Trebišnjica

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ostao sam bez riječi! Prava ljepotica! Raj!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
fantastican prikaz druze asaderu, od muva od samih informacija  :respect1: . A reka je san snova! :drool:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Kakva je klima u Trebinju i koliko se često menja boja vode i vodostaj?
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Fenomenalno,

e tako treba svi da radimo - od opisa reke, geografije, preko slika iste, slika musica, opisa i slika riba

I to treba da ide na sajt, ne na forum. Pa onda isto to za Visocicu, Temsticu, Nisavu, Jermu pa da ljudi znaju gde, kako, sa cime, sa kime u ribolov. Svaka cast - o'ma jedna pluscina za asadera od mene :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Pa klima standarna hercegovacka topla ljeta i zime bez snjiga (pada svake 3 godine i vema malo).
Jesen je npr. mnogo toplija od proljeca.
Pada dosta kise kako kratki ljetni pljuskovi  :tbumb: eh da ih je jos vise tako i zimi kad zaredja ne staje po 20 dana prolom oblaka.
Relativna vlaznost vaduha je niska kako pise u brosuri sunce przi 260 dana u godini u prosjeku po 7 sati dnevno.
evo da citiram:Ovo podneblje ne označavaju samo sunčana ljeta (samo dva oblacna dana u avgustu) vec i sunčane zime (svega šest oblačnih dana u januaru) Najviše kiše ima u ranu jesen. Takođe, zanimlivo je da je jesen znatno toplija od proljeća (srednja temperatura 15 stepeni C).

Srednje mjesečne temperature su sljedeće: januar 5,2, mart 8, jul 24, avgust 24,4 i decembar 7 stepeni C.

A sto se tice vode tu nema pravila obicno je bistra tako da na 5m vidis udicu ali je vodostaj problematican usled postojecih brana.
Ne zna se kad ce pustit vodu ili pak istu zatvorit tako da se desava da je vrijeme idealno riba se javlja i bas kad je najljepse digne se nivo i riba pobjegne u dno nece da jede.
I sta da se radi onda nista bez da se svrati u neku kafanicu pored obale gdje se u kratkom roku okupe  svi koji su se zatekli na vodi u datom trenutku i pocne psovanje i prezir ka HET-U :hammer:
Onda treba da prodje makar dan otprilike posle zatvaranja brane(pricam o turbinama na velikoj brani gdje jedna turbina radi svaki dan u godini ali povremeno nivo vode u jezeru naraste i tad upale 2 a nekad i sve tri) da bi se ravnoteza opet uspostavila i opet sve po starom riba ozivi a obale se zasite ribarima svih profila.

Ovo je slika kad rade dve turbine taj zeljeznicki jaz je inace prohodan i sa njega se lovi ali sad je potopljen.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
evo jedna slika sa jaza kad je standaran nivo vode jedna turbina radi a ja sa nekim raspalim kormoranovim stapom sa punim vrhom provlacim silikonca ispod jaza nadajuci se nekoj krupnoj bjelici sve to se desava oko 5 sati cekam da sunce zadje za brdo da prosetam do auta po pribor pa u laganu setnju obalom i navlacenje na dobro poznatim mjestima. Sta cu moram prekratit vrijeme dok musica ne krene na vodu.
Inace na jaz sjednes i razapnes mrezu plasticnu za komarce izmedju dva kamena i ostavis dok bacas musicu i kad krenes kuci izvadis mrezu sa svim insektima koje voda nanese pa onda udri i pravi za sutra :smoke:
I nema promasaja ne moze da omane :tbumb:
Mix posto sam procitao da si dobio poziv da ides na Trebisnjicu moj savjet ti je ili idi oko 1 novembra tada se vade fini komadi i najbolje radi na musicu pa u krivolov ionako vracas ribu ili dodji na otvaranje tad je ludnica npr. posto lovim na vaserku i 4 musice na struni nerijetko imam i tri ribe na stapu i nijedna nije ispod mjere.Ali tako ti je samo prvih 10 dana od otvaranja kasnije se to malo prorijedi jebiga bude i po 300 ribara tih dana na vodi a niko nista ne vraca i to sve u potezu od nekih 3km. evo slika gdje sa obje obale bude oko 30 mozda i vise prava ludnica.
I nadjoh sad na netu slike nekih ulova na ovoj prelijepoj vodi pa iste prilazem.
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Sasa,tek sada pronadjoh ovu temu(rijeku).
Kako si mi vec obecao da cemo je zajedno posjetiti,sada sam jos vise "zagrijan" za nju,jer nijesam ni predpostavljao da je ovako lijepa.
Zao mi je samo sto je slucaj kao sa moracom ,i sto nema vise musicara koji love klasicnim priborom,odnosno mahacem.
Ipak,ni na Moraci nije bilo takvih,pa smo se prije neku godinu poceli okupljati,i sada nas ima poprilicno,a broj samo raste...
Svaka ti cast na fotografijama,a tvoje musice sam imao vec prilike da vidim,tako da za njih mogu reci samo ono naj :tbumb:
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
hvala miki brate a ako si zainteresovan mozemo na otvaranje zajedno ove god mozda i gavro bude isao samo da sa poslom uskladimo ja nisam siguran hocu li moc ici ali bih trebalo da mogu a prednost je sto se otvara sezona mjesec ranije neko kod nas a imamo gdje spavat kod ujaka nije frka 2 dana ostanemo da lovimo i 3 nazad

