T&T Vector

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Moj dobar prijatelj ga je kupio prilikom boravka u USA. malo sam ga testirao i poprilicno me je odusevio. Dok cekamo da Gringo nabavi ruter i da se nakaci na sajt da da detaljnije i iz prve ruke iskustvo evo malo informacija sa neta. Mogao sam da prevodim i da se pravim pametan, ali me smara!

Vector series rods offer a fine-tuned, highly-balanced, progressive fast-action taper which provides very rapid line acceleration without the necessity of an exaggerated casting stroke. True to their name, Vector rods produce laser-like trajectories and, due to their ultra-low swing weight, they actually feel like a subtle extension of your arm. This series of rods is the embodiment of effortless casting. Vector tapers, combined with our graphite/resin system, have enabled us to create a series of rods that have incredible punch and power when needed, while retaining the pleasant casting qualities associated with more traditional rods. Quick loading, with a smooth power transfer, Vector rods provide superior line control and the high line speed that makes difficult casts easy.


All freshwater Vector series rods feature an Arctic blue anodized uplocking reel seat with wooden insert.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
T&T Vector je jedan od verovatno najslavnijih i najboljih modela koje je ova mala i slavna američka radionica napravila. Jak, masan, moćan. Debeli zidovi, sirova snaga. A opet prefinjeni komad ribolovačkog pribora! Ja trošim jednog TNT Vectora #3 koga svi krstimo da je klase #3-#5. Baca sve sa lakoćom i ima rezerve snage  i kada mu stavite strunu peticu. Ne pitajte za njegovu težinu, ona se i ne objavljuje a ljubitelje TNT štapova ni ne interesuje!!!
P.S. Držač čekrka je najlepši od svih koje sam ikada video!
 

bane

Junior member
Učlanjen(a)
02.07.2006.
Poruke
94
Broj reagovanja
5
Lokacija
Pancevo
O ovom šatpu mogu reći odprilike isto što i Milanče s tom razlikom što sam ja mog Vectora 5# pre mesec dana prodao i za iste pare kupio Winston LT 5#. Vectorom sam pecao neko vreme dok mi nije stigao SP+ te je posle toga pao u zaborav :-[
Da li je tom konkretnom štapu nešto falilo ili nisam mogao da se navknem na T&T filozofiju pravljenja istih ne znam ali jednostavno mi se nije ugodio ???
Bez obzira na lično iskustvo i povremeni žal što ga više nemam u svojoj skromnoj kolekciji,Vector 5# će zauvek ostati jedna od perjanica ovog renomiranog proizvođača i na žalost nedostižna 'igračka' za mnoge mušičare širom planete s obzirom da mu cena još dugo,dugo neće pasti ........ 8)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mogu samo prokomentarisati da onaj ko uloži svoj novac u ovaj štap neće to uludo uraditi, jer on upravo toliko i vredi. Napravljen je za ribolov, a ne samo izložbu. Primećuje se "mesnatost" i žilavost, koja uliva poverenje onima koji očekuju da će s njim imati i značajne ulove.
Odličan štap za mušičarenje pastrmke, lipljena i klena. Ako ne znate gde da potrošite gomilu eura, učinite to kod firme T/T, kupujući Vector.  :tbumb:
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ja sam vlasnik ovog stapa.
Imao sam prilike da probam skoro sve najpoznatije stapove(sem Skotovih) i tokom boravka u Americi zaradio sam dovoljno da sebe castim stapom do 800$.Znam mogao sam da uzmem 2 malo jetinija al' j.... merak nema cenu.Stap je kao stvoren za eksploatisanje do samih granica i ta za mene beznacajno veca tezina blanka je upravo razlog zbog kog veoma otezana nimfa velike kamenjarke ide kroz vazduh kao midz.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Bata Gringo , kada bi ta motka jos vatala ribe... :hammer:.          Sala mala
Daj neko slovo o ponasanju pruta prilikom raznih zabacaja. Drzao sam taj prut u rukama i klackao ga ali to mi nije dovoljno , zato pricaj i ne stedi reci, ili idem sutra da ga kupim i saznam sve o njemu iz prve ruke :bleh: :bleh: :bleh:
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Milance je napisao(la):
T&T Vector je jedan od verovatno najslavnijih i najboljih modela koje je ova mala i slavna američka radionica napravila. Jak, masan, moćan. Debeli zidovi, sirova snaga. A opet prefinjeni komad ribolovačkog pribora! Ja trošim jednog TNT Vectora #3 koga svi krstimo da je klase #3-#5. Baca sve sa lakoćom i ima rezerve snage  i kada mu stavite strunu peticu. Ne pitajte za njegovu težinu, ona se i ne objavljuje a ljubitelje TNT štapova ni ne interesuje!!!
P.S. Držač čekrka je najlepši od svih koje sam ikada video!

