Trout Fry Streamer

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Kuzmina ideja sa mixovanjem šljokica (sjajni sitni komadići) u tvrdi silikon, privukla mi je pažnju. Juče sam u njegovoj kutiji video male strimere slične ovom. Slični su i onim "nišavskim nimfama", jer su od istog materijala, istom tehnikom napravljeni. Preostaje samo da ih usavršavamo.
Ja se prisetih malih potočnih pastrmki, koje sam čuvao nekoliko meseci u svom akvarijumu (dok nije došlo proleće i +30  :'(). Setih se kako su providne i kako na njima preovlađuje ružičasta i narandžasta boja. 
  Zahvaljujući svemu nabrojanom, nastade i ova imitacija, male, tek izlegle pastrmke.
Malo mi je ovaj repić previše ružičast, ali morao sam malo da je nakinđurim, da bude fancy. :wacko:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
koji je to tvrdi silikon,gde ga naci i kako se koristi?

a strimer je extra , moze imati bezbroj varijacija,ja sa dobio slican,napravio ga je aco-konstruktor paceta
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Puno puta smo pominjali ovaj materijal, koji se, kao i svaki drugi, može naći na buvljaku, u raznim prodavnicama i sličnim mestima. To je neka vrsta lepka, koji se topi.
Ipak, preporučujem ti da ga kupiš od prodavaca mušičarskih materijala, prateći naše oglase i slične stvari. Možeš i da ga dobiješ džabe, uz instrukcije, kada dođeš u Niš i pokucaš na moja vrata. :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
odlično  :tbumb: taj materijal me oduševljava ali ovde gajoš nenađoh u boji. Našao sam ga bezbojnog i sa šljokicama (slatno, srebrno i crveno). Od takvog bezbojnog bi se mogli raditi i mali račiči (kozice) za lagano morsko mušičarenje slične onim od epoxy lepka...
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Vrlo lepo.mozda je malo drecavije nego sto treba, ali ce sigurno naci primenu.Pravilno otezavanje je esencijalno za ovakve strimere.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
pc230011qj4.jpg
obecao sam slican strimer
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Oholi dali si bacao ovu muvu, kako radi, kako vata...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
ima manu,nije bas balansirana a i ne tone kako bih zeleo,mada dobila je priliku samo jednom ove godine na tari
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uzmi epoxy lepak (smolu) i daj preko jedan milimetarski sloj i več če bolje da tone a i produžit češ mu vek. Neki rade slične strimere tako da ga dodatno premažu epoxy smolom i tako je skoro neuništiv (otporan na razne zubate nemani koje lovimo).
brown_trout_192x114.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
epoxy preko celog strimera? da mu i malo olova dodam na stomak,da bolje lezi u struji?
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Oholi bas takve strimere kao taj sa tvoje slike sam kupovao ovdje u SWE i pecao
nisam se bas proslavijo sa njima .Imam jos par komada u kutiji al nepecam na njih .
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Svi ovi prelepi strimeri mogu da budu i neupotrebljivi . Razlog tome je lose ili nikakvo otezavanje. Relativno lagani materijali mogu lose uticati na kretanje bas ovog strimera. Povlacenjem kroz vodu  vise ovakvih strimera (pre neki dan na Nisavi) , ali sa razlicitim otezanjem, zakljucio sam sledece:
  -najbolje se krecu kroz vodu, i pomalo lelujaju one muve koje su otezane olovnom trakom sa donje strane
  -one na cijim je udicama namotano olovo su djene-djene, tj. moze da prodje
  -one koje nemanu otezanja na ili u sebi cu staviti negde za ukras i one nece vise videti vodu-sranje su
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Ovi moji kupljeni su isli kroz vodu nekako se nagne na stranu i tako frljavo i ukoceno ide kroz vodu .Upste se ni blizu ne ponasa kao mala ribica .Neznam kako su otezani jer ih nisam ja pravijo al nisu me nesto mnogo obradovali u ribolovu.A u butiku gdje sam ih kupijo bili su skuplji od svih drugih musica i strimera .A ja bio presretan reko ovi  ce lomiti pastrmke izglada kao ribice skup reko ovo je CUDO od strimera .Al debolo sam se zezno bar ja mozda drugi imaju mnogo bolje rezultate sa ovim strimerom.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
pa Drina zalepi im malo olovfolije na trbuh, nemoj odmah da ih bacis
 

radodeyan

Senior member
Učlanjen(a)
10.08.2006.
Poruke
152
Broj reagovanja
37
Pre dosta godina,citao sam neki prevedeni italijanski clanak,gde se na ovakve musice stavlja mali kljun kao kod voblera.Tip je to uradio od komadica plastike od PVC flase.Kome to moralno(vise je vobler) ne smeta moze da proba
 
Vrh Dno