TROTA vs DIPLOMAT

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
POZDRAV Pretpostavljam da vecina vas vec koluta ocima zbog samog naslova, ali bi dobro doslo misljenje foruma. Koji je od ova dva jeftina stapa bolji- ABU DIPLOMAT(vec pominjani) ili -PERSICUS TROTA koji je i nesto jeftiniji? Odgovori tipa "HARDY/ORVIS/SAGE/FENWICK... je zakon" ne bi bili od neke pomoci, jer vecina zna sta je dobro, ali avaj... Ja uglavnom pecam klena na J.Moravi i to takodje jeftinim SHAKESPEAR PROFESIONALom kod koga su mi vec otisli snake-ovi,pa rekoh da menjam. Ima neke Lineae, Jaxoni i Hakuye u ponudi - jeftino, pa ako neko ima iskustva sa njima neka pisne koju rec.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Uzmi ABU Diplomat. Jedan moj prijatelj ga odskora ima. Probao sam ga i ja i, secajuci se sa cime su sve pocinjali nasi musicari da bacaju, cenim da je ovo super stap za musicara koji bi da plati manje od 3000 dinara. Pravo da ti kazem, nase reke i ne zasluzuju bolje stapove. J. Morava, Toplica, Nisava, Moraca, Tara, Lim... Nemoj da se opterecujes glupostima. Samo ako ti, jednog dana, sam uvidis da ti je potreban kvalitetniji stap i imas novac da ga kupis, uradi to. Nemoj da nasedas na provokacije bolje opremljenih kolega, koji bi da se tako uporedjuju s tobom. Pokusaj da budes uspesan po ulovu, pa se tako uporedjuj sa ostalima, a narocito sa musicarima koji "pate" od toboznje potrebe za vrhunskim priborom.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Upravo sam pre par dana uzeo jedan DIPLOMAT za ove nase recice u okruzenj pa kada ga budem istestirao mogu da dan konacan sud o njemu,mada kako pricaju na sajtu nije za izbegavanje  :yeswink: :yeswink:
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Ok. Ja veoma cenim musicare sa jeftinim priborom koji uspesno love zeljenu ribu sa njim. Nikad ni ja nisam imao u drugacijem pecanju, nikakav dobar pribor i smatram da je neki srednji kvalitet prava stvar. Ne znam da li si gledao neki Greys(nisi spomenuo u postu :)), za nekih 6000din ja mislim da moze da se nadje? Nije ti neophodan jer sam bacao sa njim, ali cisto da ne uzmes nesto kinezko. U svakom slucaju ne gresis.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Boko je bio doneo svoj Diplomat na jedno druzenje Bgd musicara. Stap je "Kinez" i po opremi se vidi da je jeftin, ali su mu karakteristike sasvim OK i ne bi trebalo da bude ikakvih smetnji da budes s njime uspesan musicar, sta god to bilo.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
U svakom slucaju zadovoljice neke moje osnovne potrebe vezane za vode na kojima bacamo ovde i u okolini Nisa..
Insace ima finih Shimanovih stapova od 80 do 100 eurica, od Greys -a samo par komada ali polovnih i jedan u Simano shopu ali 7-8 koji me nije odusevio toliko..
 

dare

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
185
Broj reagovanja
0
Lokacija
Prokuplje
Dobar dan svima,konacno sam uspeo da naucim nesto o musicarenju  (malo) pa i eto me na sajtu ne bi li mi se objasnile jos koje stvari..
Neznam da pisem nista vezano sa bilo sta ali sam samo hteo pitati koliko je dobar stap izmedju ova dva jer imam nesto malo novca pa bi jedan od njih dobro dosao za pocetak..
Hvala puno...
 
Z

Zakula

Guest
Pre svega Dare,dobrodoshao na forum,zelim ti ugodan boravak...

Ako bih bio prinudjen da biram izmedju ova dva shtapa,sigurno bih izabrao ABU Diplomat-a!Znachi ABU!Pozz
 

dare

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
185
Broj reagovanja
0
Lokacija
Prokuplje
Hvala Mr.Zakula,poslusacu ovaj tvoj savet i jos par njih pa cu doneti konkretnu odluku u svakom slucaju hvala ti jos jednom..
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Dobro dosao na satjtic Dare i zelim ti dobar ugodjaj na njemu,podrzavam Zakulino misljenje jer sam i ja skoro zavrsio Abu Diplomat 5,6 2,70 i mogu ti reci da je Ok stapcic.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Slobodno uzmi Diplomat uzeo ga je i moj ortak pre mesec dana OK je štap za početak. :tbumb:
 

dare

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
185
Broj reagovanja
0
Lokacija
Prokuplje
Hvala 100ka ,po svemu sudeci mislim da cu uzeti Abu jer koliko mogu da primetim nije losa za pocetnike  :'(
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Dare, slobodno uzmu Abu i taj JAXON o kome si pisao i nece biti nikakvih problema sto se osnovnog pribora tice za pocetak,kasnije ces videti da apetiti ne prestaju pa kada malo ovladas tehnikom djipaj na nesto bolje..
 
Vrh Dno