Toponicka reka

ducka

Junior member
Učlanjen(a)
07.04.2011.
Poruke
78
Broj reagovanja
0
Lokacija
A be Niš be
Drugari o ovim stvarima samo na pp. Ima medju nama puno mesara, POTPISUJEM!
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
tako je
ne pričajte na glas da u Toponičkoj ima pastrmke jer će neko otići tamo da peca  :hammer:
ducka batali varaličarske fore o skrivanju i čuvanju mesta
reka ionako nije nimalo pristupačna i zgodna za bilo kakav ribolov
lepo je otići tamo, malo otpecati, izgrebati se po granju, ufatiti par riba i toliko
koliko ja znam, tamo idu isključivo ribolovci (mušičari i varaličari) koji vraćaju ribu
mada, na jednom mestu sam vido rakljicu za štap, znači dolaze i majmuni
ukoliko vidite nekad kretena koji čuči na obali  pored zabačenog štapa sa plovlom, priđite mu polako i nogom ga gurnite u vodu.
slobodno mu kažite da sam vam ja tako reko  :yeswink:
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Divljina, nigde signala za mob, nigde coveka...
Poneti lepo sprej ljute papricice, prici lagano iza ledja majmunu tj. kretenu chuchavcu i reci:"Izvini...".
Dalje se zna.
Dakle, samo bez nasilja na pecanju.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
133
Lokacija
Kruševac
Kuzma je napisao(la):
tako je
ne pričajte na glas da u Toponičkoj ima pastrmke jer će neko otići tamo da peca  :hammer:
ducka batali varaličarske fore o skrivanju i čuvanju mesta
reka ionako nije nimalo pristupačna i zgodna za bilo kakav ribolov
lepo je otići tamo, malo otpecati, izgrebati se po granju, ufatiti par riba i toliko
koliko ja znam, tamo idu isključivo ribolovci (mušičari i varaličari) koji vraćaju ribu
mada, na jednom mestu sam vido rakljicu za štap, znači dolaze i majmuni
ukoliko vidite nekad kretena koji čuči na obali  pored zabačenog štapa sa plovlom, priđite mu polako i nogom ga gurnite u vodu.
slobodno mu kažite da sam vam ja tako reko  :yeswink:
Vazi Kuzma. Da ga i pozdravimo?
 

ducka

Junior member
Učlanjen(a)
07.04.2011.
Poruke
78
Broj reagovanja
0
Lokacija
A be Niš be
Kuzmo, mator si ribar, a ne zboriš mudro :D
Meni takvi potoci nisu nimalo interesantni ali ako ga mesari namirišu...
Tako je bilo i sa Nišavom. Do pre par godina nekoliko promila varaličara i mušičara ganjalo je pastrmku. Kako smo počeli da "trtljamo" po forumima svi su krenuli u akciju. Kada su u pitanju pravi mušičari to uopšte nije bila loša stvar, ali takve radosne vesti dočekali su i mesari koji su odmah krenuli sa punjenjem zamrzivača svim mogućim dozvoljenim i nedozvoljenim sredstvima. Čak i plovkaroši hvataju sitne kedere pa je cepaju na plovak na vožnju kao skobalja.
Što je natužnije, mušičarenje pastrmke na Nišavi je ubedljivo najneefikasnija metoda pecanja pastrmke tako da sve ređe možeš videti mušičara koji je posvećen tome. Zato ja sada use i u svoje kljuse. Idem pecam, puštam i uživam u "huku" nišavskih bukova u samoći.
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Vecina forumasa ima ''svoja''mesta,retko se prica i gde je ko pecao. Evo varalicari kod mene ako dobro prodju,ni najbliskijem kolegi ne pricaju o mestu ,sem ako ovaj ne navali s pitanjima. Svako normalan i ne pita kada primeti kod kolege izbegavanje teme oko mesta ulova.

Verovatno da cuvanje pastrmskih mesta ima smisla,na veliku zalost,zbog  poznate nam savesti ribolovaca svim tehnikama. Ipak se zavrsava strujom,neminovno.

Licno ne krijem gde lovim,jer je to komplikovano i daleko za plovkarose i varalicare koji ne mrdaju od Morave i okolnih bara i jezeraca.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
čuvanje mesta sa ribom nema nikakvog smisla
ljudi će ići tamo sa i bez foruma
ljude koje sam video da tamo vataju i nose ribu, čisto sumnjam da su članovi bilo kog foruma na planeti, čak ne ni nekog poljoprivrednog
jedino ima smisla šetanje ribočuvara.
ovo štekanje mesta mi liči na nešto prilično ograničeno-samo u tom viru ima ribe, nikome neću pričati i mesto će biti samo moje  :nowink:. na malim rekama je to apsolutno nemoguće
konkretno na Toponičkoj se na prstima mogu prebrojati zgodna i lepa mesta za pecanje, ostalo je mučenje
baš ta nepristupačnost na ovoj reci čuva ribu
 
Vrh Dno