Toponicka reka

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Danas malo prosetao do ove vode.
Hladna je i malo veca.
Palmer  #18 i nekih desetak komada..
Zajebancija..
 

mb87

Newbie
Učlanjen(a)
24.04.2011.
Poruke
14
Broj reagovanja
0
Reka za koju znam sigurno da je obilovala klenom i potocnom mrenom i to u mnogo velikoj meri i to pre mozda nekih 5-6 godina,sada ne znam ali se nadam da je nece upropastiti. :D
 

mb87

Newbie
Učlanjen(a)
24.04.2011.
Poruke
14
Broj reagovanja
0
Valjda je jos u zdravom stanju i valjda ce ostati.....
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Sve što više trubimo o njoj po forumima, sve je u gorem stanju.  :'(
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Bilo je par sitnih pastrmki, do 20cm, na nimfice.

U ovom delu je nikada nisam zatekao mutnu (izmedju Labukova i Pirkovca, sto bi trebalo da je dosta blizo tvog grada  ;) ).
Jedino moze da se povisi vodostaj i da voda bude snezna, a tada nema pecanja ni u pokusaju.

Mada je uglavnom dobrog vodostaja i odlican kec u rukavu kad podivljaju sve vode u okolini. :)
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Jeste, blizu je. Ovamo je padala dobra kiša pa se Timok malo podigao, zato sam misleo da je i ova voda malo mutna i veća, kad ono vidiš nije.

Kaži kakav mazohistički teren a, nema ga blizu  :doh:  :D
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Najgori teren za FF. :D Ali imajuci u vidu da se pecati mora, par puta godisnje, kad je na ostalim vodama nemoguce pecati, ipak je podnosljivo. :)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Pecao sam pre 2-3 godine tu početkom leta na suvu muvu. I to sa obale, bez gaženja. To je bio poduhvat, uđeš 4-5 m u kukuruz da se odmakneš od vode, konac iza leti preko kokuruza, a ispred tebe rupa u žbunju širine pola metra, reka širine 2 m, pa ti nekako zabaciš da konac padne na obalu a predvez i muva u vodu! Dosta retardirano. Uhvatio sam jednu pastrmku od 20 cm na neku veliku belu majsku od policelona.  :-*

Pecao sam i 2-3 puta na varalice (2 jednokrake bez kontra kuke), tu je već bilo više riba, prosečno 3-4, uz komade do 25 cm.

Nažalost moji drugari varaličari ovde pecaju sa dve trokrake i mnogo povređuju ribe, pa sam mišljenja da bi pod hitno trebalo ovde napraviti revir gde će biti dozvoljena max 1 udica bez kontra kuke. Reka je veoma nepogodna za fly, pa ne bih podržao ideju da bude mono Fly revir, mada je i to bolje nego da se nastavi pecanje sa trokrakama.
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
:doh:

Pitaj u udruzenju da li znaju da postoji neka Toponicka reka u kojoj zive pastrmke.  :D

Koji crni revir na potocicu kog apsolutno nikada nisu posetili ribocuvari?

To bi samo bila super reklama da pohrli horda gladnih krivolovaca na vodu koju ama bas niko ne cuva, da je opustose za par meseci i toliko.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Naravno da znaju, pa znaš li kako su tu stigle pastrmke pre 5-6 godina...  8)

Gledao sam slike poribljavanja, doletele su "Galebom".  ;)

Neće ribočuvari skoro tamo kročiti, zato treba da bude što više ribolovaca koji hvataju i puštaju pastrmke, ali uz uslov da ih što manje povrede. Ja bih tu čak išao toliko daleko da bih recimo zabranio udicu veću od neke veličine, recimo broja 12.

Uzgred, što se pustošenja reke tiče, raspitaj se malo po selu šta se radi krajem leta...  :'( Ne treba tu nikakva reklama, dovljno je što 2-3 sela znaju da u reci ima pastrmke. Ne misliš valjda da će dolaziti niški lopovi gore u brda da love pastrmke do 15-20 cm...

Ja bih tu revir 20 km, na celoj reci, bilo bi klenova od kilo!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ma jok, zašto zabranjivati i ograničavati? Sam potok i njegove obale su dovoljno "ubi Bože" da odbiju 98% ribara, onih 2% ne mogu udicama da naprave štetu. Zajebani su likovi sa mrežama i zavesama a i hladnim i vatrenim oružjem, oni su pretnja opstanku pegavih a i ostalih riba u ovom potoku. Sa njima treba neko da se pozabavi.
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
O bre Gorane...

Naravno da bi ljudi iz Nisa isli da izlovljavaju pastrmke, samo kad bi znali.
Ta potocna pastrmka je bila i ostala poput belog medveda- atrakcija, a osim toga tu je i precenjena gastronomska vrednost mesa.
Na zalost, ne popusta zaglupljenost kod raznoraznih halapljivaca.
Pa ja sam za reku cuo pre 8-9 godina upravo od Nislije koji je plovkaros.

I cemu to da se recica proglasi revirom, ako nema bas nikog da je cuva? Kakve su kazne ako se prekrsi pravilo, ko ce da kaznjava, da naplati? Ne mislis valjda da ce savest da obavlja posao kontrolora?! Ko je taj ribolovac koji ce da promeni svoje navike u pastrmkarenju i prilagodi pravilima na reviru koji je prepusten samom sebi, pa samim tim ne moze da snosi nikakve sankcije?

Za krivolov znam, postoji, ali uglavnom u Popsici i ispod. Iznad imas do Labukova 5 km gde je zbog nepristupacnosti i krivolovcima mrsko da idu.

Bolje je za ovu reku da se nikome ne prijavljuje od "nadleznih", jos bolje da ostane kako jeste.
Svake godine ima sve vise pastrmki, uspesno se mreste, a hvataju se primerci do 800- 1000 gr.
To ti pricam za terene iznad Popsice, a ispod i sam znas da su hvatane ribe iznad 1,5 kg.
 
Vrh Dno