takmicenje musicarska liga srbije

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Radovan III:
- Sta je bilo?
- Nemamo pojma!  :D
Znam da je u to vreme bilo vike i dreke na to takmicenje od pravovernih MSFovaca  :piss: (tzv. fundamentalisti  :lud:, opet po Radovanu III) i mislim da se nije ni odrzalo, ali nemam konkretnih informacija.
Uopste, MSF je izgleda resio da zajebe i masone i Velju Ilica, i oni su mala deca za njih kad su javnost i dostupnost informacija u pitanju.
Osim sto se Aca Ivanovic zaista angazovao na propagiranju fly casting-a  :respect1:.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
A ko su uopste ljudi u MFS-u? Mislim na vrh organizacije predsednik, podpredsednik/ci...
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
"Ma to su neki cobani, budale." (citat iz filma 'Balkanski spijun')
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Izgleda da MFS više ne postoji. Ja sam bio na osnivanju, upisan sam kao prvi član, a i član sam upravnog odbora. Niti mi se ko od inicijatora javlja, niti imam bilo kakve informacije o MFS-u. Izgleda da ga je uhvatila teška dečija bolest. Sada je u nekoj vrsti kome, ali će se sigurno oporaviti.
Tako je bilo i sa Mušičarskom Sekcijom u Nišu. Sve ovo sa MFS-om sam predvideo i smatram to normalnim. Moraćemo još da se strpimo dok ne napravimo pravu organizaciju mušičara Srbije. Ovo je bio samo dobar pokušaj...
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Da li ti Mix dizes ruke od toga ili mislis da ima sanse da se MFS oporavi posle ovako teskog udarca :sm:
Ako ne ajde da smisljamo plan kako da se napravi neka bolje organizovana organizacija da se rogobatno izrazim!

Ja bih iskreno da probamo da pokrenemo MFS ponovo ako je to uopste izvodljivo i ako ljudi na celu MFS-a to
zele.
Ako ne onda da pravimo neku novu organizaciju ali polako da razradimo plan i na tenane bez neke velike zurbe da se odradi da valja!!! :tbumb: :bye:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Ali prvo mora Lucky to da inicira nekim roshtiljem! :D
MFS ili kako god se zvala je organizacija i podrazumeva dosta rada raznih vrsta po tematici i opisu poslova. Usudjujem se da mislim i profesionalnog. To zahteva pre svega finansiranje, a onda i posvecenost i disciplinu. Bar kako ja na to gledam.
Takmicenja su takodje bitan segment, ali samo vrh organizacije vidljiv svima, a ono ispod i u pozadini je daleko bitnije. I treba ga i dobro osmisliti i ustrojiti sa mogucnoscu nesmetanog razvijanja. Mislio sam da je jedan od vidova rada npr. nastojanje da se obezbede prava kupaca musicarskog pribora u pogledu garancije ili asortimana "ovlascenih zastupnika i dilera" kod nas iste kao i u zemljama gde je trziste generalno razvijeno. Odmah sam opljuvan, jer zna se kako se ovde valja oprema. Ne mogu da se setim jos sta mi je bilo na pameti oko rada MSF, ali sigurno nije bilo nista bitno i bombasticno.
Cesto kad je puno ljudi "u igri" oko neceg, svaki korak u radu, neminovno, moze da postane problem i da ugrozi rad takve organizacije, najcesce samo zbog sujeta i drugih licnih razloga. U takvim dobrovoljnim stvarima tesko je obezbediti disciplinu nephodnu za rad, a i tolerancija nas bas ne krasi. I na kraju, uvek se nekakav ekonomski interes nametne kao najveci i onda pocnu i problemi, jer ne moze se svima ugoditi...
Zato sam, ipak, vise za neformalna druzenja. Time rostilj ne gubi smisao nikako. Naprotiv!
 

ivandrago

Senior member
Učlanjen(a)
18.10.2006.
Poruke
109
Broj reagovanja
0
pedjabg je napisao(la):
Radovan III:
- Sta je bilo?
- Nemamo pojma!  :D
Znam da je u to vreme bilo vike i dreke na to takmicenje od pravovernih MSFovaca  :piss: (tzv. fundamentalisti  :lud:, opet po Radovanu III) i mislim da se nije ni odrzalo, ali nemam konkretnih informacija.
Uopste, MSF je izgleda resio da zajebe i masone i Velju Ilica, i oni su mala deca za njih kad su javnost i dostupnost informacija u pitanju.
Osim sto se Aca Ivanovic zaista angazovao na propagiranju fly casting-a  :respect1:.


