Toplodolska reka-spasena ?

V

vaga

Guest
U jucerasnjem "Blitz-u" objavljeno:
 
                                              Odluka SO Pirot
                                   
                                  Protiv izgradnje brane na Toplodolskoj reci

PIROT-Odbornici Skupstine opstine Pirot usvojili su juce zakljucke u kojima od Vlade Srbije traze da se iz prostornog plana parka prirode i turisticke regije Stara planina izuzme projekat prevodjenja Toplodolske reke u akumulaciono jezero "Zavoj".
Odbornici su jednoglasno potvrdili raniju odluku opstinske Skupstine od pre cetiri godine da se ne prihvati ovaj projekat.-Skupstina opstine Pirot nece potpisati ugovor o implementaciji Prostornog plana podrucja i turisticke regije Stara planina u kome je sadrzan ovaj projekat.-kaze se u zakljuccima odbornika.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
:pijani: :pijani: :pijani: :pijani: :pijani: :pijani: :pijani: :pijani: :pijani: :pijani: :pijani: :pijani:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Da li je moguće? Oni koji su kopali tunele i planirali da je skrenu sigurno neće mirno prihvatiti ovu vest. Znajući kakvi su to ljudi, ja se ne bih opuštao i slavio.
Samo je slučajnost privremeno spasila Toplodolsku reku. Ulaže se u skijaški centar na Staroj planini, pa se kobajagi pazi na prirodu. Samo je pitanje dana kada će se pojaviti novi genije sa idejom da se ipak skrene reka, za navodnu dobrobit celog kraja i elektrike. Kada će to biti, možemo samo da pitamo Boga. Možda za 5 godina, možda za 10, mož....
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ostaje nam samo da se nadamo i verujemo u ono sto ovde pise....
Ako je zaista tako drago mi je da cujem da se bar neko dozvao pameti,e onda u to ime  :beer: :beer: :beer:
 

lionpi

Newbie
Učlanjen(a)
25.09.2010.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Lokacija
Visok Pirot Niš Beograd ... dobro mi ide
:hmmmm: Mislim da sam ovog leta čuo da od ovoga nema ništa i da se nastavlja sa radovima. Kad to neko zamisli, napravi projekat i počne sa kopanjem tunela teško da će odustati od toga. Možda su samo prekinuli radove da se slegne prašina koja se podigla.
 
Vrh Dno