Sad ste me malo zabrinuli, kad kazete "ne pitajte za tezinu".. Pa koliko je onda tezak? Zna li neko koliko je tezak T&T Paradigm, klasa 5, tri dijela?
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Veso2 je napisao(la):
Sad ste me malo zabrinuli, kad kazete "ne pitajte za tezinu".. Pa koliko je onda tezak? Zna li neko koliko je tezak T&T Paradigm, klasa 5, tri dijela?

T&T ni na sajtu ni u katalozima nikada ne objavljuje težine svojih štapova :) Mrzi me da tražim po netu, ali svakako ne spadaju u najlakše štapove. Međutim to im svakako ne smeta da budu vrhunski!!!  :tbumb: Ako me ne bude mrzelo, a i ako se setim poneću svoj T&T Vector 863-3 u firmu i izmeriti!
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ni ja nisam siguran za tezinu svog ljubimca al' veruj mi da "This series of rods is the embodiment of effortless casting" ne pise na njima za dzabe.Tj vrlo laka kontrola vrlo lakih i vrlo teskih sistema uz minimum truda je karakteristika ovog stapa.Volim i ja lakocu stapa ali cini mi se da je bolje da stap ima mali visak tezine u odnosu na konkurente a da to kompenzuje superiornom brzom progresiv akcijom i za mene nevidjenom kontrolom konca.
Da se razumemo da ja pecam npr lipljena samo suvom muvom i sitnim nimfama moj izbor sigurno ne bi bio Vector ali cesto kad krenem na Toplicu zavrsim na Moravi ili na nekim barama jureci stuku(ovo zadnje je uglavnom zahvaljujuci Mixu).Za one koji ne poznaju kraj to znaci od bacanja sitnih muva kratko do bacanja ekstrmno teskih daleko.
Zaboravih da napomenem da je moj 8'6" #5  3dela.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Lak štap je uvek i slab štap. Gringo, da je tvoj TT lakši, ne bi dobio prolaznu ocenu kod mene.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mixmaster je napisao(la):
Lak štap je uvek i slab štap. Gringo, da je tvoj TT lakši, ne bi dobio prolaznu ocenu kod mene.
Ne sporeci da su T&T stapovi verovatno u samom vrhu musicarskog pribora, zanima me je li neko od vas lovio ekstremno lakim stapom, bez obzira na AFTMA klasu?
Mislim da i pored stalne teznje za all-around opremom razlika medju stapovima, strunama, "gacama" za gazenje itd., itd., itd i postoji zbog PRIMERENOSTI odredjenih klasa opreme odredjenom vidu musicarenja i uzivanju u tome.
Neka oprema moze da pokrije siri, a neka uzi spektar musicarenja, ali ne verujem da T&T pravi svoje stapove kao all around, niti da su po cenama za koje se prodaju namenjeni musicarima koji teze tome.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Nijedna firma ne pravi all around stapove mada se mnoge hvale time da su njihovi stapovi pogodni za razne situacije.Sto se tice T&T probao sam(ne sve na vodi) sve modele sem helixa i vector je za mene bio najubedjiviji.
Nikad nisam do sad probao stap koji je vise all around od vectora, a probao sam sve modele sage, winston, orvis,loomis....Ko nadje dobije od mene vectora.
Randjo delimicno si u pravu za lak stap ali da ja pecam uglavnom na Drini do sad bih imao G.Loomis GLX hls, sto je slozices se jedan od najlaksih stapova a provereno nije slab.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
gringo je napisao(la):
probao sam sve modele sage, winston, orvis,loomis....Ko nadje dobije od mene vectora.

:) si probao sve stare serije od winstona? ako si probao novog bambusa kakav je dojam? ili, novi Winstonov BORON II-MAX (http://www.winstonrods.com/boronII_mx.html)?  :D jesi probao starije serije od sage  :D ?

ocul' dobijem vectora?  :D ;) :)
 
Vrh Dno