Trovanje na Jermi

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Dobio sam informaciju od Dragana Golubovica -Svrce i Dr Rakica iz Vlasotinca da su danas na Jermi videli pravi pomor zivog sveta na Jermi, poslali su mi i par fotografija .
Pirocanci, Nislije i ostali koji su blizu imate li kakve informacije , ovo je stvarno strasno, nemam reci...
 

Prilozi

  • IMG_0199.JPG
    IMG_0199.JPG
    231,4 KB · Pregleda: 274
  • IMG_0201.JPG
    IMG_0201.JPG
    208,2 KB · Pregleda: 242
  • IMG_0202.JPG
    IMG_0202.JPG
    241 KB · Pregleda: 232

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
ovo je strasno covece, kad pogledam ovolike gamaruse i vodene insekte vidim koliki potencijal ima ova reka, tragedija  :doh:
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Moj prijatelj je bio 12.5. na pecanju i uveče me zvao da mi kaže za tu pojavu.Kroz ceo tok su mogli da se vide mrtvi ili poluživi insekti u ogromnim količinama,da bi bili sigurni išli su uzvodno prema Bugarskoj granici i ista situacija je bila i u blizini sela Iskrovci(5-6km od granice sa Bugarskom).Pozvali su šefa ribočuvarske službe i ukazali na problemni tu je kraj priče,naime sutradan ga je isti pozvao i rekao da su bili na terenu i da ništa nisu niti našli niti videli  ???  ???  Šta reći.....vidite i sami sa slika.Uginulu ribu ili ošamućenu nisu videli!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
cak i ako trovanje nije pogodilo ribu , unistilo je njenu prirodnu hranu ...mada cisto sumnjam da je i riba prosla bez posledica
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Nikoga nije briga druže za ribu,u mom kraju se polako ali sistematski i bez ovakvih incidenata uništavaju sve ribolovne vode-ovo mu dođe ko šlag na tortu!
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Jos jedan dokaz da nikoga nije briga sta se desava sa vodama na istoku Srbije......... :-X
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
u svim krajevima se to isto radi  :yeswink: kod mene je reka velika pa nemogu da stignu toliko da uniste ribu ali na manjim vodama krivolov je poguban ....u kombinaciji sa par ovakvih trovanja reka ostaje bez svojih stanovnika totalno
 
Vrh Dno