Pedja,

MFS nije nikakva tajna orgaizacija, naprotiv. U izradi je web prezentacija na kojoj cete moci da se informisete o svemu sto je uradjeno do sada. MFS radi punom parom. Saradjuje sa nadleznim Ministarstvima i medijima(  domacim i stranim). Program se sprovodi u delo. Akcenat je stavljen na stvari daleko bitnije od takmicenja, popusta na pribor, itd. Finansiski momenat je trenutno skroz nebitan, bitan je entuzijazam i ljubav prema ovom sportu i prirodi, to poseduje veoma mali broj ljudi od kojih su vecina aktivisti MFS-a i svojim nesebicnim zalaganjem osiguravaju mozda spor ali siguran uspeh ove organizacije i njenih ciljeva.

Za sve ostalo ima vremena,za nase reke i ribe u njima nema. Energiju rasipate na beskrajne rasprave koje za rezultat obicno imaju samo jos vise rasprava, svadja, banovanja... Sve pocinje i zavrsava se u okviru foruma, jednog ili drugog. MFS se trudi i uspeva da to digne na veci nivo, nivo koji daje rezultate i uveram vas da je sve u najboljem redu.

Opet se vracam na to da stvarno ne razumem toliku kolicinu negativne energije upucene prema MFS-u. Vi niste prisustvovali ni jednom sastanku, i mislim da ste svoje zakljucke doneli samo na osnovi postova i prica ljudi koji opet ne znaju realno stanje stvari. Nama treba podrska, pomoc, ljudi koji razmisljaj pozitivno uprkos tezini postavljenih ciljeva. Ja to ovde ne osecam. Vidim samo zellju da se sabotira organizacija koja pre svega cini dobro za svakog clana ovog foruma i ribolovca uposte. Vi ste ucen covek, naucnik, covek sa dobro izgradjenim pozicijama, mnogo bi vise uradili da vasu energiju umesto protiv nas usmerite ka nama.

Poziv vazi svim musicarima i entuzijastima koji su spremni da urade nesto za sebe i svoju okolinu a ne da cekaju da neko to uradi za njih. Najlakse je biti na margini i "cutke" sve posmatrati. Na zalost to ne daje rezultate, vec samo jos vise sukoba, razmimoilazenja, sujete i nezasluzeno baca tamnu senku na organizaciju kroz koju svi mozemo da ispunimo nase ciljeve.

