Tirolac i vaser kugla na Drini!?!?

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Naglasio si da su tirolđije isključivo u BIH što nije tačno.Bacaju oni jednako sa obe strane.Čak neki prelaze u BIH zbog manje kontrole i lakše sakrivanja od očiju.
Drinu godinama urinušu isti likovi.Koji su sebi razradili tržište.
Kad nema mladice udri po lipljenu kad njega ne mogu opali po škobalju i sve tako u krug!
A na kraju sve to začini HE ili neki drugi gigant!
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
264
Broj reagovanja
36
Sve je tacno ....osim toga da ih ima u Srbiji....pa ne love u Srbiji bas zbog frke da mogu biti uhvaceni, zato i idu u Bosnu...sve ti sto ih vidis tamo su nasi  ljudi......kod nas su retki bas retki, ja nijednog ove godine nisam video...ali zato u Bosni......machevanje....
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Ima Peđa i te kako!Mnogi se slikaju sa mahačima pa kače po društvenim mrežama.Lovi se iz Srbije samo tako!
Sa ove strane je javašluk veći i zato prelaze da mogu da rade šta hoće.
Ove godine sam ejdnog vidio kako peca iz čmaca sa sve mahačem.Ono je najmanje mušičarenje!!!
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
264
Broj reagovanja
36
Bar je musicarenje ...sa jednom muvom....a i znam ko je to.....ne biste verovali.....ali nije to tema....sledeci put ponesite dvogled....
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Znam ja imenom i prezimenom samo mi nije jasno da čovjek  sjedi na sred rijeke i baca kao dubinku?!?
Po meni to nije mušičarenje!
Ovaj je niže ;)
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
264
Broj reagovanja
36
Mislim da treba da bude velika voda jedno 7  godina da bi se reka sama oporavila....

Tomi jesi li video nekada nekoga ko lovi na tirol a slika se sa mahacem.....ali bas da si bio na vodi i da si ga video kako peca a par dana posle toga da se slikao sa lipljanom i musicarskim stapom...ja samo jednom....i znam coveka....mozda ga mnogi znaju...

Najgore od svega sto najopasnij sa tirolcem se ne slikaju...ili se slikaju za svoju arhivu a te slike na forumima se tesko vidjaju.....
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Ne vidim ih na Drini da mašu a onda odjednom slike sa lipljenima,pastrmkama i slično.
Gledam jednog kako redovno grebe tirolcem,Ubija skobalja azasto ne bi i ostalo!
Ovaj nema ni fejs niti zna šta je net,ali grebe za medalju!

A imam ih koji mi redovno podnose izvještaj sa Drine!Oni jedino mašu kada prodaju kesu punu lipljena!
Znam ja da to nije najveće zlo ali nije ni zanemarljivo.
Lopovluk je lopovluk i nema diskusije!
 

Amerikanac

Newbie
Učlanjen(a)
16.03.2021.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
XAxaxaxaxa..verujem da na forumu nema nijedan koji nije bacao vaserku ili tirolca nekada..da se ne lazemo..e sad dosta nas se odlucilo za mahac I nista vise..mada ja ponekad pecam skobalja na plovak kad nadodje voda..svako ima pravo da radi sta hoce jbg..Drina je zahtevna voda dosta nas se I ne upise ponekada..meni nisu tirolasi problem vec ti cuvari koji ne rade nista po tom pitanju..fascinantna stvar..
Bravo velicina I broj komada su zakon.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
posle zadnjeg rata na vaser kuglu na moravi kod mene koja je prilicno velika voda jedan sa kosova je pokusavao na vaser kuglu vise godina i valja lovio ali nikada nikog nisam video na tirolca a ovde je puno grabuljasa, ja sam bio nabavio to pre 40-tinu godina ali nisam se upustao u primenu-stoji na gornjem spratu gde i rucno pravljene varalice, naravno jer nije za nase ribolovne uslove, jovca petrovic legenda musicarenja u srbiji i sire je pisao o njegovoj primeni u svojoj knjizi o musicarenju, nazalost. nesto ne zavirih u dozvolu da li su ovi nacini zabranjeni!
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Eno čika Rade ja sam postavio moju dozvolu u temi "propisi".Naravno da je zabranjeno kao i upotreba "živih" mamaca.Kolega Amerikanac svira neki Zenica Bluz :290:
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
Eno čika Rade ja sam postavio moju dozvolu u temi "propisi".Naravno da je zabranjeno kao i upotreba "živih" mamaca.Kolega Amerikanac svira neki Zenica Bluz :290:
Ali u suštini je najbitnije koliko ribe će svatko odnijeti sa vode jer ako se riba nosi u velikim količinama kakve veze ima kako je ulovljena
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Ima veze,tirolac i ostale skalamerije nemaju nikakvu vještinu.Cilj je doći do "mesa".Jesenas sam gledao kako se prihranjuje mjesto crvima a onda sa bolonjezom lovi lipljen.Ako može tirolac što i ovo ne bi moglo!?!Vrlo brzo dolazimo do toga da nam rijeke ostaju potpuno prazne.A ako se ribama ne da šansa nećemo ih uskoro ni imati.
Jedva smo i ove zakone izgurali a Vi biste da legalizujete krivolov!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Iskreno, nisam nikad video tirolaša koji je odneo 2 dozvoljena lipljena i pustio trećeg (i sve ostale...) Mogu tek misliti ovi s bolonjezom i prihranjivanjem...
S druge strane retko koji mušičar odnese i dozvoljena 2 lipljena. A neko nepisano pravilo je i da se ne nose lipljeni ispod 40cm...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Još veća sramota je što su stavili da je dozvoljena mjera 30cm,ovi moji ga nategnu sa sve repom.Tako da će ta generacija da nam strada :(
 
Vrh Dno