Teska rijeka

franc

Junior member
Učlanjen(a)
11.08.2014.
Poruke
33
Broj reagovanja
0
Koja je po vama najteza rijeka za lov, mislim gdje vam je najteze prevariti ribu...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Najteza mi je selektivna riba na glatkoj povrsini.... ua sad najteza mi je Pliva bila. Mada, mrtvica, tara.... imaju svoje momente

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
267
Broj reagovanja
36
Najteza ...Drina....moze da te nagradi i nagrdi.....glatka povrsina 20+m bacanje iz vode do grudi.....hard core....

Pa nisam dobro bacio...pa bacio dobro ali kratko...pa bacio dovoljno daleko i dobro ali malo nize.....sve uradio kako treba ali muva nesto nije to to......onda se lepo spakujes i pravac kavana....prodavnica...nesto.... :doh:
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
921
Broj reagovanja
87
da ,da prelepa reka nestvarne boje,a nismo imali nekog da nam pokaze mesta gde se moze pecati pa smo je samo pogledali malo  :D
sad ce biti popravni
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
franc je napisao(la):
Koja je po vama najteza rijeka za lov, mislim gdje vam je najteze prevariti ribu...

  Recica Grza koja puni  dva jezera za mene je  veciti izazov. Pastrmka se  da prevariti,ali jata krupnih klenova su gotovo neuhvatljiva.

Patroliraju u prozirnoj  vodi klenovi preko  dva kg, ali i pad musice pravi rekciju kao bombu da je neko bacio u jato. Decenijama se dovijam na razne sportske nacine, ali skoro nista.  Padne po neki klen oko 25 cm. Nepristupacno za FF,a i kada se umirim adekvatno  odeven opet NISTA. Tako nezgodnu, a lepu vodu i ribu nikada nisam sreo u dugogodisnjem ribol. stazu .

PokusaVACU PONOVO,I POPNOVO  :doh:
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Moguce je da to nisu klenovi vec plotica  ili  i skobalj  :)  a medju njima bude i koji  klen od 25 cm ili pokoji,, pravi,, klen od 1kg  :)
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Dexa89FLY je napisao(la):
Klen je na Grzi  :)
 
Klena ima svugdje , ne tvrdim da to nije klen  vec da je moguce da su i jata skobalja ili plotice ,,,u planinskim rijekama  dosta su slicni  onako gledano kroz vodu sa distance  i po ponasanju ,,,ako patroliraju kao jedan  u jatu onda je moguce da su skobalji ili plotice  dok su klenovi vise rastrkani,,
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
dzolix je napisao(la):
 
Klena ima svugdje , ne tvrdim da to nije klen  vec da je moguce da su i jata skobalja ili plotice ,,,u planinskim rijekama  dosta su slicni  onako gledano kroz vodu sa distance  i po ponasanju ,,,ako patroliraju kao jedan  u jatu onda je moguce da su skobalji ili plotice  dok su klenovi vise rastrkani,,
Ne Dzolix,samo potocna pastrmka i klen. Od hladnoce vode ''pucaju'' kosti. Jasno se sa 15 m prepoznaje krasan klen i boja peraja i sve.

Tipicna salmonidna voda,ali sve vise je klenova koji se grupisu na samoj povrsini i suncaju se. Iako vazi za pastrmsku vodu i cesti su napadi pastrmki ali manjih primeraka,ja ciljno idem na klena.  :lud:
 
Vrh Dno