Trout Fry Streamer

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Oholi nisam ih bacijo stoje mi u kutiji ima 2 god
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
pa probaj sa olovom,mozda budu malo zahtevniji za izbacaj ali opet, mozda te i prijatno iznenade, a ovo sa kljunom kao kod voblera je,verujem,neprakticno-mrsice ti predvez,neces moci da ih vadis odmah iz vode,jer vobleri, naravno,zaranjaju...
 
Z

Zakula

Guest
Kuzma je napisao(la):
Svi ovi prelepi strimeri mogu da budu i neupotrebljivi . Razlog tome je lose ili nikakvo otezavanje. Relativno lagani materijali mogu lose uticati na kretanje bas ovog strimera. Povlacenjem kroz vodu  vise ovakvih strimera (pre neki dan na Nisavi) , ali sa razlicitim otezanjem, zakljucio sam sledece:
  -najbolje se krecu kroz vodu, i pomalo lelujaju one muve koje su otezane olovnom trakom sa donje strane
  -one na cijim je udicama namotano olovo su djene-djene, tj. moze da prodje
  -one koje nemanu otezanja na ili u sebi cu staviti negde za ukras i one nece vise videti vodu-sranje su

Apsolutno,najbitnije je da ih otezate sa donje strane....
 
Z

Zakula

Guest
Evo i moje "izmishljotine"....Rep od cream polipropilena,pod telo od tankog,olovnog polumeseca,telo od prizmatic folije.Ochi crtane lakom za nokte,a tamna ledja markerom...Ovo je malo tamnija verzija...Shta mislite??Lichi na neko klenche ili mladu zelenkastu pastrmchicu...?!

P.S. Shta mislite,kako pliva?? :yeswink: :yeswink:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
definitivno ce slabije da kaci kamenje i granje,a uz to i lepo izgleda. kojom klasom bacas taj strimer,koliko je dug,vel udice?
 
Z

Zakula

Guest
Udica Gamakatsu F11,#8.Duzina strimera bez repa je oko 25 milimetara.Ladno cu da ga "prevrcem" Vision-om 9'0" #5,i to u tandemu sa nekom nimfom...Auuuuuu,koja perferzija,mala pastrmchica kidishe na gamarusa,lelelel! Kakva kombinacija!!:doh: :doh:Jedva chekam da dodje prvi mart i odem na moju najdrazu - NISHAVU!!
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  Epa mr Zaki napravio si ne trout fly, vec super trout fly, cista desetka. Izgleda jednostavno (iako to nije za FT), pravilno otezana, nije ni teska za vitlanje. Ne rece cime si je zavrsno sastitio , dali je epoksi ili neki lak.
  Na ovu ribicu ces vatati sve zivo. Jedino me sekira sto ce i sitne pastrmke udarati na nju a udica ih zakucava direktno u celo ili mali mozak, mozda nije previse humana (zbog udice okrenute na gore)
 

      "  +  "
 
Z

Zakula

Guest
Hvala Kuzmo!!Malo cu josh da je estecki poboljsham,a lak za chamce je upotrebljen za finish ovog strimercica :whistle: :whistle:Dao mi deda! :bleh: :bleh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
žaki, vrlo lepo izgleda ovaj tvoj strimerčić...prošle godine (2006.) sam na nešto sličnim nalovio ogroman broj zlatovčica od 700gr do 1kg. Također je tu bilo mnogo i kalifa. Beše to isto neka moja izmišljotina, estetski ne baš nešto extra jer sam se tek upoznavao sa epoxy smolom kao materijalom ali o lovnosti ne treba ni diskutirati,,,jednostavno lovi! Otvorio sam i jedan topic pod ovim forumom   Epoxy Strimeri LINK gde je i slika tog mog strimera i jedna simbolična fotka mog jednog ulova istim strimerom.  Tako da ti toplo preporučujem da probaš pažljivo premazati strimer epoxyem i dobijaš skoro neuništiv strimer. U mojoj galeriji su dva slična, srebrni i zlatni (isto od te prizmatične ili holo. folije).
Ove sada radim isto kao i O. E. što radi svog woven epoxy grgeča, dok sam onog na datom linku radio vezanjem i slaganjem materijala (uglavnom komplicirao sam jednostavnu stvar :doh:). Dakle, ovima sada, telo formiram postavljanjem žice od spajalice i umesto da koristim woven tehniku nalepim tu samolepivu holo. foliju... što jednostavnije to bolje (za lov).
main.php


Kako mu ti formiraš telo? Ako želiš probaj mu dati još jedno dve ili tri niti krystal flasha (ili šta slično) u rep sa obe strane ;). To sam več isprobao na nekim tamnijim modelim i mnogo lep efekt daje na repu.


------------------------------------

Pogledajte kako to radi čika O. Edwards...Woven Epoxy Perch Fry
ep2_05.jpg
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Zaki super muva, Seb tvoja mi se vise svidja donja.
Sto se tice kljuna(pakte) nasam bas siguran da ce dobro da se pokaze.Eventualno neki manji kljun ili da se strimer izoblikuje kao dajver.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
gringo je napisao(la):
Zaki super muva, Seb tvoja mi se vise svidja donja.
Sto se tice kljuna(pakte) nasam bas siguran da ce dobro da se pokaze.Eventualno neki manji kljun ili da se strimer izoblikuje kao dajver.

kljun?? na kakav kljun misliš? misliš dodavanje kljuna kojeg imaju vobleri? Ako to misliš, probao sam pretprošle godine na nekim manjim ali nije mi to to. Inače ovaj zlatan isto radi kao i onaj predhodni kojega sam pokazao samo da sam ovome dao manje otežanja jer s njim želim loviti na stajačim vodama i pličim mestima. Tone relativno brzo ali ne toliko brzo kao onaj epoxy perch kojime sam lovio na dubljim mestima i na jačem toku.  Akcija je takva, stomak mu je uvek prema dole, ako ga se povlači i vrh štapa menja smer onda se tek izvrne i vrati u prvobitan položaj. Rep od marabuja da poseban akcenat u celoj igri. Iskreno ovo mi dođe kao neka vrsta "mini spoon fly" :D A sto je najbolje, lovi  :D (mora, jezera, reke...) svuda bi donjela uspeh kao što je i kašika u varaličarenju.
 
Vrh Dno