Tenkara - Japansko tradicionalno mušičarenje

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ima penzosa koji vole da cuvaju kombinezone hahhaahah

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Stara tema a ja pronađoh  vrlo neuljudne postove s'moje strane pa sam i nedorečen ostao uz svo izvinjenje.

Kroz celu temu se provlačila prednost tenkare na malim vodama, koliko sam video  na klipovima a i uživo

traže se čiste obale. Saleja je postao tenkaroš i na čistom terenu  na maloj vodi  puno klenova lepih nalovi ai pastrmki.

Šta je sa malim rekama i potocima koje su zarasle kao dzungla, gde ja pecam 80% izlazaka. Po tenkaru mi je potrebno 10 min. da

nabavim ali me nije privuklo nikada. Za male vode ,obrasle u gustiš uvek bih izabrao klasični FF pribor lakše klase.

Da lovi  i ulovi tenkarom može i totalni početnik ( moja sestra je lovila pastrmke  i to lepe ), dok klasičnim FF kompletom to

nije niti će biti slučaj.

Veliki pozdrav svim tenkaristima i respekt na nežnom priboru koji jako cenim  :bye:.
 

TenkaraFisherman

Junior member
Učlanjen(a)
23.10.2012.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Samo sam imao jedan izlazak na vodu Jesko... previse obaveza I drugih sportova I hobija ne dozvoljavaju...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

 

jesko78

Senior member
Učlanjen(a)
29.10.2014.
Poruke
437
Broj reagovanja
4
Lokacija
Kladno
Bice dana. Evo leto  ide, duzi je dan, za sve se ima vremena.
 

TenkaraFisherman

Junior member
Učlanjen(a)
23.10.2012.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Naravno.
Sad za Prvomajske praznike odoh sa porodicom malo u Bg, da prosetam I kupim jos neku sitnicu za ribolov...
Nakon toga dolazi toplije vrijeme, idealno za mušičarenje I tada ću se posvetiti Tenkari I uživanju kraj rijeke...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Drugar planira da kupi tenkaru, nije na forumu, pa da se raspitam.....

Koristio bi za manje recice, za klena, pastrmke. Na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine. sta znaci oznaka recimo 7:3. I kakvi su stapovi recimo sa Ali expressa -

https://www.aliexpress.com/item/Nano-Japanese-Carbon-Fiber-Fly-Fishing-Rod-13FT-7-3-Action-9Segments-Fishing-Tackle-Tenkara-Fly/32351179384.html?trace=msiteDetail2pcDetail


ili ovaj

http://www.timeflyfishing.com/prodavnica/fly-rods/fly-rod-tenkara-im10-nano

 

TenkaraFisherman

Junior member
Učlanjen(a)
23.10.2012.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Nebojsa,pozdrav.
Poslao sam ti poruku prije par veceri sa odgovorom na tvoje pitanje :)
Da je ne kucam ponovo, evo je kao prilog...
05a760f6ed5537c82edd061838c2122f.jpg


Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Hvala druze, nista mi nije stiglo u inbox, ali nebitno, sigurno je negde zalutala poruka :).


 

batarihter

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
313
Broj reagovanja
0
Lokacija
..Bor-Srbija...Irkutsk-Rusija
...lik prodaje na limundu...kakvi li su kad je ovakva cena??
https://www.limundo.com/kupovina/Sportska-oprema/Ribolovacka-oprema/Stapovi-za-pecanje/Novi-stapovi/61237361
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
ja sam oko 1960-te poceo ovo sto zovete tenkara, na mojoj recici, stap teco odsekao i osusio/tata u malom dzepu drzao damove muve od plastike, itd./ a prosle godine  sam na moravskoj obali u gustisu nasao lep prut od leske i celu godinu drzao sa uvezanim kamenom da se lepo osusi, naravno i koru obelio, kad ono posle prvih proba savitljivosti on puce,  nisam mislio da se vratim na pocetke vec u dokolici odsekoh taj prut i rekoh da se  malo igram. kasnije,posle tog od bagrema i  leske,  dodjose  drugi-lakirani drenov,crni te beli bambus,malo i teleskopski,  stakleeeeenac, karbonac, valjda je tu kraj.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Samo nadji dobar odgovarajući čekrk da dobro izbalansiraš štap, Proto, i bog da te vidi 🤪
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.965
Broj reagovanja
43
Mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm....bezi ti tamo, i pozdravi mi Gertrudu i Inge....Inge from Sviden, tj Swerige:love::love::love:
 

djomlaart

Newbie
Učlanjen(a)
24.12.2023.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Zdravo ljudi,

Prvenstveno se bavim varalicarenjem, ali su mi dostra dragi lepi salmonidni tokovi u jos lepsoj prirodi. Kako su mnogi od njih kod nas musicarski reviri (a na nekima prosto varalica nije nesto sto ce dati najbolji rezultat), zainteresovao sam se za Tenkaru, kao neki kompromis, i lak ulazak u musicarenje. Pa me zanima od kolega sa ovog foruma sta misle o tome , tj

1. Da li je (zakonski i regulativno) tenkara = musicarenje, sto se tice nasih revira bar, tj da li ja sutra mogu da odem sa tenkarom na Gradac, Vapu, Zlotku reku, Visocicu ili neku drugi musicarski revir i tamo legalno i legitimno da pecam sa tenkarom i da mi niko ne pravi problem. Iz moje perspektive jeste, ali ne znam kako ko tumaci u praksi?

2. Ako je odgovor na 1. da - koliko je tesko savladati osnove tenkare, nekome ko nije musicar? Iskreno, imam dosta toga jos i u varalicarenju da ucim, pa nemam vremena da se sad dodatno upustam u musicarenje. Medjutim, neka prirucna i jenostavna tehnika kao tenkara, gde bih potencijalno za dan-dva savladao osnove i mogao da krenem da pecam mi deluje vrlo privlacno. Verujem da je musicarima poprilicno lako da se oprobaju u tenkari, ali zanima me sta mislite koliko bi ovo bilo tesko nekome ko nije imao nikakav kontakt sa musicarenjem. Konkretno me mozda zabacivanje najvise brine/zanima.
 
Vrh Dno