TIEMCO štap

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Jel probao neko ove štapove?

Upadoše mi u oko  :D

9k=


1.jpg
9k=
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ko ne čita japanski može lepe slike da vidi http://www.tiemco.co.jp/blog/fly/fly-blog/2013/12/22036  :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
Jel boli oko?

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
698
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Poslije 4 god imam isto pitanje... Da li neko ima nekog iskustva sa tiemco stapovima ili nekim drugim japanskim proizvodjacem..?
Da li je to zaista sve kineskog porijekla?
Hvala unaprijed...
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
627
Broj reagovanja
102
Nemam praktičnih iskustava, ali znam da su se ranije mogli naći "čistokrvni" japanski štapovi. Dugo nisam pratio, ne znam kakva je sad situacija, ali sigurno da i dalje postoje neki ekskluzivni, "Made in Japan" modeli.
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
698
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Hvala na odgovoru.... Malo cu procunjati po netu. Crv je poceo da vrti u meni...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
Easy, probao sam par TMC stapova... Simpa su... Al ne sad da padnes na dupe. Videcu da nadjem nekog od drugara ako ima pa da ga malo vise iscimam pa ti javim ako nadjem
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
627
Broj reagovanja
102
Easyrider, nema na čemu, nisam ti naročito pomogao ... ali 'ajde da pokušam da budem malo precizniji i dam neke konkretnije komentare. Štapovi me već godinama ne zanimaju nešto posebno, pa ću morati u startu da se ogradim ako nešto pobrljam ... pošto ću podatke čupati negde iz malog mozga. :cheesy:

TIEMCO - nama najpoznatiji japanski FF proizvođač, uglavnom zbog "sitnica", a ne štapova. U prošćosti su sarađivali sa Fenwick-om i Orvis-om, čini mi se da su i neke njihove štapove prodavali pod svojim imenom. Odavno imaju i svoje modele, možda su nekad radili nešto u Japanu, danas verovatno sve u Kini.
UFM (UEDA) - nekada slavni prozvođač, pravili su u Japanu dosta vrhunskih fly i spin modela, na žalost više uopšte ne postoje kao fabrika.
TENRYU - prave trenutno dosta mušičarskih modela, nisam siguran za poreklo, ali verovatno su oni bolji (ako ne i svi) Made in Japan.
SMITH - imali nekad svoje štapove, bili do skoro prisutni kroz brend Marryat (verovatno Kina), nisam u toku gde su sada.
VARIVAS - ozbiljan igrač po pitanju struna, predveza, tipeta ... prodaju štapove pod svojim imenom, moguće da neka druga kompanija radi za njih po narudžbini, a možda ih i sami prave.
COATAC - prave razne stvarčice za pecanje, menju njima i mušičarske štapove sa "geografskim poreklom".

Ima sigurno još dosta proizvođača, ovo mi je na brzinu palo na pamet. Ako te interesuju i njihovi tradicionalni tenkara štapovi, spisak će se drastično povećati.
Na kraju opet napominjem - surfuj malo po netu, ja sam ovo prilično paušalno nabacao.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
A možda G Loomis kao odlična simbioza Japanaca i Amera 🙂
Blankovi su Japanski tamo su i proizvedeni pa je zatim štap kompletiran u USA.
 
Vrh Dno