Sa postovanjem,

Predsednik MFS
Ivan Dragojlovic
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ivane kako neko moze da se aktivno ukljuci u rad MFS?
Pozdrav
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Postovani gospodine predsednice MSF, Ivane
O javnosti rada MFS najbolje govori to sto do sad nisam (a verujem ni mnogi drugi) znao da ste Vi predsednik, a o programu koji sprovodite u delo i da ne govorimo. Dobijanje informacija o MFS iz neproverenih izvora je izbor koji ste Vi i Vasi saradnici - entuzijasti napravili "javnoscu" (antonim "privatnost" ima drugo znacenje i nije primerena ovde, pre "hermeticnost") veseg rada, jer drugih nije bilo. Vasa saradnja sa nadleznim ministarstvima (kojim?) nije jasna sama po sebi, jer ministarstva ne resavaju pitanja vezana za musicarenje, posebno ako je nosilac aktivnosti nevladina organizacija kakva je MSF. Opet, u "najnadleznijem" Ministarstvu zastite zivotne sredine koje obuhvata i ribu kao prirodni resurs nisam video ni traga od MFS,dakle ni o saradnji, a ne vidim ni kakvoj; time bi se MSF stavila u istu situaciju i odnos kao Sportsko-ribolovni savez Srbije, a to je, smatram, neprihvatljivo.
Zahvaljujuci na komplimentima i konstatacijama koje ste u vezi mene izneli, moram da primetim da bez uvida u program, ciljeve, identitet prisutnih entuzijasta i takve nebitnosti kao sto je finansijski momenat koji se odnose na MFS ne mislim da se maknem dalje od "margine" desavanja o kojima pisete, a intenzitet rada i rezultati, kao i visi nivo koje pominjete u postu lepo zvuce ovako opste napisani, ali nisam siguran vidi li ih iko zaista. Niti zna li iko o tome na cemu radite, a u cije ime, sa cijim ovlascenjima i sa kavim legitimitetom. Ma kako Vam ova pitanja zvucala cepidlacki, pravi odgovori na njih su uvek najbolji mehanizam da se u startu izbegnu ili otklone "sukobi, svadje, asprave i razmimoilazenja" (ove sinonime ste u svom postu upotrebili).
Nisam siguran da je iko nagovestio, a kamoli iskazao zelju da se MFS sabotira, vec, kao sto  rekoh, ni masoni, ni Velja Ilic nisu tajnoviti kao Vasa organizacija. Slutnje o sabotiranju izlaze vec iz okvira normalnog. Nase forumasenje ovde je dobrovoljno, opustajuce i na razne nacine mentalno prihvatljivo, a mozda i korisno, a gubljenje vremena i energije je licni iybor svakog od nas; kolika je nagrada u tome sto se upoznajemo, nisam do sad merio. Smatram da ima svrhe, cak i kad su pojedini tvrdoglavi forumasi neobjektivni, izgubiti jos malo vremena i zivaca radi pravovremene i pune informacije, i toga se i kad ste Vi u pitanju dzim. Nisam primetio da se MFS obracala forumu .org, a evo, Vi ste odreagovali na obracanje clanova foruma Vasoj organizaciji. Razmislite ko je kriv zbog neinformisanosti musicarske javnosti oko delatnosti MFS koju prozivate ("takmicenja, pribor"): mi na forumu, ili vi iz MFS?
Ceneci to sto ste u musicarenju, ako sam dobro informisan, za svoje godine ipak dosta licno postigli, kao i Vas entuzijazam da svoje sposobnosti stavite u sluzbu i sireg, javnog (neki vid) interesa (musicara Srbije), te podrzavajuci Vas u tome, moram da Vas otvoreno obavestim da cu o radu MFS suditi samo na osnovu dela (reci su lepe, ali dela se vrednuju) i opredeljivati se o daljem odnosu prema toj organizaciji.
Vidim da forum pratite, pa moje stavove nacelno uglavnom znate - nema potrebe da sebe mistifikujem ili glorifikujem. Dalje nece biti tesko imati utisak i o mom stavu prema aktivnosti MFS. Kad one budu javno dostupne.
Rado cu, ako mogu, misljenjem u vezi bilo cega za sta sam profesionalno kompetentan pomoci Vase opredeljenje i rad Vasih saradnika u MFS, ako vam to bude potrebno, ali cu podrzati samo odluke koje su strucno utemeljene.
Na kraju, mi musicari smo relativno mala "zajednica" u Srbiji i medjusobno poznavanje ostavlja malo mogucnosti za dileme oko pojedinih ljudi koji su pominjani (naglasavam da nema relevantnih pouzdanih informacija) u vezi sa MFS, a i onih koji se prikazuju clanovima te organizacije. Poneke od njih poznajuci, zadrzavam pravo da se ponasam u skladu sa sopstvenim misljenjem o njima, sto sam u prethodnom postu koji ste citirali i jasno (nadam se) iskazao. Da li ce MFS biti pod njihovim uticajima ili pod uticajima drugih clanova, videce se, pa ce se i o radu MFS na osnovu rezultata formirati misljenja i stavovi.
Hvala Vam sto ste mi se direktno obratili (mada je za to pm bio prikladniji, ali ionako nemam nista protiv bilo kakvog javnog obracanja). Nadam se da Vam je jasno sta se gornjim redovima htelo reci. Drago mi je da smo prosli prvi korak upoznavanja, verujem da cemo se ubrzo i licno upoznati nekom zgodnom prilikom i zelim Vama i organizaciji kojoj ste predsednik uspesan rad, a posebno naglasavam potrebu za javnoscu rada, kako biste te uspehe podelili sa onima koje nastojite da zastupate.
Predrag Simonovic
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
@Pedja - da smo baš tako mistifikovani ne verujem, pogledaj ovde http://www.musicarenje.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&board=31.0 ima nekoliko topic-a poteklih od mene još pre osnivanja!!! Naći ćeš i program, i logo , i ciljeve i članove, i razvoj, i... pročitaj malkice ti si se ovde kasnije uključio :)
Objavljeni su izveštaji u svim ribolovačkim glasilima ("Ribolov", "Ribolovački magazin", "Top Fishing",...)
Inače aktivni su i Kiza sa društvom iz Valjeva, i Nikola i Darko iz Užica, i Sale i čačani, i Ranđa (sa 1/4 gasa :mad:) i Radojica iz Raške, od pančevaca sam naravno tu ja, a najaktivniji je naravno Ivan pa ga najviše i pogađa svaka kritika. Opipljivih rezultata će sigurno biti, svašta se već talasa a nažalost Liga je otkazana pre nego što je i počela!
Puno je dobre volje, svaki početak je naravno i teži nego što izgleda. Molim strpljenja.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Dragi Milance,

