beloga pana vodu a onda da javiš rezultate nakon desetak izlazaka  ;)
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Hvala Sebastiane. nego ono sto se ne vidi je da se okrecu oko udice ko propeleri. I to sam stezao nekim dinema koncem i mislio da su ok. Ali sad kad sam ih uzeo za slikanje.... okrecu se ko balerine. Sta treba da uradim kad zavrsim sa motanjem? Tj pre nego sto ulepim glavu? Nesto mi tu promice.... ???
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ako ti se sve to što si gore namotao okreće oko udice je verovatno zato što nisi prvo uradio čvrstu osnovu koncem na koju bi vezao ostalo. Za neke imitacije je dobro prethodno malo i izšmirglati vrat udice na koji se veže i istovremeno (usput segmentalno) lepi material kapljicom super-lepka. Tako se radi npr. vagi-tajl peš te još neke imitacije sa dosta mekog materijala. Vrat i osnova od konca moraju biti čvrst temelj za ostatak materijala u suprotnom "kuća mora da se ljulja" što nam nije baš željeni cilj.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
                Ko da si me gledao kad vezujem... :tbumb: Ove ce pod noz a sledece zonkercice radim strogo po pravilniku. Hvala drug...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nema na cemu, nego ajde žiletiraj ti te pa da vidimo sledeče, malo poudari stomak belim angel hairom čisto za uzorak, moralo bi biti zanimljivo  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
UF Zvezdane ovaj ti je ko bombonica....ja sam isto tu kombinaciju radio od slinkija mada mnogo večeg i pustio sam ga na dnu Save. Za takve male imitacije pastrmki bi bilo fino imati dobre permanentne markere u raznim bojama pa da se strimer ovako ofarba http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQaagQirwghi-oPq7QTAYRcnTX_sfNmbEoBKG_cgnJ_uemJxPXpjQ&t=1



 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Jurim ovde kod ovih mojih knjižara veće duže vreme sivi i takav,ljubičasti marker,međutim,sve što nude je bezvezarija.Ja koristim Štedlerove,crnu i crvenu boju,i zaista sam zadovoljan kako se održavaju na pp-u,međutim,izbor boja je jadan kod lokalnih trgovaca!
 
Vrh Dno