Pa klima standarna hercegovacka topla ljeta i zime bez snjiga (pada svake 3 godine i vema malo).
Jesen je npr. mnogo toplija od proljeca.
Pada dosta kise kako kratki ljetni pljuskovi

eh da ih je jos vise tako i zimi kad zaredja ne staje po 20 dana prolom oblaka.
Relativna vlaznost vaduha je niska kako pise u brosuri sunce przi 260 dana u godini u prosjeku po 7 sati dnevno.
evo da citiram:Ovo podneblje ne označavaju samo sunčana ljeta (samo dva oblacna dana u avgustu) vec i sunčane zime (svega šest oblačnih dana u januaru) Najviše kiše ima u ranu jesen. Takođe, zanimlivo je da je jesen znatno toplija od proljeća (srednja temperatura 15 stepeni C).
Srednje mjesečne temperature su sljedeće: januar 5,2, mart 8, jul 24, avgust 24,4 i decembar 7 stepeni C.
A sto se tice vode tu nema pravila obicno je bistra tako da na 5m vidis udicu ali je vodostaj problematican usled postojecih brana.
Ne zna se kad ce pustit vodu ili pak istu zatvorit tako da se desava da je vrijeme idealno riba se javlja i bas kad je najljepse digne se nivo i riba pobjegne u dno nece da jede.
I sta da se radi onda nista bez da se svrati u neku kafanicu pored obale gdje se u kratkom roku okupe svi koji su se zatekli na vodi u datom trenutku i pocne psovanje i prezir ka HET-U

Onda treba da prodje makar dan otprilike posle zatvaranja brane(pricam o turbinama na velikoj brani gdje jedna turbina radi svaki dan u godini ali povremeno nivo vode u jezeru naraste i tad upale 2 a nekad i sve tri) da bi se ravnoteza opet uspostavila i opet sve po starom riba ozivi a obale se zasite ribarima svih profila.
Ovo je slika kad rade dve turbine taj zeljeznicki jaz je inace prohodan i sa njega se lovi ali sad je potopljen.