Ne sporeci nista od onog sto si napisao i ceneci tvoj lik iz postova koje sam citao (ne znam znamo li se licno, mislim da ne, na zalost), niti pokusavajuci da unapred dezavuisem MFS (molim ponovo procitati moj prethodni post g. Ivanu pazljivo), slicnim sam tonom kakvim je gdin predsednik Ivan pisao izneo svoje stavove spram njegove tvrdnje da se vrsi sabotaza MFS i da je "foriumasenje" ukratko receno budalastina i gubljenje vremena. Da li se moji izneseni stavovi o misticnosti, nedostatku javnosti rada i dr. o MFS uklapaju u misljenje ostalih ili ne, ne znam, izneo sam ih kao iskljucivo svoje, potpisano. Sa malo obracanja paznje na to sto pise moze se videti da pokusavam da kritikujem konstruktivno i da iskljucim mogucnost bilo kakvih kompromisa u pogledu mojih shvatanja mesta i uloge MFS.

Priznajem da sem Stankovog Ribolovackog magazinia koji mi on uredno i ne znam kojom mojom zaslugom salje, a koji isto retko stignem da prelistam, ne pratim ostalu literaturu jer mi je cesto dan kratak (i kada nije bilo foruma, bez razlike). Takodje, Milance, pretpostavljam da ti je poznato da na musicarenje.org nemam vise sta da trazim niti s kim da "forumasim", pa tamo ne uspevam da se informisem; svojevremeno, kad sam povodom negativnih reakcija pojedinih sa tog sajta na takmicenja u orgqanizaciji MFS pomenuo da taj sajt i forum prenose vesti o MFS, bio sam zestoko napadnut da iznosim neistine; postoje postovi, valjda, jos uvek o tome, cak i oni sa tzv. "kenjom" namenjenim meni. I drugi su imali sa nekima sa tog sajta i foruma losa iskustva, pa zaziranje od njih nije toliko retka i izuzetna pojava. Sve ovo nije opravdanje, vec samo objasnjenje za neinformisanost o MFS preko *.org sajta (koji dakle, cas prenosi, a cas ne vesti o MFS), pa i za to zasto imam rezerve prema takvoj MFS koja se oslanja na taj sajt. Ali ovim nista ne sugerisem jer kao i Amerika, i Srbija je zemlja sirokih mogucnosti i svako je slobodan da misli, govori i radi sta hoce i kako hoce. I s kim, naravno (samo treba voditi racuna da je tako mislio i Sloba, a da posle Haga nista vise nije i nece biti isto).

Naravno da cu licno biti vise nego strpljiv u vezi sa MFS, jer ona zasluzuje da joj se da sansa. Ali ne treba ispred nje i u njeno ime olako kvalifikovati. Ima mnogo razloga i prethodnih primera koji ucvrscuju uverenje da sa organizacijama koje se prave radi zastupanja neke grupe (ovde su to musicari) bez odgovarajuceg legitimiteta treba biti oprezan. Sajt *.org nije nikakav dokaz legitimiteta, a i nema sile koja ce musicare nagnati da MFS smatraju svojom osim dobrovoljnosti i poverenja, koje se tesko stice, jako lako gubi i skoro nikada ne vraca.

Srecno !

Pedja
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dobro je da je predsednik MFS-a na našem forumu, ali nije dobro što se retko javlja sa informacijama o našoj organizaciji. Neka pritisne malo "gas" i neka bude glavni čovek za sve. Po mojim iskustvima, u Srbiji važi ono "dve babice, kilavo dete". Dakle, najbolje je da sam organizuje sve.
Milanče napisa da sam ja učestvovao u aktivnostima MFS-a sa četvrtinom "gasa". Pošto je ovde naslov "Takmičenja...", napisaću vam šta sa ja po tom pitanju uradio.
Odmah sam pregovarao sa čelnicima USR Nišava i obezbedio novac za sve zainteresovane takmičare i za sva MFS takmičenja, čije sam precizne datume dobio. Prevoz, noćenje, kotizacija, članarina...novac je bio u mojim rukama. Jesam ja to uradio sa 1/4 gasa, ali šta da radim kad sam "moćan". :lol:
Inače, meni se nimalo ne dopada pristup svih ostalih članova MFSa, koji su redom iz severnih i zapadnih krajeva Srbije i mislim da će problemi tek početi ako nastave da održavaju Sekciju ljubitelja Drine, pod nazivom Mušičarska Federacija Srbije.
 
Vrh Dno