Text i slike u vreme lovostaja

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Evo jednog predloga članovima foruma...

U vreme lovostaja na neku vrstu ne bi bilo loše da probate  da ne kačite slike ulova i ne pišete na forumu o slučajnim ulovima te vrste.

Razloga je više, a dva glavna:
- neko manje savestan će uvideti da ta riba trenutno radi, pa će krenuti u ciljani lov na tu vrstu, a neće kao i vi da ih pušta
- neko može da pomisli da ste upravo vi taj manje savestan ribolovac koji ciljano peca ribu u lovostaju

Okreni-obrni, dok je lovostaj na klena, bucova... najbolje je ne spominjati dnevne ulove tih vrsta. I zbog riba, i zbog vas...
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
:bleh: :bleh: :bleh: a šta ako nema zabrane na klena, kao kod mene, ja ću da ga kačim pa pukni od muke, a ko hoće da dođe ovamo neka izvoli  :hammer: :hammer:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Gogo je u pravu, on slobodno neka kači slike klenova i piše o tome kako lovi ovih dana.  :)

Ja sam veoma precizno rekao (napisao) "u vreme lovostaja", a on se vezuje za konkretnu državu, ponekad i za konkretnu vodu, ne postoji svetski lovostaj za klena. Kod nas je lovostaj, kod Goga nije.

Sasvim je Ok da u ovom periodu kolege iz Hrvatske kače slike sa pecanja klena, ali nije Ok da mi iz Srbije to radimo, čak i kada je riba slučajno upecana. A objasnio sam i zašto... Naročito je škakljiva stavka 1. Napišite na forumu da ste recimo pecali protfiše, a razbili bucove, i sutra će njih 50 da ciljano peca bucova, a većina neće da ih pušta.

Naravno ovo je samo moja sugestija ostalim forumašima...
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Naravno da se slažem i ja ali sam morao malo bocnuti imenjaka, više bih volio da je i kod men lovostaj, tj. da se više brine i o toj ribi, ovako  :-X
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Ma buraz moj, toliko posla imam u ovo vrijeme da mi uopće neće faliti što ne idem na vodu, bar ću odraditi što moram, ovako, kad me povuče "pecaroški virus" ode poso u ku... samo na vodu mislim.
Evo i danas, dan milina, ubio se za mahanje, fino toplo, nema vjetra, a ja moram do Belišće po neku robu,uz to prolazim kraj jedne prekrasne vode (stara Drava- Repnjak ) koja obiluje i vrstama i veličinom ribe. Prosto neznam kako ću da odolim iskušenju. Prošle godine mi pričali kako su gledali neke povelike klenove uz obalu na površini, ima i basa, štuke, soma, šarana... da ne nabrajam.
Pribor mi u autu, vidjeću dali mogu proći a da ne stanem na vodi bar pola sata.
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Evo veruj mi u istom sam sosu kao ti  :mad: Tokom čitave zime, sam se spremao za ove dane, vezivao, kupovao pribor, ma sve činio, a sad evo još nijedan ozbiljan izlazak na vodu  :doh: Toliko posla da nemože ni da se diše, ali evo od 1.maja sam na odmoru, pa ću gledati da svaki lep dan ugrabim i malo provedem na vodi  :tbumb:
 

catizr

Junior member
Učlanjen(a)
03.07.2010.
Poruke
92
Broj reagovanja
1
Ajde ne kukaj,prvi maj je tu na vratima.Vec sam ti nahranio mesto,nemoz da ne uvatis :hammer:
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
Kako NajIgor rece svaki cas cu da provedem na vodi, iako sam ih provodio i ovih 50 godina-naravno. A ako treba ukinimo pecanje za uvek ili npr. za odredjenu reku na 5 godina-posle toga ni teoretski ne mogu da musicarim, ako,bar ce mladji moci. Sta cu ja kada juce, a bio sam bolestan  predhodnih 10-tak dana upecah:50 beovica i 24 klencica, mozda ce preziveti pola klencica, 1 umrtvljen sigurno ce biti u celjustima neke stuketine, pecao sam pazljivo da sam se i sam krstio, vetar orkanski , samo je bilo suncano a kad samo pomislim da su zimus kod seoskog mosta na Moravi oni drugi pograbuljali preko 20000kg-procena plus minus 10 posto, 99 posto neribolovci.Kuku zemljo kad pojedinci misle da sa ovakvim mislima i stanjem  da ce nas primiti ti Evropljani, od morave napravise kanal, u drugoj, juznoj, kako citam mozes da se razmases, ovde ti tebaju kombinezoni, jos cesce licni camcic jer bageristi idu i na dubine do 9 metara, sta li ostane od prirodne hrane ribama, samo bambule i osice da deljemo.

p.s.      ciljano udica br. 16, ako neko ima manju nek mi pozajmi, ovamo manjih nema, jedino bisrasto u retkim zalivcicima. i jos nesto cudno, odavno nisam primetio ovoliko musica-dosta smedjih krznokrilaca, potez selo stubal
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
630
Broj reagovanja
113
radezamora je napisao(la):
Sta cu ja kada juce, a bio sam bolestan  predhodnih 10-tak dana upecah:50 beovica i 24 klencica, mozda ce preziveti pola klencica ...
Zašto misliš da će preživeti samo polovina  ???
 
Vrh Dno