a koji sam kreten opet ti pisah na velika kamenjarka mislio sam da si mi pm poslao a ti ovdje odgovorio jbga brisace lucky mada nije neki veliki spam
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
sta ti bi sa onom sisatom plavusom (ovo nije spam,prica se o ribama )
 

GTare

Newbie
Učlanjen(a)
27.04.2011.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
Bistro

Primjecujem da je post poprilicno star ali kako za 1. Maj idem u Trebinje bice od velike koristi - posebno onaj sa musicama. Kako sam cest gost Trebinja, cudilo me da NIKAD nisam vidio da neko peca sa mahacem pa cu sa ekipom malo ... "mahati" po Trebisnjici.

U sljedecem javljanju javljam se sa slikama a nadam se i slikama ulova
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Planiram da obidjem Trebinje na 4-5 dana oko 20. jula i naravno kad sam video slike ove lepotice moracu da zamanem po malo... Interesuje me koliko je dnevna dozvola i ima li na forumu nekog iz tog kraja da me malo sprovede kad dodjem, popijemo neko pivce i malo masemo?  :smoke:
Vidim ovde da ima ali su stari postovi...
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Dnevna vjerojatno 20KM vodostaj će da bude malen a riba dosta već potrijebljena u dijelu oko grada. Predlažem ti Lastvu za ribolov dio gdje počinje jezero to ti je krivina jedna prije granice sa crnom gorom gdje Trebišnjica još uvjek teče ribe uvjek ima nešto tako da bi se ja npr tu okušao ii na terenima iznad samog Trebinja.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Ja sam skoro bio,prošao sam dobar dio po centru.Ribe se daju vidjeti,koliko vidim uglavnom dužičaste pastrmke patroliraju.E sad naišao sam u gradu na tablu zabranjen ribolov!
Na koji dio Trebišnjice se odnosi zna li ko?
Ti vodopadi su i meni interesantni,cijenim oko i ispod pjene da ima svega!

Rakovi!!! U nevjerovatnoj količini!

Uzvodno,negdje oko sportskog centra (bazena) snimio sam par dobrih riba.cc 60cm!Nije da nema!

I teren kod Arslanagića mosta mi se baš svidjeo,uskoro fotke...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Kod gradskog kupališta:
 

Prilozi

  • GOPR3347 copy.jpg
    GOPR3347 copy.jpg
    77,2 KB · Pregleda: 57
  • GOPR3348 copy.jpg
    GOPR3348 copy.jpg
    65,4 KB · Pregleda: 53
  • GOPR3349 copy.jpg
    GOPR3349 copy.jpg
    62,3 KB · Pregleda: 58
Vrh Dno