Tippet

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Stigao Trabucco T- Force XPS Match Strong 0.10 i 0.12. Premerio, 0.10 diže oko 1.2kg, 0.12 oko 1.8kg. Koristio sam vezu omča na omču tu čvor najmanje trpi i pucalo je van njega. Cifre sa specifikacije nisu ni bile realne ali ne razumem zašto se brukaju a sa druge strane nema šta da mi ne bude jasno jer sam se ja eto upecao pa ih naručio iz radoznalosti. Ako je promer kao što piše nosivost je onda vrlo zadovoljavajuća. Malo je kruća u odnosu na stroft i to mi je odlično jer mi se dešavalo da se stroft uvrtao prilikom zabacivanja suvih muva i to je rešivo samo sa debljim tipetom što gledam da izbegavam i da sam uvek na donjoj granici. Rekao bih da ne tone ali to ne mogu utvrditi tačno dok ne odem na vodu. Sve u svemu mislim da nisam bacio pare i daću joj šansu do kraja sezone.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
bitnije je da li je najlon ili fluor carbon svjez nego li bilo sto drugo :bye:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
TMc je napisao(la):
Stigao Trabucco T- Force XPS Match Strong 0.10 i 0.12. Premerio, 0.10 diže oko 1.2kg, 0.12 oko 1.8kg. Koristio sam vezu omča na omču tu čvor najmanje trpi i pucalo je van njega. Cifre sa specifikacije nisu ni bile realne ali ne razumem zašto se brukaju a sa druge strane nema šta da mi ne bude jasno jer sam se ja eto upecao pa ih naručio iz radoznalosti. Ako je promer kao što piše nosivost je onda vrlo zadovoljavajuća. Malo je kruća u odnosu na stroft i to mi je odlično jer mi se dešavalo da se stroft uvrtao prilikom zabacivanja suvih muva i to je rešivo samo sa debljim tipetom što gledam da izbegavam i da sam uvek na donjoj granici. Rekao bih da ne tone ali to ne mogu utvrditi tačno dok ne odem na vodu. Sve u svemu mislim da nisam bacio pare i daću joj šansu do kraja sezone.
Probaj da vezes simple penny knot pa onda probaj nosivost. Omce nisu neko resenje. Testiraj po 10ak puta.
Taj cvor mi se pokazao daleko najbolji.

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Omča na omču ima najbolju nosivost s tim što to nije realan čvor koji bi koristio za vezu tipet-mušica ali je za testiranje odličan i nijednom nije pukao najlon na čvoru, testirao sam više puta. Inače za tanke najlone uvek koristim orvis knot koji je meni fenomenalan i ima najveću nosivost toliko puta sam ga vezao da kada se uvežba ide brzo i može zatvorenih očiju svima preporučujem.
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
698
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Je l neko od vas nekad koristio ovaj fluorcarbon? Ja sam ga na slijepo kupio 0.12... Lose mi se pokazao skroz... Minule sezone sam dvije-tri fine ribe izgubio na kontru, a nisam od onih sto povlace ko manijak u kontri. Pri zabacivanju dovoljno travku da zakaci, puca. Pa da pitam da l je do puske il do Mandusica Vuka.
 

Prilozi

  • colmic-fir-shade-fluorocarbon-16327-1.jpg
    colmic-fir-shade-fluorocarbon-16327-1.jpg
    65,3 KB · Pregleda: 35

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Cudi me za Colmic. Vrv je bio truo. 0.12 bi trebalo da drzi lepu ribu.
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
698
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Moze bit da je i to u pitanju-star...
Ne vezem ga cesto... stoji vec duze u prsluku... Ove godine na jezeru ga navezem i dva puta se iznerviram....
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Već sam pisao na tu temu da sam puno imao pehova sa svim tim FC,šta god da je!
Vratio sam se na monofil,meni dostupni Trabucco i Tubertini i milina.
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
698
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Ne znam koliko su tacne lafine i koliko zaista ima razlike izmedju obicnih najlona i fc, kad je opreznos ribe u pitanju. Ovo je prvi fc koji sam koristio i kupio ga namjenski za te situacije, tipa mirne, prozirne vode i probirljiva, oprezna riba. Nisam ga bas cesto uporedjivao, tako da nemam neko debelo iskustvo, samo ovih par frustracija. Ali sam ove sezone izvukao i finog lipljena kilasa na donju udicu, koja je ovim fc 0.12 bila vezana za suvu, bez problema.
Al ako velis tommy da je najlon majka, vraticu se i ja njemu.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
921
Broj reagovanja
87
Naravno da najlon keva  :hammer:
FC generalno i ja imam izuzetno loša iskustva, prvo sam sastav govori da mora biti slabiji od obicnog najlona

Možda bi i imao nekog uticaja na nimfarenje, ali izuzetno minimalnog do nikakvog, na nimfe ni ne pecam, za suve muve nema ama bas nikakvog uticaja.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Na čvoru je katastrofa,desi se da se razveže sam od sebe.Puca lakše od monofila.Ako ima a bude pakovanje monofila po 50m pun pogodak.I mjenjaš svake sezone bez obzira koliko ti je ostalo.A košta opet jeftinije od bilo kog FC.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
Fc trazi druge cvorove od monofila.. Pa cak ni svaki monofil ne daje svoj maksimum sa razlicitim cvorovima....
(inace volem monofil i ja.... I za nimfu isto)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
698
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
neba je napisao(la):
Naravno da najlon keva  :hammer:
FC generalno i ja imam izuzetno loša iskustva, prvo sam sastav govori da mora biti slabiji od obicnog najlona

Možda bi i imao nekog uticaja na nimfarenje, ali izuzetno minimalnog do nikakvog, na nimfe ni ne pecam, za suve muve nema ama bas nikakvog uticaja.
I ja skoro samo na suvu lovim 95% i u tu svrhu ga i kupih jer sam u jednom casopisu prije 2-3 godine citao da igra ulogu bas na povrsini. Pucao mi je uvijek na cvoru ( hirurski dupli).
Sad znam... Hvala za savjete i podjeljeno iskustvo. Zdravi bili!
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Dok sam varaličario koristio sam daiwin fc koji je nenadjebiv. Dugo smo tražili neki koji bi imao pristojnu snagu na čvoru bez gubitaka i isprobali sve i svašta. Ne sećam se ima li ih u malim veličinama ali ako si i dalje za fc probaj ga.
 
Vrh Dno