Tirolac i vaser kugla na Drini!?!?

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Tommy nisi druze u pravu... Tj jesi jer je tirolac zabranjen

Ali ne krade ribu tehnika nego ljudi.... Sta radi "cuveni" randja? Trsi klenove....
Slazem ae da je mahom ta grupa ljidi sa tirolcem zasicena bolesnim mozgovima bez mere.... A da postuju zakon bez izuzetka a da ga musicari krse.... Dal bi za musicarenje govorio da je krivolov...

Ps:zasta je fazanov rep nimfa napravljena.... Verovatno i killer bug....
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
ma ljudi fula se bit zašto su vode prazne a to je koliko ribe se odnese (ubije na razne načine) sa vode to je što se ribe tiče najbitnije ovo sve ostalo tehnika način ribolova, sredstvo za ribolov je važno samo nama ljudima a ribama niti najmanje.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
Za kolegu THOMY-ja, i ostale, prema dozvoli iz Srbije-podrucje Ibar-gazduje PLUS SPORT d.o.o- Kraljevo, dakle doslovno pise

Члан 11.

Рекреативни риболов свих врста пастрмки, младицеHuch hucho и липљанаThymallus обавља се само вештачким риболовним мамцем. Није дозвољено коришћење система са воденом куглом и тиролским дрвцетом у лову свих врста пастрмки , младице и липљана. Као живи мамац за рекреативни риболов не могу се користити алохтоне врсте риба.
итд ...

Dakle, po ovome npr. kalifornijsku pastrmku ne smes loviti na tirolsko, lipljana takodje, ali kalifornijsku pastrmku - alothonu , sto dalje pise u mojoj dozvoli , mozes loviti/PREMA GORNJEM NE NA VASERKU ILI DRVCE/ u neogranicenim kolicinama. Ili na karasa,ne zlatnog a koji je trajno zasticen, vec tzv. babusku, ne smes cekati stuku ,a na primer crvenperku-autohtonu vrstu smes koristiti kao keder -mamac. Kako to jos izgleda kad ribolovac bude na Drini, zagazio pa jos i ne zna da li je na ovoj- srpskoj ili drugoj strani. Da ne pisem opet sta bih ja radio, bistro.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Sve je jasno znamo šta se smije šta nesmije i to piše u svakoj dozvoli ali pravi razlozi za sve manje ribe u našim rijekama je
NEPOŠTIVANJE ZAKONA OD STRANE NAS LJUDI KOJI OVDJE ŽIVIMO I NE PROVOĐENJE ZAKONA OD STRANE DRŽAVE U KOJIMA ŽIVIMO
prelov-prekomjerni izlov bez ograničenja (bez obzira na način) i naravno gubitak staništa.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Vracamo se na pocetak, male reke kao Djetinja, Gradac... nemaju kapaciteta ni za minimalan izlov u skladu sa propisima, dobri ribolovci ce ih isprazniti za 4 meseca pecajuci samo vikendima i postujuci mere i broj riba... Dakle dolazimo u fazu mentalnog razvoja da veci deo reka mora da sluzi svrsi rekreativnog ribolova sa jedinim rezimom uhvati i pusti i strogom kontrolom
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Sto se tice pogranicnih reka siguran sam da bi Drina blistala puna pastrmki, mladice i lipljana da se nalazi izmedju Slo i Aus i da bi postojala zdruzena organizovana ekipa cuvara koja je tu svakodnevno, ali tu ipak govorimo o neko drugom stanju svesti...
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Podjimo od toga koliko svako od nas ima drugova po musici koji gledaju svaku priliku da maknu ulov, pritom sam krajnje uzdrzan da ne napisem "mnogi" ili "neki od nas" ovde na forumu...mora svako da podje od sebe, cestit licni primer najbolje siri svoju poruku na druge, dakle podjimo od sebe ko to vec nije.

Zaboravite ideje - ma jes bas ce dve moje ribe da isprazne reku - ali puno takvih pojedinaca pomnozenih sa brojem izlazaka daje rezultat u kome smo danas, prazne ili poluprazne reke...
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
665
Broj reagovanja
300
Lokacija
Banja Luka
Podjimo od toga koliko svako od nas ima drugova po musici koji gledaju svaku priliku da maknu ulov, pritom sam krajnje uzdrzan da ne napisem "mnogi" ili "neki od nas" ovde na forumu...mora svako da podje od sebe, cestit licni primer najbolje siri svoju poruku na druge, dakle podjimo od sebe ko to vec nije.

Zaboravite ideje - ma jes bas ce dve moje ribe da isprazne reku - ali puno takvih pojedinaca pomnozenih sa brojem izlazaka daje rezultat u kome smo danas, prazne ili poluprazne reke...
Potpisujem.
I dodajem: glupost ( kao izvor svakog zla) igra na kvantitet. Dobro u ljudima ima snagu kvaliteta. Tu snagu treba jacati u sebi i u ljudima u neposrednoj okolini, koji imaju bar klicu u sebi... Ne treba odustajati.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Svakog dana mi neko javi da ga na Drini ubise na tirolac. Iz Bosne naravno. I to ima i par vendeta naseg musicarenja i ribolova a ovamo c&r. Ne treba nama neprijatelj.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Ne zelim da imenujem jer su me zamolili da ne pisem. Bosanska strana je u pitanju.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
U glavatičevu je jedan od glavnih krivaca za nedostatak ribe upravo crv i plovak! Salmonide love na živi mamac (crv) uz prihranu pa čak i po noći uz svjetleće plovke...lovi se u tandemu jedan baca crve na ulazu u vir a drugi lovi u viru...ribe i nemaju baš neku šansu jer kad crvi krenu da dolaze i mrtvi se ustaju sa dna :(
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
236
Broj reagovanja
294
Lokacija
Ključ, BiH
Pošto je nestalo mjesta za uhljebljavanje predložiti ministarstvu vpš da uvede radno mjesto po uzoru "game wardena" iz Amerike,
pošto su ribočuvari po ovom konceptu "strašila" bez ovlasti
GS4Y77OI2VKIBL2U3YLP7N5M6E.jpg
 
Vrh Dno